ایالات متحده ایران را متهم به نقض پادمان هسته ای خواستار جهانی فشار

ایالات متحده خواهان ایران برگزار می شود مسئول تعهدات خود تحت معاهدات بین المللی هسته ای متهم تهران از نقض پادمان.

“همه ملت باید با نگه داشتن ایران پاسخگو به تعهدات خود در غیر این صورت معاهده منع گسترش [سلاح های هسته پیمان] نیست ارزش مقاله نوشته شده است در” وزیر مایک Pompeo گفت: در یک کنفرانس خبری در مارس 5.

در اوایل این هفته آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) گفت: ایران تقریبا سه برابر شده آن ذخایر اورانیوم غنی شده بیش از سه ماه گذشته در تیز نقض 2015 ایران را امضا شده با شش قدرت جهانی.

این دیده بان هسته ای سازمان ملل همچنین گفت: در مارس 3 که در ایران به نظر می رسد به سه اعلام نشده اتمی سایت که آژانس بینالمللی انرژی اتمی است و اصرار بر “توضیحات” از تهران.

“ایران عمدی عدم اعلام چنین مواد هسته ای به گزارش آژانس بینالمللی انرژی اتمی این هفته را تشکیل می دهند نقض آشکار آن حفاظت از موافقت نامه های مورد نیاز NPT. رژیم باید بلافاصله همکاری با آژانس و به طور کامل مطابق با تعهدات خود” Pompeo گفت.

“آژانس گزارش همه بیشتر نگران از آنجا که ایران همچنان به دروغ آن گذشته برنامه سلاح های هسته ای فقط آن را به عنوان دروغ در مورد سقوط یک هواپیمای غیر نظامی و سرکوب آن از حد از آن شیوع کروناویروس,” او اضافه شده است.

ایران در سال 2015 امضا توافق هسته ای با پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل به علاوه آلمان و اتحادیه اروپا اما ایالات متحده رها معامله در سال 2018 و معرفی تحریم های جدید علیه ایران است و می تواند مجازات اشخاص که انجام کسب و کار با تهران ،

ایران گفته است که دیگر در نظر گرفته خود قرارداد و به تدریج کاهش می یابد برخی از تعهدات خود تحت این قرارداد.

این گفته از آن خواهد بود مایل به حرکت به عقب به انطباق کامل با معامله اگر اروپا را فراهم می کند “معنی دار” مزایای اقتصادی اما این شکایت کرده است که آلمان و فرانسه و انگلیس انجام داده اند به اندازه کافی برای کاهش آسیب تحریم های ایالات متحده ایجاد می شود.

در گزارش خود به این آژانس گفته است که ایران ذخایر اورانیوم کم غنی شده رسیده بود 1,020.9 کیلوگرم به مراتب بالاتر از حد از 300 کیلوگرم مجاز در قرارداد.

در آن گزارش قبلی در ماه نوامبر 2019 در آژانس بینالمللی انرژی اتمی گفت: این ذخایر در 372.3 کیلوگرم است.

برخی از کارشناسان گفته اند که ایران در حال رسیدن به یک سطح کافی برای تولید یک سلاح هسته ای, اما آنها احتیاط این امر نیاز به چندین مرحله را — از جمله غنی سازی بیشتر — به مواد مناسب برای استفاده در یک بمب.

ایران اصرار دارد که برنامه هسته ای آن صرفا برای غیر نظامی و انرژی استفاده می کند.

آژانس همچنین گفت که تهران حاضر به اعطای دسترسی به دو سه مشکوک هسته ای سایت که آژانس سازمان ملل متحد می خواستم به سفر در اواخر ماه ژانویه است.

با گزارش AFP از آسوشیتدپرس و رویترز

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>