تاشکند — دو مقام سابق ازبک مقامات محکوم شده اند از فساد در یک مورد که شامل بیش از یک دوجین متهمان از بخش دولتی است.

ازبکستان دادگاه عالی اعلام کرد در تاریخ 25 فوریه که Ikhtyor Abdullaev سابق رئیس ازبکستان, دولت, امنیت, سرویس, شد, محکوم به 18 سال زندان پس از اتهام سازماندهی یک گروه جنایی گرفتن رشوه و سوء استفاده از, اخاذی سرقت از مالکیت خصوصی نقض مقررات گمرکی و جنایات دیگر.

آن اضافه شده و در بیانیه ای که دادستان سابق کل Otabek Murodov داشت به جرم رشوه گیری و محکوم به پنج سال از آزادی محدودیت — یک جمله با آزادی مشروط-مانند محدودیت.

هفت نفر دیگر از متهمان این پرونده از جمله زیردستان سابق از Murodov و Abdullaev بودند محکوم به زندان از نظر بین 5 سال و 17 سال در حالی که بیش از یک دوجین دیگر از متهمان احکام که شامل زمان زندان.

رئیس جمهور Shavkat Mirziyoev اخراج Murodov از پست خود در ماه ژوئن به کمتر از چهار ماه پس از از بین بردن Abdullaev به عنوان رئیس جمهور.

Abdullaev منصوب شد به عنوان رئیس خدمات امنیت دولتی در ماه ژانویه 2018 پس از Mirziyoev اخراج رستم Inoyatov طولانی خدمت رئیس جمهور به چه کسی تبدیل شده بود این خدمات را به قدرتمند و می ترسید سازمان تحت اواخر رئیس جمهور اسلام کریموف.

دادستان عمومی شده است یک تمرکز خاص فتنه است. قبل از تبدیل شدن به رئیس دولت خدمات امنیت Abdullaev به عنوان دادستان کل.

در سال 2017 Mirziyoev excoriated دادستان کل دفتر تماس مقامات وجود دارد “بزرگترین دزد.” سپس-دادستان کل Rashidjon Qodirov اخراج شد در فوریه 2018 و محکوم به 10 سال زندان در ماه ژوئن سال گذشته است.

ازبکستان شد جدا شده و از لحاظ اقتصادی راکد تحت Mirziyoev را سلف کریموف که حکومت آسیای مرکزی ترین-پرجمعیت کشور از 32 میلیون با آهن برای اولین بار پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی.

پس کریموف مرگ در سال 2016 Mirziyoev علنا انتقاد سازمان های دولتی و گرفته و مراحل را به آتش و یا حذف بسیاری از مقامات که تا به حال برگزار قدرت قدمت آن به کریموف حکومت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de