ترکمن شهروندان در قبرس شمالی صحنه تظاهرات خواستار Berdymukhammedov استعفای

ترکمن شهروندان ساکن در قبرس شمالی موسوم به حداقل سه تظاهرات در روزهای اخیر به تقاضای استعفای ترکمنستان استبدادی رهبر قربانقلی Berdymukhammedov.

آخرین تجمع برگزار شد و ده ها تن از ترکمن اتباع در شمال نیکوزیا در ژوئن 14, جایی که آنها متهم Berdymukhammedov بودن یک دیکتاتور “ناتوان از ارائه ترکمن ملت با ضرورت برهنه مانند مواد غذایی و یک زندگی مناسب و معقول.”

برخی از معترضان برگزار شد پوستر با Berdymukhammedov تصویر مزین با صلیب های شکسته بر آنها و کتیبه گفت: “احمقانه ترین دیکتاتور همیشه” و “رئیس جمهور باید استعفا دهد!”

“وجود دارد یک افزایش قحطی در ترکمنستان و مردم آن استفاده شد همچنان ادامه دارد. ترکمنستان مقامات کاملا چشم پوشی واقعی فاجعه و توسط همه به معنی امکان سرکوب هر گونه مخالفت. این کشور در لبه یک فاجعه انسانی” یکی از معترضان گفت:, و اضافه کرد که او ارسال خواهد شد او خواسته به دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ.

معترضان همچنین خواستار سرکوب فساد و کمک به ساکنان مناطق شرق لباب و مریم برای مقابله با مشکلات ناشی از طوفان های سنگین و باران در ماه آوریل است.

مشابه تظاهرات برگزار شد در قبرس شمالی در آوریل 11 و ممکن است 20.

ترکمن نفر در ایالات متحده نیز برگزار مشابه چند تظاهرات در هفته های اخیر و تازه تاسیس مخالفت جنبش دموکراتیک انتخاب ترکمنستان است که در خارج از کشور اعلام کرد در اوایل ماه ژوئن است که در آن برنامه هایی برای برگزاری تظاهرات با هدف “از آزادی ترکمنستان از Berdymukhammedov دیکتاتوری رژیم است.”

Berdymukhammedov حکومت شوروی سابق جمهوری با مشت آهنین پس از مرگ استبدادی سلف Saparmurat niyazov را در دسامبر 2006.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de