به تازگی ایجاد فضایی آمریکا نیروی متهم کرده است روسیه با استفاده از یک جفت ماهواره خود را به دم آمریکا جاسوسی ماهواره ای خواستار آن را “نگران کننده رفتار” در حالی که باعث محفوظ و متعلق به یک پاسخ از مسکو در فوریه 11.

جنرال جان ریموند فضا نیروی فرمانده عملیات فضایی برای اولین بار به مجله تایم در 10 فوریه که دو ماهواره آمده بود بسیار نزدیک و در 160 کیلومتر از ایالات متحده ماهواره ای.

“ما با مشاهده این رفتار به عنوان غیر معمول و نگران کننده” ریموند گفت. “این پتانسیل برای ایجاد یک وضعیت خطرناک در فضا.”

معاون وزیر امور خارجه تایید کرد روز بعد که او با دریافت یک پیام از واشنگتن در مورد وضعیت و اضافه کرد که “مسکو پاسخ خواهد داد پس از مطالعه آن است.”

او از جمله مانور در فضا عمل مشترک “توسط بسیاری از کشورها” با توجه به آژانس های خبری.

روسیه خواستار آن فضا پروب که به دنبال دیگر فضاپیمای “بازرس ماهواره.”

این فضاپیمای روسی راه اندازی شد در ماه نوامبر به عنوان یک ماهواره ای که بعدها منتشر دوم صنعت از درون آن تقریبا “تولد آن” نظامی ایالات متحده تحلیلگران گفت: Space.com.

این گزارش اولین بار است که ارتش آمریکا علنا نشان داد یک تهدید از یک کشور دیگر به یکی از سفینه های فضایی است.

فضا زور در دسامبر تاسیس شده است و ششمین رسمی شاخه نظامی ایالات متحده همراه با ارتش, نیروی هوایی, نیروی دریایی, تفنگداران دریایی و coastguard.

در 2021 بودجه پیشنهادی رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اختصاص داده شده $15.4 میلیارد دلار برای این فضای جدید نیروی خواهد شد که یک “فن آوری متمرکز خدمات” با توجه به ریموند.

بر اساس گزارش های زمان Space.com, TASS, اینترفاکس و AFP

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su