ایالات متحده به افغانستان فرستاده خواستار همه طرف به منظور کاهش خشونت های پس از انتخابات در کابل

ویژه ایالات متحده امریکا زلمای خلیل زاد خواسته است به کاهش خشونت “توسط همه طرف” در افغانستان گفت: مردم بی گناه افغانستان در حال تحمل بیش از حد از فشار از جنگ.

خلیل زاد وارد کابل شد در مارس 20 پس از گفتگو با نمایندگان طالبان در قطر. سفر خود را در میان یک چشم انداز مثبت در خشونت است که تهدید به باز کردن یک توافق صلح امضا شده توسط ایالات متحده و طالبان در ماه فوریه است.

او گفت در توییتر که طالبان تا به حال ابراز تعهد خود را به توافق و اجرای آن است.

“در خشونت گفتم Talibs خشونت توسط همه طرف باید سقوط. مردم بی گناه افغانستان متحمل شده اند به مراتب بیش از حد و بیش از حد طولانی و هزینه های این جنگ” او هنوز توییتی.

حداقل 14 نفر کشته شدند در حملات در اواخر مارس 19 در دو مسجد در افغانستان که در آن نمازگزاران بودند شکستن خود را در ماه رمضان سریع.

طالبان محروم انجام قتل که پس از حمله مرگبار هفته گذشته در بیمارستانی در کابل که در آن 24 نفر شامل نوزادان به ضرب گلوله کشته شدند.

طالبان نیز محروم انجام این حمله که در واشنگتن گفت: با مته سوراخ کردن نشانه های دولت اسلامی (داعش) گروه های شبه نظامی.

در یک پیام که همزمان با خلیل زاد را در سفر به کابل با طالبان را منزوی رهبر Haibatullah Akhundzada گفت: شبه نظامیان متعهد شدند برای مقابله و به نام در واشنگتن “به زباله” فرصت های ارائه شده توسط این توافق برای پایان دادن به ایالات متحده آمریکا طولانی ترین جنگ.

Akhundzada نیز خواست مقامات ایالات متحده “به ندارند هر کسی این فرصت را به مانع تاخیر و در نهایت از خط خارج این در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده موافقتنامه دو جانبه.”

در کابل خلیل زاد در دیدار با رئیس جمهور اشرف غنی و عبدالله عبدالله است که انتظار می رود منجر به داخل افغانستان مذاکرات صلح با طالبان با توجه به ریاست جمهوری افغانستان.

‘سازنده’ جلسات

دو طرف مورد بحث و اهمیت “آتش بس یا کاهش خشونت قبل از شروع مذاکرات مستقیم” یک بیانیه گفت.

خلیل زاد توصیف جلسات خود را با ملا عبدل غنی برادر از بنیانگذاران طالبان افغانستان و رئیس آن مذاکره کننده و اعضای کمیسیون سیاسی طالبان قبل از ورود به کابل به عنوان “سازنده باشد.”

“همه طرف ها باید پیاده سازی الزامات در تمام جبهه ها از جمله در زندان منتشر شده توسط دولت افغانستان و طالبان,” او گفت:, و اضافه کرد که او مطرح گم شده آمریکایی ها علامت Frerichs و پل Overby و نگرانی در مورد اخیر حملات طالبان در کندز و غزنی و خوست.

طالبان نمایندگان گفتند که انجام همه آنها می توانند برای قرار دادن شهروندان خلیل زاد گفت.

این مذاکرات نیز تحت پوشش طالبان نگرانی غنی منظور از تهاجم حملات هفته گذشته پس از حمله به بیمارستان رخ داد که همان روز پس از حمله به یک مراسم تشییع جنازه یک پلیس زخمی شد.

خلیل زاد را بازدید می آید روز پس از سفر غنی و عبدالله به قدرت های قرارداد که تحت آن عبدالله خود را رقیب سیاسی منجر شورای عالی صلح.

مبارزه قدرت میان رئیس جمهور غنی و عبدالله عبدالله هر دو از آنها ادعا کرد که افغانستان برنده انتخابات ریاست جمهوری در ماه سپتامبر بوده است یکی از اصلی ترین موانع برای شروع از داخل افغانستان مذاکرات برای پایان دادن به بیش از 18 سال از جنگ.

بودند شروع به در مارس 10, تحت این توافق بین طالبان و ایالات متحده که خواستار ایالات متحده و نیروهای خارجی برای خروج از افغانستان پس از داخل افغانستان معامله و در ازای تضمین های امنیتی.

طالبان تا کنون رد تماس های مکرر آتش بس توسط دولت افغانستان.

با گزارش RFE/RL رادیو آزاد افغانستان

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de