پریشتینا – ایالات متحده فرستاده ویژه صربستان و کوزوو می گوید ایالات متحده پشتیبانی نمی کند کوزوو تصمیم دولت به طور موقت و تا حدودی بلند تعرفه واردات بر روی محصولات از صربستان.

در یک صدای جیر جیر در اواخر فوریه 27, ریچارد Grenell که همچنین به عنوان سفیر ایالات متحده در آلمان و به تازگی منصوب شده است به عنوان رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن رئیس اطلاعات به نام حرکت “نصف اندازه گیری.”

“موضع ما کاملا روشن است: این تعرفه ها باید به طور کامل کاهش یافته است” Grenell توییتی اضافه کرد که کوزوو نخست وزیر Albin Kurti “در حال ساخت یک اشتباه جدی است.”

ایالات متحده آمریکا یکی از بزرگترین حامیان استقلال کوزوو از صربستان که در آن اعلام شده در سال 2008. صربستان همچنان به نظر سابق خود استان بخشی از قلمرو آن است.

اتحادیه اروپا و تسهیل در مذاکرات عادی سازی روابط دیپلماتیک از خط خارج شد در نوامبر سال 2018 با پریشتینا را اعمال 100 درصد تعرفه های صربی کالا و خدمات در پاسخ به بلگراد را ادامه داد لابی گری برای کشور به معکوس خود را به رسمیت شناختن کوزوو.

در یک بیانیه در فوریه 28اتحادیه اروپا استقبال کوزوو اعلام به عنوان یک “گام اول” که “می تواند اثر مثبت” در بازگرداندن تجارت منطقه ای و “ارائه باز” برای از سرگیری گفت و گو بین بلگراد و پریشتینا.

“زمان زیادی را از دست داده است.اعتماد باید فورا دوباره بازسازی شد. صربستان و کوزوو نیاز به ایجاد یک محیط مساعد برای گفت و گو به رزومه کاری به نفع هر دو” آن گفت:.

Kurti در تاریخ 27 فوریه اعلام کرد که کوزوو را لغو تعرفه مواد اولیه وارداتی از کشور صربستان از مارس 15 به عنوان نشانه ای از “حسن نیت برای حل و فصل سیاسی و اقتصادی اختلاف با صربستان.”

Kurti یک کنفرانس خبری گفت که تعرفه ها در محل برای تمام دیگر صربی کالا حذف خواهد شد در تاریخ 1 آوریل برای یک دوره 90 روز اگر بلگراد توقف عملیات تلنگر کشورهای دیگر به رسمیت شناختن کوزوو به استقلال و حذف موانع تجاری برای کوزوو.

اما اگر صربستان نتواند برای نشان دادن حسن نیت کوزوو را به تدریج جبران در نوع — برای اولین بار در تجارت و سپس در شرایط سیاسی کشور هشدار داد.

و اگر هیچ پاسخ رضایت بخش از بلگراد آمده است تعرفه خواهد بود reimposed از 15 ژوئن.

نخست وزیر سابق Ramush Haradinaj که دولت تحمیل تعرفه ها در 2018, را محکوم کرد برنامه ریزی تعیین شده توسط Kurti خواستار آن “آغاز بازگشت از صربستان و روسيه به کوزوو است.”

شده اند وجود دارد هیچ فوری نظرات از صربی مقامات.

در یک گام به سوی بهبود روابط صربستان و کوزوو مقامات در اوایل سال جاری امضا معاملات برای ایجاد هوایی راه آهن و بزرگراه لینک ها در میان پریشتینا و بلگراد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im