تبدیل یک روزنامه به “کاغذ توالت’: کسب و کار روزانه در پوتین جنگ در روزنامه نگاری

مسکو – در آوریل 23, تحریریه کسب و کار روزانه Vedomosti در زمان غیر معمول مرحله از انتشار سرمقاله که متهم به مقاله خود اقدام سردبیر آندره Shmarov از تضعیف ارزش های حرفه ای روزنامه نگاری است که زمینه ساز Vedomosti شهرت.

“اگر ما از دست ما شهرت Vedomosti تبدیل خواهد شد و دیگر فقط و وابسته به کارگردانی رسانه های ارگان هدف این است که برای دیدار با خوانندگان تقاضا به صورت دقیق اخبار و با کیفیت بالا و تجزیه و تحلیل بلکه برای پیشبرد منافع و جاه طلبی های خود را رسمی و غیر رسمی صاحبان” این مقاله به این نتیجه رسیدند.

این Vedomosti داستان مناسب milestone به عنوان رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در آغاز سومین دهه حاکم بر روسیه است. به عنوان جهان, علائم روز جهانی آزادی مطبوعات در مارس 3, دولت پوتین در ادامه به نظارت بر برچیدن مستقل روزنامه نگاری در روسیه است.

زمانی که مطبوعات-آزادی watchdog گزارشگران بدون مرز راه اندازی آن جهان در فهرست آزادی مطبوعات در سال 2002 روسیه رتبه 121 از 139 کشور رتبه. در 2019 نسخه از همان شاخص روسیه رتبه 149th از 180 کشور انتهایی کشورهایی مانند پاکستان و ونزوئلا و فقط لبه از جمهوری دموکراتیک کنگو و بنگلادش است.

“بیش از پنج یا 10 سال وضعیت رسانه های بزرگ شده است مانند بازی صندلی موسیقی [برای روزنامه نگاران],” روزنامه نگار و مشاور رسانه های klishin را از دست ایلیا گفت: RFE/RL در مصاحبه ای در ماه مارس است. “در هر دور شما پیدا کردن یکی کمتر خروجی رسانه ها. تعداد باقی مانده امکانات بسیار کوچک است.”

Vedomosti تاسیس شد و در سحرگاه پوتین عصر در سال 1999 به عنوان یک سه راه سرمایه گذاری مشترک بین داو جونز بریتانیا بار مالی و مسکو بار, هلندی-owned, انگلیسی-زبان روزانه. در سال 2014 با این حال روسیه به تصویب یک قانون برای محدود کردن مالکیت خارجی در رسانه ها به 20 درصد است. سال بعد Vedomosti را شرکای خارجی به فروش می رسد به کارآفرین Demyan Kudryavtsev سابق ناشر روسیه روزانه کومرسانت. Kudryavtsev در زمان بیش از مسکو تایمز در همان زمان.

در مارس 24, 64 ساله Shmarov نامگذاری شد Vedomosti اقدام سردبیر. یک شوروی سابق در دوران اقتصاددان در دولت برنامه ریزی سازمان او بنیانگذار 1990s مجله کسب و کار Ekspert و همچنین کار برای Dozhd تلویزیون و وب سایت افاده.

انتصاب آمد در میان گزارش های که Kudryavtsev تا به حال زده معامله به فروش Vedomosti به کنستانتین Zyatkov صاحب وطن پرست و طرفدار کرملین روزنامه Nasha Versiya و تاجر آلکسی Golubovich سابق مدیر در میخائیل Khodorkovsky را یوکوس شرکت نفت شد که کلید پیگرد قانونی شاهد در اکران تقلب و مالیات-فرار از محاکمه است.

فقط سه هفته به کار جدید خود را, Shmarov دستور کاغذ وب سایت برای حذف یک ستون نظر بود که انتقادی از روس نفت سر و دیرین پوتین خودی ایگور Sechin.

“فقط در سه هفته جدید سردبیر موفق به تضعیف موقعیت این کشور پیشرو در کسب و کار روزانه” ستون نویسنده اقتصاددان کنستانتین Sonin, نوشت: در Facebook در آوریل 23.

او افزود که این رسوایی در اطراف حذف ستون انجام داده بود بیشتر به ضرر Sechin شهرت از “تمام ستون ها و مقالات است که می تواند در مورد او نوشته شده در Vedomosti بیش از 20 سال گذشته است.”

“اگر روس نفت تا به حال یک مناسب و معقول روابط عمومی اداره آنها انجام داده اند همه آنها می تواند به حذف Shmarov و پایان دادن به حمله به روزنامه” Sonin نوشت. “اما روس نفت روابط عمومی است که اجرای چنین اشخاص — همان ‘dilettantes از 1990s’ که از آن Shmarov بر خاست — که من انتظار نداریم که آنها را به اجازه دهید.”

در مصاحبه با RFE/RL, Sonin گفت: “این جنگ به پایان خواهد رسید و با شکست Vedomosti تیم است.”

“این کلاهبرداری توسط Sechin, [سابق طرفدار کرملین تلویزیون مفسر و زمان روس نفت مطبوعاتی سخنگوی] میخائیل Leontyev…و Shmarov که قبلا با Leontyev تصور شده بود از همان ابتدا به عنوان تخریب Vedomosti” او گفت:.

