منصور هادی خواستار افغان زندانی منتشر شده است ‘گام مهم’ به صلح

بیانیه وزارت امور خارجه افغانستان زلمی خلیل زاد که مذاکره یک معامله با طالبان به استقبال مبادله اسرا بین طالبان و دولت افغانستان به عنوان یک “گام مهم” به سوی صلح است.

“هر دو طرف باید سرعت بخشیدن به تلاش ها برای دیدار با اهداف مشخص شده در ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق در اسرع وقت” خلیل زاد ” در توییتر در مارس 13, و اضافه کرد که این ارز مهم تر از همیشه با زندان جمعیت های در معرض خطر شیوع کروناویروس.

با توجه به کمیته بین المللی صلیب سرخ طالبان در مارس 12 منتشر شد 20 زندانیان افغانی در ولایت قندهار.

این حرکت پس از دولت افغانستان منتشر شد 100 طالبان زندانیان آوردن به 300 تعداد کل زندانیان طالبان آزاد شده از آوریل 8.

یک پیمان امضا شده توسط ایالات متحده و طالبان در پایتخت قطر دوحه در فوریه 29 خواستار دولت افغانستان برای آزادی 5,000 مبارزان طالبان به عنوان یک اندازه گیری اعتماد پیش از رسمی مذاکرات صلح با هدف پایان دادن به 18 سال جنگ در افغانستان است.

طالبان قول داده است به انتشار برخی از 1000 دولت افغانستان و نیروهای نظامی و غیر نظامی کارگران آن در حال برگزاری است.

اما طالبان در هفته گذشته به یاد می آورد سه عضو تیم آن را فرستاده بود به کابل به تلاش برای نهایی کردن این مبادله در اصل مجموعه ای به اتفاق می افتد مارس 10.

شبه نظامیان مقصر دولت از رئیس جمهور اشرف غنی برای به تأخیر انداختن ارز “زیر یک بهانه و یا دیگر” در حالی که در افغانستان به نام طالبان به “خرابکاری در روند ساخت و بهانه.”

در بازگشت برای شروع مذاکرات میان کابل و طالبان و یک سری تعهدات امنیتی از نظامیان تمام نیروهای ایالات متحده و دیگر امور خارجه نیروهای ائتلاف به معنای خروج از افغانستان ظرف 14 ماه.

با گزارش AFP dpa رویترز و TOLOnews

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>