آمریکا روسیه را متهم به برافروختن لیبی درگیری های ارسال سوریه مبارزان

ایالات متحده متهم کرده است روسیه بدتر شدن وضعیت در جنگ زده لیبی و funneling سوریه مزدوران برای حمایت از لیبی قدرتمند خلیفه Haftar در نبرد برای تصرف پایتخت لیبی خبر داده بود.

این دیدگاه از بالای مقامات وزارت امور خارجه در 7 مه یک روز پس از گزارش سازمان ملل متحد تایید کرد بین 800 و 1200 پیمانکاران نظامی از روسیه Vagner گروه به طور جدی به مبارزه در کنار Haftar را خودخوانده لیبی ارتش ملی که کنترل شرق لیبی است.

این گزارش از سازمان ملل متحد پنل نظارت بر لیبی گفت: تحریم روسیه شرکت های خصوصی امنیتی که گفته می شود نزدیک به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به “عمل به عنوان یک راه موثر نیروی چند برابر” برای Haftar فرمان به عنوان آنها مبارزه بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت توافق ملی مستقر در غرب و شمال کشور آفریقایی است.

حمایت روسیه به Haftar “منجر به قابل توجهی تشدید درگیری ها و بدتر شدن اوضاع انسانی در لیبی گفت:” کریس رابینسون مقامات رسمی وزارت امور که تمرکز بر روسیه است.

این Vagner گروه “اغلب گمراه کننده به عنوان یک شرکت امنیتی خصوصی اما در واقع آن را یک ابزار دولت روسیه که کرملین با استفاده از به عنوان کم هزینه و کم خطر ساز برای پیشبرد اهداف خود” رابینسون به خبرنگاران گفت:.

لیبی پاره شده است و جنگ داخلی پس از ناتو حمایت مردمی قیام سرنگون و کشته آفریقای شمالی کشور دیرین دیکتاتوری سرهنگ معمر قذافی در سال 2011 است.

درگیری چاله Haftar را خودخوانده لیبی ارتش ملی در شرق در برابر سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده و دولت توافق ملی در غرب شهر طرابلس این کشور سرمایه است.

این گزارش گفت: نیروهای وابسته به دولت توافق ملی را دستگیر کرده بود با اسلحه “نمونه ای از سلاح های مشاهده شده در حال استفاده توسط [<url>] فعالان در جای دیگر در شرق اوکراین و سوریه است.” آن همچنین گفت Vagner نیروهای با استفاده از تجهیزات معمولی نظامی روسیه.

رابینسون به خبرنگاران گفت که “بسیار سنگین و سلاح های پیشرفته” به Vagner گروه برخوردار در لیبی نشان می دهد آن است که یک شرکت خصوصی است.

مسکو را رد کرده است دولت روسیه است مسئول هر گونه استقرار.

لیبی در درگیری کشیده شده در چند منطقه ای, بازیگران, با, روسیه, فرانسه, مصر, اردن و امارات متحده عربی حمایت Haftar فرمان.

ترکیه که اعزام نیروهای نظامی هواپیماهای بدون سرنشین و شورشی سوری مزدوران به لیبی در ماه ژانویه, پشتیبانی از دولت در طرابلس در کنار قطر و ایتالیا.

سازمان ملل متحد پنل گفت که یک شرکت روسی بوده است, استخدام, سوریه برای مبارزه در لیبی پس حداقل از آغاز سال 2020 است.

جیم جفری ایالات متحده فرستاده ویژه سوریه به خبرنگاران گفت که ایالات متحده معتقد است که روسیه در حال همکاری با رئیس جمهور سوریه بشار اسد برای انتقال مبارزان شبه نظامی و تجهیزات به لیبی.

“ما می دانیم که قطعا روس ها در حال کار با اسد برای انتقال مبارزان شبه نظامی احتمالا به کشور سوم احتمالا سوریه به لیبی و همچنین تجهیزات,” او گفت:.

هنری ووستر یک وزارت امور خارجه مسئول شمال آفریقا خواست روسیه به خوب بکار بردن نفوذ خود برای دریافت Haftar شرقی دولت و سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده دولت در غرب کشور برای بازگشت به ایران.

دور قبلی مذاکرات صلح در فرانسه و ایتالیا و روسیه و آلمان شکست خورده اند به عملکرد دستیابی به موفقیت برای پایان دادن به جنگ.

دیپلمات های غربی را سرزنش Haftar را ناسازگاری همراه با اعتقاد به این که او می تواند کنترل همه نفت خیز لیبی از طریق راه حل نظامی برای شکست مذاکرات. اما روسیه هم شده است قادر و یا تمایلی به طور کامل اهرم ارتباط آن با warlord به فشار برای ایجاد آتش بس ،

پرسید: اگر Haftar را حامیان خارجی می تواند او را متقاعد به توقف تهاجم خود در طرابلس داده اخیر در میدان جنگ شکست Wooster گفت: “من فکر نمی کنم که در کوتاه مدت تحولی حداقل در آینده قابل پیش بینی وجود دارد هر گونه احتمال دارد چشم انداز آنچه که اتفاق می افتد.”

“تا زمانی که وجود دارد این است که هدف آنها را برآورده می تواند از طریق Haftar به عنوان یک ابزار ما آنها را نمی بینید, حمایت,” Wooster گفت.

ایالات متحده خواسته است تا همه طرف از جنگ به د تشدید می شود اما آن موقعیت پیچیده است مخلوط سیگنال های فرستاده است.

در آوریل 2019 رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ستایش Haftar پس از یک تماس تلفنی. Haftar نیز حمایت اردن و مصر و امارات متحده عربی نزدیک آمریکا و شرکای منطقه ای که نمایش قدرتمند به عنوان یک نیروی بلانت برای مقابله با شبه نظامیان اسلامگرا و گروه های سیاسی همسو با دولت طرابلس.

اما Wooster گفت که ایالات متحده پشتیبانی نمی کند Haftar و مخالف خود توهین آمیز در طرابلس و اضافه کرد که این یک انحراف از مبارزه با گروه های تندرو مانند دولت اسلامی و القاعده را که گرفته اند با استفاده از هرج و مرج است.

با گزارش خبرگزاری فرانسه و رویترز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de