دو سرباز امریکایی کشته مشکوک به افغانستان حمله خودی

کابل-آمریکا دو سرباز ارتش کشته و شش زخمی در درگیری در افغانستان در ولایت هلمند با ارتش آمریکا گفت: گزارش اولیه نشان می دهد یک حمله انجام شده توسط یک مرد در یک ارتش ملی افغانستان (ANA) ،

سرهنگ سانی لگت سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان در بیانیه ای گفت: در اوایل فوریه 9 که این حادثه رخ داده است پس از یک ترکیب آمریکا و افغانستان نیروی بازگشت از یک “کلید-رهبر تعامل” است که در آن نیروهای آمریکایی ملاقات با افراد مهم از مناطق انتخاب شده.

“گزارش در حال حاضر نشان می دهد یک فرد در یک افغان مدرسه را آتش ترکیب آمریکا و نیرو های افغان با یک مسلسل” لگت گفت.

“ما هنوز در حال جمع آوری اطلاعات و علت یا انگیزه این حمله مشخص نیست در این زمان,” او اضافه شده است.

شاه محمود Miakhel والی ولایت ننگرهار پیش از آن گفت: RFE/RL که حداقل سه سرباز افغان زخمی شدند در این حمله که او نیز گفت: به نظر می رسد انجام شده توسط یک ضارب در یک آنا ،

او افزود که این مرد کشته شده بودند و این خود انگیزه ای برای حمله شناخته نشده بود.

ننگرهار ولایتی عضو شورای اجمل عمر نیز به اسوشیتد پرس گفت که فرد مسلح کشته شد و افزود که این حادثه در مربوطات ولسوالی شیرزاد را منطقه.

نیویورک تایمز در تاریخ 8 فوریه به نقل از یک ناشناس نظامی ایالات متحده رسمی اعلام کرد که حداقل شش تلفات آمریکا و تایید کرد که مرگ و میر بدون گفت که چگونه بسیاری از.

ضرب و جرح توسط rogue سربازان افغان — به اصطلاح “سبز بر آبی” حملات — شد یک اتفاق به طور منظم در این درگیری اگر چه آنها تبدیل شده اند کمتر در سال های اخیر است.

“ما حاکم هر گونه امکان, اما ما نه خواستار آن خودی حمله طالبان حمله و یا” سبز بر آبی “در این مرحله” افغانستان دفاع رسمی و گفتگو کرد.

سهراب قادری عضو شورای ولایتی در ولایت ننگرهار گفت که ممکن است یک “اشتباه تاکتیکی” رخ داده بین نیروهای افغان و نیروهای خارجی.

ایالات متحده سخنگوی لگت در بیانیه ای گفت: قبل از آن که هر دو افغانستان و ایالات متحده پرسنل بودند “درگیر مستقیم شلیک.”

طالبان و دولت اسلامی (IS) وابسته به هر دو عمل در ولایت هلمند. طالبان منابع نمی تواند بلافاصله نظر رسیده است.

برخی از 14,000 نیروهای ایالات متحده مستقر هستند در افغانستان به عنوان بخشی از ایالات متحده به رهبری ناتو ماموریت به کمک و مشاوره نیروهای افغان و انجام عملیات ماموریت.

واشنگتن از انجام مذاکرات با طالبان در قطر در تلاش برای پیدا کردن یک پایان برای افغانستان 18-سال جنگ اما یک معامله رسیده نشده است.

با گزارش AP رویترز و نیویورک تایمز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر