آمریکا مقصر است که برای کابل های زنان و زایمان بیمارستان, حمله, هشدار افغان از افتادن به دام

ایالات متحده در مارس 14 سرزنش افراطی داعش برای دو حمله تروریستی در این هفته اصرار دولت افغانستان اجازه نمی دهد آنها را از خط خارج شکننده صلح با طالبان.

ویژه ایالات متحده به لذت بردن از افغانستان, زلمای خلیل زاد گفت: در توییتر که ایالات متحده ارزیابی است که دولت اسلامی افغانستان وابسته به انجام “وحشتناک حملات” در بیمارستانی در کابل و یک مراسم تشییع جنازه در ولایت ننگرهار.

“داعش (دولت اسلامی) نشان داده است یک الگوی مطلوب برای این نوع از حملات شنیع علیه غیرنظامیان است و یک تهدید برای مردم افغانستان و جهان,” او گفت:.

رئیس جمهور اشرف غنی دستور نظامی برای رفتن به حمله علیه طالبان و دیگر گروه های شبه نظامی پس از دو حمله در مارس 12 که به کشته شدن حداقل 56 نفر است. او را متهم تمام گروه های شبه نظامی از نادیده گرفتن تماس های مکرر برای کاهش خشونت است.

خلیل زاد گفت: دولت اسلامی مخالف صلح بین دولت افغانستان و طالبان و “به دنبال تشویق جنگ های فرقه ای در عراق و سوریه است.”

“به جای افتادن به داعش (دولت اسلامی) دام و تاخیر صلح و یا ایجاد موانع و افغان ها باید دست به دست هم برای سرکوب این تهدید و دنبال یک صلح تاریخی فرصت” خلیل زاد گفت.

معلوم بود که آیا موضع ایالات متحده کمک خواهد کرد که احیای تلاش های صلح یا تغییر غنی را محاسبه شروع به حمله.

طالبان آن را رد کرده است مشارکت در هر دو حمله در واکنش به افغانستان در مارس 13 با گفتن آن “آمادگی کامل” به دفع هر گونه حمله نظامی.

در اولین حمله سه مرد مسلح با هجوم بیمارستان زایمان در کابل بیشتر شیعیان محله داشت-e-Barchi قبل از نیروهای امنیتی آنها را کشته است. حداقل 24 نفر از جمله نوزادان و پرستاران کشته شدند.

به طور جداگانه یک بمب گذار انتحاری با هدف قرار تشییع جنازه برای یک فرمانده پولیس در ولایت ننگرهار کشته شدن حداقل 32 نفر. دولت اسلامی ادعا اعتباری برای حمله است.

هیچ گروه ادعا اعتباری برای حمله به زنان و زایمان بیمارستان اما شیعیان محله ای که در آن واقع شده است اغلب هدفمند توسط داعش.

طالبان امضا نقطه عطفی در مقابله با ایالات متحده در ماه فوریه به معنای هموار کردن راه برای مذاکرات مستقیم بین گروه های شبه نظامی و غربی مورد حمایت دولت در کابل پس از بیش از 18 سال از جنگ.

اما طالبان یافت حملات در هفته های اخیر با وجود تعهد به کاهش خشونت یک تاکتیک است که ممکن است به تقویت آن مذاکره موقعیت و مماشات برخی از فرماندهان.

در همین حال وزیر امور خارجه همچنین در ادامه به انجام حملات مرگبار نیروهای امنیتی افغان و غیرنظامیان است.

هسته صلح با ایران برای آمریکا و نیروهای خارجی برای خروج از افغانستان پس از داخل افغانستان معامله در ازای تضمین از طالبان اجازه نمی دهد این کشور برای تبدیل شدن به یک پناهگاه برای مقابله با چنین گروه های تروریستی مانند دولت اسلامی و القاعده با هدف اعتصاب در خارج از کشور.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de