سفارت آمریکا در تفلیس در تاریخ 17 آوریل گفت که “نگرانی عمیق” توسط گزارش می دهد که روسیه به رهبری “امنیت بازیگران” را از سر گرفت “borderization” فعالیت های اداری خط مرزی از گرجستان و منطقه جدایی طلب اوستیای جنوبی از.

یک بیانیه از سفارت گفت: فعالیت های گزارش شده در نزدیکی روستای Takhtisdziri.

ضمن محکوم کردن هر گونه اقدامات عملا مقامات در تسخینولی است که تشدید تنش ها و منحرف کردن اذهان از تلاش فوری برای حفاظت از زندگی و سلامت تحت تاثیر جمعیت به خصوص در طول آخر هفته عید پاک ارتدوکس و در مقابل افت جهانی همه گیر بحران” در بیانیه ای گفت:.

سفارت خواستار توقف فوری برای ساخت و ساز از هر گونه نشانه سازه های شمشیربازی و یا موانع در نظر گرفته شده برای تقویت و یا گسترش “borderization” اداری خط مرزی.

ایالات متحده قبلا ابراز نگرانی از گزارش که مورد حمایت مقامات در منطقه جدایی طلب بودند احداث سازه در نزدیکی اداری خط مرزی و خواستار توقف ساخت و ساز.

U. S. وزارت امور خارجه سخنگوی مورگان Ortagus گفت: در مرداد ماه که روند borderization “یکسره و به طور نامتناسبی تحت تاثیر قرار غیرنظامیان در این منطقه زندگی آنها را جدا از خود مزارع و خانواده و معیشت و زیرساخت های حیاتی.”

تنها تعداد انگشت شماری از کشورها به رسمیت شناخته شده استقلال اوستیای جنوبی و دیگر منطقه جدایی طلب آبخازیا که با هم تشکیل می دهند در حدود 20 درصد از خاک گرجستان و روسیه با حمایت از این مناطق کشیده شده بین المللی گسترده ای دارند.

بیانیه صادر شده در مارس 17 توسط سفارت آمریکا در تفلیس به نام دوباره بر روسیه برای پایان دادن به اشغال خود از این سرزمین. روسیه به حفظ نیروهای نظامی در اوستیای جنوبی و آبخازیا پس از پنج روز جنگ در ماه اوت سال 2008 میان روسیه و گرجستان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de