آمریکا روسیه را متهم به ارسال جنگنده به لیبی برای حمایت از مزدوران

ایالات متحده می گوید مسکو اعزام جت های نظامی به لیبی برای ارائه پشتیبانی برای کمک به مزدوران محلی warlord نبرد شمال کشور در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت است.

ارتش روسیه هواپیما پرواز به لیبی از طریق سوریه که در آن آنها repainted برای پنهان کردن هویت خود را در ایالات متحده آفریقا فرماندهی در بیانیه ای گفت در مارس 26.

“برای بیش از حد طولانی و روسیه را رد کرده است تا چه حد کامل آن درگیری در جریان لیبی. وجود دارد هیچ انکار آن در حال حاضر. ما را تماشا می کردند که روسیه پرواز نسل چهارم جت جنگنده به لیبی — در هر مرحله از راه” گفت: ارتش ایالات متحده به طور کلی Stephen تاونسند فرمانده AFRICOM.

AFRICOM گفت: روسیه جت در حال وارد لیبی شده است. آن را نمی گویند که چگونه بسیاری از هواپیما منتقل شدند.

Vagner گروه نظامی خصوصی پیمانکار اعتقاد بر این نزدیک به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه است که به کمک لیبی فرمانده خلیفه Haftar نیروهای خود را در مبارزه علیه دولت توافق ملی (GNA). یک گزارش سازمان ملل متحد در اوایل این ماه برآورد تعداد مزدوران روسی در بین 800 و 1200.

مسکو را رد کرده است دولت روسیه است مسئول هر گونه استقرار.

هیچ نظر فوری از مقامات روسیه پس از آخرین متحده اتهامات.

ایالات متحده ارسال شده در 15 عکس از آنچه گفته شد روسیه جت در لیبی.

تاونسند گفت که نه Haftar را ارتش ملی لیبی (LNA) و نه Vagner توانایی کار و سرمایه گذاری جت بدون دولت روسیه پشتیبانی می کند.

“روسیه است که به وضوح تلاش برای نکته ترازو به نفع آن در لیبی,” او گفت:.

نفت خیز لیبی پاره شده است و جنگ داخلی پس از ناتو حمایت مردمی قیام سرنگون و کشته در این کشور دیرین دیکتاتور معمر قذافی در سال 2011 است.

Haftar که کنترل بخش شرقی کشور است که در حال حاضر به دنبال جذب سرمایه طرابلس و LNA است مبارزه GNA نیروهای.

درگیری کشیده شده در چند منطقه ای, بازیگران, با, روسیه, فرانسه, مصر, اردن و امارات متحده عربی حمایت Haftar فرمان.

ترکیه که اعزام نیروهای نظامی هواپیماهای بدون سرنشین و شورشی سوری مزدوران به لیبی در ماه ژانویه, پشتیبانی از دولت در طرابلس در کنار قطر و ایتالیا.

Haftar و GNA برگزار شد چند دور مذاکرات صلح در فرانسه و ایتالیا و روسیه و آلمان, اما آنها موفق به رسیدن به یک توافق برای پایان دادن به جنگ.

نیروی هوایی ایالات متحده به طور کلی جف Harrigian گفت که اگر روسیه کشف و ضبط پایگاه در لیبی در ساحل آن به طور بالقوه می تواند استقرار دائمی قابلیت انکار منطقه دسترسی داشته باشید.

“اگر آن روز می آید, آن را ایجاد نگرانی های امنیتی در اروپا جنوبی پهلو,” او گفت:.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de