مسکو — سفیر ایالات متحده به روسیه انتقاد کرده است آنچه که او خواستار دولت روسیه عدم اقدام برای حفاظت از روزنامه نگاران دریافت کرده اند که تهدید به اقدامات تلافی جویانه از مقامات روسی و یا اتهامات عنوان ساختگی توسط خود هواداران است.

در جلسه توجیهی در آوریل 22, سفیر, John J. Sullivan ناودان افراط گرایی به اتهام راه اندازی در برابر سوتلانا Prokopyeva یک RFE/RL مشارکت کننده در پسکوف و تهدید صادر شده توسط رهبر چچن رمضان قدیروف در برابر پخش در قفقاز شمالی رئیس دفتراصلان Doukaev برای یک مقاله به چالش کشیدن مقامات چچنی’ سیاست.

او همچنین محکوم کرد قدیروف را در برابر تهدیدات النا Milashina یک روزنامه نگار مشغول به کار برای نوایا گازتا که بسیار نوشته است و انتقادی در مورد وضعیت حقوق بشر در چچن.

“هر دو خودم و سفارت ما تیم در حال دنبال کردن این موارد بسیار نزدیک است. آزادی مطبوعات ستون از هر دموکراسی گفت:” سالیوان ” معاون سابق وزارت امور خارجه که در زمان پست خود در مسکو در ماه ژانویه است.

“متاسفانه آزادی مطبوعات تحت فشار است امروز در روسیه,” او اضافه شده است.

این موارد از سه روزنامه نگاران برجسته مسائل اطراف مستقل پوشش COVID-19 همه گیر و گسترش آن در روسیه و جمهوریهای تشکیل دهنده آن اولین و مهمترین, جمهوری چچن.

یک مقاله توسط Milashina پایین گرفته شده است هفته گذشته پس از درخواست روسیه رسانه های تنظیم کننده Roskomnadzor. این حرکت پس از قدیروف به عنوان برچسب “پوچ” مقاله در مورد اقدامات معرفی شده برای مقابله با کروناویروس در چچن و تهدید به آسیب Milashina.

سالیوان با ذکر یک “روند نگران کننده” در روسیه, رسانه, محیط زیست, singling کردن اتهامات عنوان شده علیه Prokopyeva به عنوان “فاحش” و با این استدلال که او “شایسته عزت و احترام است که یک عضو از مطبوعات خدمت در شرایط دشوار به دست آورده است.”

Prokopyeva است انتظار محاکمه افراط گرایی اتهامات به سخنان او در مورد نوامبر 2018 بمب گذاری در دفاتر روسیه فدرال امنیت خدمات در آرخانگلسک.

ماه گذشته, RFE/RL رئیس جمهور جیمی پرواز به نام Prokopyeva کیفرخواست “بدبینانه تلاش برای به سکوت روزنامه نگار مستقل.”

“ما مطرح شده این مسائل را با دولت روسیه و متاسفانه به تاریخ روسیه, مقامات فدرال گرفته اند هیچ اقدامی برای رسیدگی به آنها,” سالیوان گفت.

“پس از آن مناسب برای ما ادامه خواهد داد به انجام این کار, ما,” او اضافه شده است.

شهروند آمریکایی متهم به جاسوسی

سالیوان همچنین اظهار نظر در جریان محاکمه در برابر پل Whelan یک شهروند ایالات متحده متهم توسط روسیه جاسوسی. سفیر گفت که او تکذیب شد ورود به یک بسته-درب شنوایی در Whelan مورد برگزار شده در آوریل 20, با وجود اینکه قادر در گذشته به تعامل با نظارت قاضی پرونده و صحبت با Whelan خود را در حداقل یک مناسبت قبلی.

Whelan سابق دریایی آمریکا که همچنین دارای کانادا ایرلندی و انگلیسی شهروندی بود به اتهام جاسوسی ماموران امنیتی پس از بازداشت او را در ماه دسامبر 2018 نیش عملیات این ادعا که یک فلش درایو را از آنها کشف و ضبط موجود اسرار دولتی.

او با رد اتهامات آنها خواستار سیاسی در طبیعت است و اتهام بدرفتاری نگهبانان.

“او قبل از هر چیز در افکار من هر روز که من همچنان خدمات من به عنوان سفیر” سالیوان گفت: Whelan که چهره تا 20 سال در زندان است.

“همراه با دیگر آمریکایی که بازداشت شده,” او اضافه شده است.

پرداختن به فضای کسب و کار برای شهروندان آمریکایی در روسیه سالیوان ذکر شده در مورد ایالات متحده سرمایه گذار مایکل کلوی که بازداشت شد در مسکو در ماه فوریه گذشته به همراه چند تن دیگر از مدیران و کارکنان خود را از روسیه مبتنی بر خصوصی-حقوق صاحبان سهام, گروه, عریان وستوک در اتهام تقلب مالی.

سالیوان گفت: او را به ادامه تعامل با ایالات متحده کسب و کار, جامعه, اما موارد مانند کلوی را باید قبل از حل و فصل تجارت دو جانبه می تواند به طور قابل توجهی افزایش می دهد.

“این برای من روشن در تعامل با ایالات متحده کسب و کار فعال در اینجا در روسیه است که از آن خواهد بود دشوار است برای ادامه این نوع گفت و گو به عنوان طولانی به عنوان کسی که به عنوان برجسته در ایالات متحده آمریکا کسب و کار در جامعه به عنوان مایکل کلوی همچنان تحت بازداشت خانگی در روسیه” سالیوان گفت.

“جرم کسب و کار اختلاف کست جدی پال بیش از سرمایه گذاری و کسب و کار آب و هوا در روسیه,” او اضافه شده است.

با این بیماری همه گیر کوروناویروس تنها تعمیق در هر دو کشور سالیوان تخمین زده می شود که چند صد نفر از شهروندان آمریکایی در حال حاضر در روسیه در حال کمک در تلاش خود را برای بازگشت به ایالات متحده است. اما کمبود پروازهای تجاری در روسیه باعث می شود آن را دشوار است برای آمریکایی ها در خارج از مسکو برای رسیدن به پایتخت روسیه در کوتاه مدت متوجه جلوتر از پروازهای خروجی از فرودگاه Sheremetyevo.

اظهار نظر در کمک های بسته عرضه شده توسط روسیه به ایالات متحده و رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را پیشنهاد کرد که ایالات متحده می تواند مقابله به مثل با خود حمل و نقل به روسیه سالیوان گفت: طرح های در حال انجام برای بیشتر کمک های پزشکی بین دو کشور.

“هر دو کشور باید ارائه کمک به یکدیگر در زمان بحران و متعهد به انجام این کار دوباره در آینده,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de