کری: ایران با استفاده از ماهواره ای راه اندازی برای توسعه موشک های بالستیک

واشنگتن — ایالات متحده متهم کرده است تهران با استفاده از ماهواره ای راه اندازی برای توسعه موشک های بالستیک دو روز پس از مقامات ایرانی گزارش یک تلاش ناموفق برای ارسال یک ایرانی ساخته شده و ظفر ماهواره به مدار زمین.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo در بیانیه ای گفت: در 11 فوریه که “فن آوری های مورد استفاده برای پرتاب ماهواره به مدار تقریبا یکسان و قابل تعویض با کسانی که مورد استفاده در دیگر های برد از جمله موشک بالستیک قاره پیما.”

“راه اندازی هر چه شکست خورده یا نه بیشتر به ایران اجازه می دهد تا برای به دست آوردن تجربه استفاده از چنین فن آوری است که می تواند از آن بهره مند شوند برنامه های موشکی تحت پوشش یک فضای صلح آمیز برنامه است.”

Pompeo گفت: “جهان پیشرو کشور حامی تروریسم نباید اجازه داد به منظور توسعه و آزمایش موشک های بالستیک. این حس مشترک استاندارد باید بازسازی توسط جامعه بین المللی است.”

بالا دیپلمات های ایالات متحده قول داد که واشنگتن همچنان تلاش برای جلب حمایت جهانی برای مقابله با تهران را “بی پروا موشک بالستیک فعالیت”و آن را “تحمیل فشار زیادی بر رژیم برای تغییر رفتار آن است.”

فرانسه نیز محکوم کرد راه اندازی تلاش و اصرار تهران بر فوریه 10 به رعایت تعهدات بین المللی در آن موشک های بالستیک برنامه.

ایران اتهامات را رد میکند این است که با استفاده از ماهواره برنامه برای توسعه موشک های بالستیک.

احمد حسینی سخنگوی ایران وزارت دفاع فضایی در برنامه گفت و تلویزیون دولتی که در فوریه 9 که “‘ظفر’ ماهواره نیست رسیدن به مدار به عنوان برنامه ریزی شده” به دلیل آن نیست رسیدن به سرعت لازم سومین شکست پرتاب ماهواره توسط ایران پس از شروع 2019.

حسینی هنوز هم به دنبال به تصویر کشیدن اقدام به راه اندازی به عنوان یک “قابل توجه” دستاورد برای ایران برنامه فضایی.

مقامات ایالات متحده که به دنبال یک “حداکثر فشار” سیاست نسبت به ایران پس از واشنگتن خارج شد عمده آمریکا در سال 2018 است که رد و بدل محدودیت هایی در تهران به برنامه هسته ای برای رفع تحریم ها باید تأکید کرد که این کشور خاورمیانه ماهواره ای برنامه با استفاده از فن آوری است که در نهایت می تواند تبدیل به تحویل کلاهک های هسته ای — اتهامات تهران نیز رد می کند.

در فوریه 8, رهبر معظم آیت الله علی خامنه ای به نام برای تقویت بیشتر ایران دفاع کرد و گفت که “به منظور مانع جنگ و پایان دادن به تهدید به تبدیل شدن به قوی” با توجه به دولتی ایران Press TV.

رهبر ایران که دارای نهایی می گویند مذهبی و سیاسی امور در دیدار با اعضای ارشد نیروی هوایی ایران در تاریخ 8 فوریه هر سال را به علامت کلید نظامی defections در این کشور در سال 1979 انقلاب برای سرنگونی آمریکا-حمایت شاه.

ایران امیدوار به ساخت پنج ماهواره در ماه مارس سال 2021.

با گزارش رویترز AFP و Press TV

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

ایندکسر

کفش اسپرت