شهروند ایالات متحده Whelan محکوم به 16 سال برای جاسوسی توسط دادگاه

یک دادگاه روسی پیدا کرده است دریایی سابق آمریکا پل Whelan گناه در جاسوسی اتهام که او و مقامات ایالات متحده را به شدت تکذیب کرد.

شهر مسکو دادگاه در 15 ژوئن دست Whelan زندان از 16 سال به صورت محکومیت در یک دادگاه که پشت درهای بسته برگزار شد به این دلیل که شواهد شامل مواد طبقه بندی شده و همچنین به دلیل اقدامات انجام شده به سرعت گسترش coronavirus.

50 سال Whelan, که همچنین دارای انگلیسی کانادایی و ایرلندی تابعیت دستگیر شد در مسکو در ماه دسامبر سال 2018 و در ماه مارس این سال رفت و در دادگاه آغاز شد که در مواجهه با این بیماری همه گیر کوروناویروس و دیپلماتیک شد. او همه اتهامات را انکار می کند.

دادستان ادعا کرد که یک فلش دیسک موجود در Whelan اختیار حاوی اطلاعات طبقه بندی شده.

در مه 25, یک دادستان در Whelan دادگاه خواسته یک دادگاه مسکو به پیدا کردن او را به اتهام جاسوسی و حکم او را به 18 سال زندان.

Whelan می گوید که او در قاب زمانی که او در زمان یک درایو USB از آشنایی تفکر آن شامل عکس های تعطیلات و اتهام جاسوسی علیه او هستند با انگیزه های سیاسی.

او همچنین متهم به نگهبانان زندان خود از بدرفتاری.

Whelan شد رئیس امنیت جهانی در آمریکا خودرو-تامین کننده قطعات در زمان دستگیری او. او و بستگان او اصرار او در بازدید از روسیه برای شرکت در یک عروسی.

مقامات ایالات متحده خواسته اند که مسکو به انتشار Whelan و انتقاد مقامات روسی برای خود را “شرم آور درمان” از او.

سفیر ایالات متحده به روسیه و جان سالیوان گفت: برای حضور در صدور حکم است.

“من قصد دارم به در دادگاه در روز دوشنبه که در آن ما انتظار شنیدن قضاوت در پل مورد” سالیوان گفت: صدای امریکا در ژوئن 12.

“و ما امیدواریم که او خواهد بود تبرئه شد چرا که وجود ندارد هیچ گونه شواهد است که ما دیده ایم که او مرتکب هیچ جرم و جنایت است.”

سالیوان گفت که او انتظار می رود که پیوسته توسط دیگر نمایندگان است.

“پل نیز یک شهروند کانادا, بریتانیا و ایرلند است. این کشورها’ ambasadors نیز وجود خواهد داشت در دادگاه روز دوشنبه” سالیوان گفت.

در ژوئن 14, Sullivan, توییتی که محاکمه شد و نه عادلانه و نه شفاف و هیچ گونه شواهد جرم و جنایت مرتکب شده Whelan.

“حکم انتظار می رود فردا در مورد #PaulWhelan پس از راز محاکمه در #روسیه است. عادلانه و شفاف است ؟ هیچ. شواهد تولید شده ؟ هیچ. جهان در حال تماشای.”

با گزارش خبرگزاری فرانسه و رویترز

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de