سفارت آمریکا نگران به عنوان سابق گرجستان و وزیر محکوم

تفلیس-یک دادگاه در گرجستان را محکوم کرد رهبر مخالفان و وزیر دفاع سابق Irakli Okruashvili به پنج سال زندان پس از شیوع خشونت در اعتراضات تودهای در ماه ژوئن گذشته با افزایش نگرانی ها از ایالات متحده بیش از دخالت سیاسی در قوه قضائیه.

Okruashvili رهبر پیروز گرجستان حزب مخالف دستگیر شد در اواخر ماه ژوئیه بیش ژوئن 20-21 ناآرامی در خارج از پارلمان گرجستان زمانی که هزاران نفر بسیج پس از مجلس سرگئی گاوریلوف اشغال گرجستان بلندگو صندلی در قوه مقننه نمادین یادآور روسیه ناخواسته نفوذ بیش از آن کوچکتر همسایه جنوبی.

تفلیس, شهر دادگاه محکوم Okruashvili در مارس 13 بعد از پیدا کردن او را به اتهام برگزاری و شرکت در خشونت از رهبران تظاهرات که به طول انجامید هفته به عنوان احزاب مخالف اصرار داشت که گرجستان سیستم انتخاباتی ناعادلانه مورد علاقه حاکم رویای گرجستان و خواستار آن بود را به یک سیستم متناسب از سال 2020 است.

سفارت آمریکا در تفلیس گفت: در مارس 14 بیانیه ای که در این مورد به مبلغ “دخالت سیاسی” و “استفاده انتخابی از عدالت است.”

ایالات متحده و اتحادیه اروپا به نام به حال در گرجستان دولت و احزاب سیاسی و جامعه مدنی برای شرکت در یک “آرام و محترمانه گفت و گو” پس از تظاهرات که سرکوب شدند به زور توسط پلیس است.

در 8 مارس پس از ایالات متحده و اتحادیه اروپا برای میانجیگری مذاکرات رهبران گرجستان حاکم و احزاب مخالف توافق با ایران در انتخابات اصلاحات.

در مارس 14 بیانیه ای در مورد Okruashvili اعتقاد سفارتخانه آمریکا به نام در گرجستان دولت و مخالفت با چوب به 8 مارس به توافق را دارند ،

“مورد کست سایه بی طرفانه استفاده از عدالت — یک نگرانی مارس 8 بیانیه مشترک در نظر گرفته شده بود برای برطرف کردن. ما می خواهیم همه امضا برای حمایت از نامه و روح 8 مارس توافق” سفارت ایالات متحده گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de