دو پاکستانی روزنامه نگاران به اتهام شکنجه توسط نیروی شبه نظامی برای Coronavirus پوشش

رسانه های گروه های حقوق بشر خواستار پاسخگویی پس از دو پاکستانی روزنامه نگاران متهم نیروهای شبه نظامی از شکنجه آنها را برای گزارش خود در شرایط بد در coronavirus مرکز قرنطینه در مرز افغانستان.

سعید علی اچکزی یک خبرنگار برای اردو-زبان Samaa اخبار تلویزیون و عبدالکریم متین اچکزی یک خبرنگار برای پشتون زبان خیبر اخبار تلویزیون گفت: آنها ضرب و شتم در حالی که تحت بازداشت به مدت سه روز در استان بلوچستان پاکستان.

عکس های منتشر شده در ژوئن 23 توسط مردان مربوط نیست, نشان می دهد, علامت قرمز بر روی پشت خود را.

سعید علی گفت: RFE/RL رادیویی فتح که دو گزارش در مورد کمبود آب و غذا و دیگر امکانات اولیه در یک coronavirus قرنطینه مرکز در نزدیکی شهر مرزی چمن.

آنها سپس گفته به نام شبه نظامی مرزی سپاه مرکز فرماندهی در ژوئن 20 و تحویل به یک ضد تروریسم نیروی که در زمان آنها را به یک زندان و ضرب و شتم آنها.

بشیر Barechi معاون کمیسر قالا-e-عبدالله منطقه در چمن متهم روزنامه نگاران از پخش اخبار جعلی و توهین به او را در رسانه های اجتماعی. او گفت: روزنامه نگاران بازداشت شدند برای اخلال در نظم عمومی.

پاکستان فدرال اتحادیه روزنامه نگاران به نام دولت بلوچستان به انجام یک تحقیق قضایی به حادثه و خواستار دستگیری هر مقام دولتی درگیر است.

در یک بیانیه مطبوعاتی آزادی گروه خبرنگاران بدون مرز (RSF) گفت: “این کاملا غیر قابل قبول است که نمایندگان از نیروهای امنیتی باید مرتکب اعمال شکنجه به سادگی از آنجا که آنها نمی مانند آنچه این دو روزنامه نگاران گزارش شده است.”

RSF می گوید که روزنامه نگاران شاغل در چمن منطقه به طور مداوم مورد آزار و اذیت برای کار خود را پوشش فساد و “هر نوع قاچاق” بین پاکستان و افغانستان است.

RSF رتبه پاکستان در 145 از 180 کشور جهان در آن سال 2020 جهان در فهرست آزادی مطبوعات.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de