متوسط لیبرال روسیه روزنامه نگار یا فعال پست ها و reposts نارضایتی او در شبکه های اجتماعی در یک همبستگی تبدیل شده است که تقریبا به روال و بی معنی به مسواک زدن دندان های خود را در صبح است.”

روز قبل از رسوا Vedomosti, سرمقاله, Ksenia Boletskaya رسانه ویرایشگر در Vedomosti, نوشته شده در Facebook که Shmarov دستور داده بود کارکنان به استناد یافته های Levada مرکز معتبر مستقل انتخابات به آژانس. او نیز ممنوع هر گونه انتقاد از بحث اصلاح قانون اساسی پیشنهاد شده است که به طور موثر “خنثی” پوتین برای اولین بار چهار دوره به عنوان رئیس جمهور و اجازه می دهد او را به اجرا برای دو آنهایی که اضافی. کارکنان که نقض این دستورات بود ظاهرا تهدید به اخراج Boletskaya نوشت.

اظهار نظر در مورد وضعیت در Vedomosti در آوریل 24, سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov گفت: کرملین هیچ دانش — “و نمی تواند هر گونه دانش” — چیزی است که اتفاق می افتد در داخل Vedomosti.

“ما امیدواریم که این وضعیت خواهد شد کار خود را از” Peskov گفت. “ما علاقه مند به داشتن Vedomosti ادامه کار خود را در یک سطح حرفه ای بالا عنوان شده است این مورد به تاریخ.”

با این حال یک منبع ناشناس ظاهرا درگیر در این معامله به فروش Vedomosti گفت Meduza که “Shmarov حذف نمی شود چرا که انتصاب او به توافق ریاست جمهوری و یک ویرایشگر جدید نیز باید تایید شود.”

آن است که در حال حاضر نامشخص است که آیا این توافق به فروش Vedomosti را کمال می شود. Golubovich نیز گفت: او با توجه به خروج از معامله در بخشی به دلیل رسوایی بیش از Shmarov و در بخشی به دلیل خود را “ارزیابی از اقدامات [Kudryavtsev] بیش از سه یا چهار هفته است.” اما لغو این قرارداد اعلام نشده است و چنین اظهاراتی می تواند ذکراست.

شما مجبور به پرداخت توجه به روزنامه نگاران از Vedomosti برای هنوز هم مایل به احیای خود را به قتل انتشار. اگر چه من باور نمی کنم آنها خواهید بود موفق, من می خواهم به آرزو آنها را به خوبی…”

این Vedomosti رسوایی شده است همراه در روسیه توسط یک حس اعتقاد به سرنوشت متولد از دو دهه از Putinism.

البته چنین اتفاقاتی شده است به طور کامل تحت الشعاع قرار coronavirus همه گیر اما علاوه بر “یک نوع بی حسی عاطفی است در مجموعه” نوشت: مشاور رسانه های klishin را از دست در مسکو بار. “اولین بار مقامات سکوت رسانه های مستقل خروجی آن باعث فوری اعتراض. اما پس از آن دوباره اتفاق افتاده است. و دوباره. و دوباره.

“متوسط لیبرال روسیه روزنامه نگار یا فعال پست ها و reposts نارضایتی او در شبکه های اجتماعی در یک همبستگی تبدیل شده است که تقریبا به روال و بی معنی به مسواک زدن دندان های صبح,” او اضافه شده است.

الکساندر Polivanov یک روزنامه نگار در Sports.ru, نوشته شده در یک یادداشت کوتاه از پشتیبانی به Vedomosti روزنامه نگاران در Facebook صفحه و همچنین prefacing آن glumly با نوشتن: “من باور نمی کنم در Change.org دادخواست و یا هشتگهای و من نمی دانم چگونه چنین چیزهایی انجام می شود. اما من نمی تواند خاموش یا بنابراین من آغاز خواهد شد….”

روزنامه نگار کنستانتین Eggert نوشت: در یک پست طولانی در Facebook: “شما مجبور به پرداخت توجه به روزنامه نگاران از Vedomosti برای هنوز هم مایل به احیای خود را به قتل انتشار. اگر چه من باور نمی کنم آنها خواهید بود موفق, من می خواهم به آرزو آنها را به خوبی در خود علت نجیب اگر فقط به این دلیل اراذل…باید رنج می برند.”

مانند بسیاری دیگر از رسانه اجتماعی مفسران Eggert به یاد می آورد شبیه جنگ از دست داده و در دوره پس از شوروی.

“مانند بسیاری از دوستان من من زندگی می کردند از طریق مرگ ایزوستیا در پایان نسبتا متمدن عصر [رئیس جمهور بوریس] یلتسین” او نوشت. “عمل تراشکاری ‘این کشور اصلی روزنامه’ به کاغذ توالت آغاز شد که در آن زمان. برای من آن زمانی شروع شد که صاحبان از من خواست برای حذف یک فرد نام — آن را حتی مهم نیست در حال حاضر که نام — از یک مقاله است.

“البته من ارسال آرزوها برای موفقیت و اشعه همبستگی به همکاران من در Vedomosti,” Eggert به این نتیجه رسیدند. “واقعیت این است که این تیم در حال رفتن به پایین بدون مبارزه سزاوار احترام ما است.”

نوشته شده توسط RFE/RL خبرنگار ارشد رابرت Coalson بر اساس گزارش از مسکو توسط RFE/RL خدمات خبرنگار Alya Ponomaryova

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de