ترکمنستان بازداشت برای فیلمبرداری طوفان پس گروه های حقوق بشر می گویند

گروه های حقوق بشر می گویند مقامات ترکمنستان شرقی منطقه از لباب را بازداشت چند از ساکنان محلی برای فیلمبرداری آسیب به ساختمان ها و زیرساخت های تحمیل شده توسط مرگبار باد و باران و طوفان که ضربه این منطقه در هفته گذشته.

دیده بان حقوق بشر (HRW) در یک بیانیه در مارس 4 ذکر شده پراگ مبتنی بر حقوق و آزادیهای شهروندان ترکمن گروه عنوان کرد و گفت که آن را به صحبت با یک زن در لباب که گفت که سرویس امنیتی برگزار شد به مدت دو روز با هم با 29 دیگران را متهم و آنها را از ارسال ویدئوها “در خارج از کشور.”

“همان گروه همچنین دریافت گزارش می دهد که سرویس های امنیتی برگزار شد یکی دیگر از 19 زنان به همین دلیل در [ترکمنآباد], لبپ پایتخت, انتشار آنها در مارس 3,” دیده بان حقوق بشر گفت.

یکی دیگر از فعالان حقوق بشر در ترکمنستان ابتکار برای حقوق بشر گفت: پلیس در حال تماشای مردم در اتومبیل های فیلمبرداری بر روی تلفن همراه خود آسیب های ناشی از طوفان که ضربه این منطقه در 27 آوریل.

“ترکمن مقامات سانسور و تلاش برای جلوگیری از اطلاعات در مورد مضرات پایدار از تبدیل شدن عمومی باعث می شود آن را دشوار است به دقت ارزیابی خسارت و تلفات” دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای گفت:.

RFE/RL خبرنگاران گفت: آنها از شمارش حداقل 30 نفر از جمله بسیاری از کودکان کشته شده توسط طوفان در لباب منطقه است.

این مستقل ترکمن وب سایت خبری به نقل از پزشکی رسمی در ترکمنآباد عنوان کرد و گفت که در این منطقه سرمایه به تنهایی در این طوفان کشته و 300 نفر است.

فیلم هایی که منتشر شده در اینترنت نشان داد بی سقف ساختمان ها و خانه های خصوصی که ویران شده بود از داخل.

در همین حال بسیاری از ساکنان لباب و مجاور منطقه و مریم و گفته اند که دولت آنها را بدون کمک.

“ترکمنستان اولویت هرگز نباید شامل شکار کردن مردم فیلمبرداری خبری در منطقه خود را, اما به خصوص در حال حاضر در پی یک فاجعه اولویت باید ساخت موثر و جامع تلاش برای آوردن کمک به همه کسانی که به آن نیاز دارید” HRW خواست ترکمن مقامات.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de