دو گرجستان رهبران اپوزیسیون عفو در تلاش برای صرفه جویی در, انتخابات, اصلاحات مقابله

تفلیس — گرجستان رئیس جمهور می گوید او عفو دو زندانی رهبران مخالف — سابق تفلیس شهردار و وزیر سابق دفاع — در تلاش برای نجات یک خارجی-میانجیگری توافق بین مخالفان و حزب حاکم در انتخابات اصلاحات.

رئیس جمهور سالومه Zurabishvili اعلام ساخته شده در اواخر مارس 15 روز پس از احزاب مخالف را تهدید به کنار گذاشتن توافق اگر “زندانیان سیاسی” منتشر نکرده بودند.

طرف شکست خورده اند به حرکت رو به جلو پس از معامله امضا شد در مارس 8, تحریک چه Zurabishvili به نام “بحران سیاسی” که در معرض تهدید “دموکراتیک و اروپایی در آینده” از جنوب قفقاز ملت است.

گرجستان احزاب مخالف نیز قول داد به تحریم جلسات مجلس تا چندین زندانی سیاستمداران که آنها می گویند به اعدام محکوم شده است در اتهامات با انگیزه های سیاسی می دانند.

آنها ادعا می کنند با انتشار یک وضعیت ممکن است 8 معامله که حاکم حزب رویای گرجستان را رد می کند.

دو عفو سیاستمداران جی جی Ugulava سابق شهردار تفلیس و رهبر اروپایی گرجستان-جنبش برای آزادی و وزیر دفاع سابق Irakli Okruashvili که منجر پیروز گرجستان ،

توصیف دو به عنوان “چهره نفرت انگیز,” Zurabishvili اصرار او بود و نه عفو زندانیان سیاسی.

“من اعلام می کنم با مسئولیت کامل است که امروز هیچ زندانی سیاسی در گرجستان” رئیس جمهور گفت:.

Ugulava که به سازماندهی تظاهرات ضد دولتی در تابستان 2019 محکوم شد در اوایل این سال به 3 سال و 2 ماه به اتهام سوء استفاده از بودجه عمومی است. از آن او بود دوم محکومیت اتهام های مشابه.

Okruashvili شد و محکوم به 5 سال زندان پس از گناهکار شناخته سازماندهی و شرکت در خشونت از رهبران این تظاهرات که هفته به طول انجامید.

احزاب مخالف اصرار داشت که گرجستان سیستم انتخاباتی ناعادلانه مورد علاقه رویای گرجستان و خواستار آن بود را به یک سیستم متناسب پیش از انتخابات پارلمانی ماه اکتبر این سال است.

در زیر 8 مارس تفاهم نامه تسهیل توسط ایالات متحده و اتحادیه اروپا, پارلمان باید شامل 120 عضو منتخب از طریق یک متناسب با سیستم رای گیری در حالی که 30 نفر انتخاب می شوند از طریق یک اکثریت سیستم.

در آستانه انتخابات برای متناسب انتخابات خواهد بود مجموعه در 1 درصد و یک دربندی ساز خواهد شد به این معنی است که هیچ حزب واحد دریافت کمتر از 40 درصد از آراء را مجاز به نگه داشتن اکثریت کرسی ها در پارلمان.

در حال حاضر تحت سیستم انتخاباتی 73 از 150 کرسی مجلس که مدعی هستند توسط داوطلبانی که پایان برساند برای اولین بار در منطقه نژادها. کرسی های باقی مانده توزیع شده نسبت به این سهم ملی از رای که یک حزب برنده است.

این منجر به رویای گرجستان به رهبری میلیاردر بنیانگذار Bidzina Ivanishvili برنده 76 درصد از قوه مقننه صندلی حتی اگر آن را برنده فقط کمتر از نیمی از آرای مردمی.

در اوایل این هفته در ایالات متحده و اتحادیه اروپا سفیران به نام حاکم و احزاب مخالف به رعایت و اجرای این قرارداد و گفت: این در نظر گرفته شده بود به “depolarize” گرجستان نظام سیاسی و “ایجاد یک محیط بهتر” برای انتخابات مجلس آینده.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net