ترکمن در طوفان ویران شرق می گویند چپ بدون کمک دولت

ترکمنآباد ترکمنستان — ساکنان در شهرهای مختلف و مناطق در ترکمنستان شرقی مناطق لباب و مری می گویند که دولت را ترک کرده است و آنها را بدون کمک پس از برخورد با چندین مرگبار طوفان هفته گذشته است.

RFE/RL خبرنگاران در صحنه گفت: آنها شمارش حداقل 30 نفر از جمله بسیاری از کودکان کشته شده در لباب منطقه تنها با طوفان و باران های سنگین که با تخریب خانه ها و اتومبیل در 27 آوریل.

به عنوان باران های سنگین را از سر گرفت در مارس 4, بسیاری از کسانی که خانه و گاو پناهگاه نابود شدند در موج اولیه از طوفان گفت: آنها در مواجه با “کمبود مواد غذایی شدید” را به عنوان قیمت مواد غذایی پرورشی در میان “هرج و مرج.”

برخی از ساکنان محلی را متهم کرد که مقامات آنها را وادار به ثبت نام در مقالات و گفت که آنها “نه هر گونه شکایت” در مورد دولت های محلی در پاسخ به این طوفان.

در پایتخت از لباب منطقه ترکمنآباد مقامات در حال ارائه به صاحبان خانه های آسیب دیده برخی از مصالح ساختمانی در قیمت کاهش می یابد اما مردم گفت که آنها نمی باید پول نقد به پرداخت حتی کسانی که نرخ.

برق, آب و گاز لوازم نشده اند به طور کامل بازسازی در استان و پایتخت آن پس از طوفان.

در همین حال رسانه های شدیدا کنترل آسیای مرکزی کشور گزارش نشده است هر چیزی در مورد این طوفان و پیامدهای یک هفته پس از آنها رسید.

رئیس جمهور قربانقلی Berdymukhammedov ایجاد کرده است فراگیر کیش شخصیت پس از تبدیل شدن به ترکمنستان رهبر در سال 2006 پس از مرگ او استبدادی سلف Saparmurat niyazov را.

Berdymukhammedov شخص اظهار نظر علنی در این طوفان.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de