بریتانیا می گوید ایران از پرتاب ماهواره ‘از نگرانی قابل توجهی’

بریتانیا می گوید که نگران مذاکرات با ایران به راه اندازی یک ماهواره نظامی و خواست تهران به حمایت سازمان ملل متحد قطعنامه ای را در خودداری از چنین فعالیت هایی است.

“گزارش می دهد که ایران انجام داده است یک پرتاب ماهواره با استفاده از بالستیک-موشک فناوری قابل نگرانی و مغایر با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل 2231” در وزارت امور خارجه گفت: در بیانیه ای در آوریل 24.

پس از ماه ها تلاش شکست خورده ایران اسلامی سپاه پاسداران انقلاب) اعلام کرد که در تاریخ 22 آوریل که آن را به حال راه اندازی یک ماهواره نظامی به مدار.

سپاه گفت: در وب سایت رسمی خود ماهواره به مدار 425 کیلومتر بالاتر از سطح زمین است.

“سازمان ملل بر ایران نیست برای انجام هر گونه فعالیت مرتبط با موشکهای بالستیک طراحی شده است که قادر به حمل سلاح های هسته ای” بریتانیا در بیانیه ای گفت:.

“ایران باید پایبند این” وزارت امور خارجه بریتانیا گفت که آن را به حال “قابل توجه و طولانی مدت نگرانی” در مورد تهران بالستیک-برنامه موشکی که تهدیدی برای امنیت منطقه ای.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo گفت: در تاریخ 22 آوریل که “ایران باید پاسخگو برای آنچه آنها انجام داده ایم.”

ایران بارها رد کرده است که دنبال سلاح هسته ای برنامه هایی که در حال راه اندازی پوشش های بالستیک-موشک توسعه است.

در یک صدای جیر جیر در آوریل 24, وزیر امور خارجه ایران محمد جواد ظریف تصریح کرد: ایران در موقعیت که در آن موشک ها “طراحی” به حمل سلاح هسته ای به عنوان مورد نیاز توسط سازمان ملل متحد قطعنامه 2231.

“ما بوده است و با قلدری تمام در برابر شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه 2231 پس از 2017… نه (اروپا یا آمریکا) می توانید سخنرانی ايران بر اساس شل و ول misreadings قطعنامه شورای امنیت 2231,” محمد جواد ظریف گفت: در صدای جیر جیر.

“ایران نه افغانستان و نه موشک های” طراحی شده است که قادر به حمل چنین وحشتناک اسلحه است.”

با گزارش خبرگزاری فرانسه و رویترز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im