ترکمن فعالان می گویند مقامات مسدود کردن کمک های اولیه از خارج از کشور برای طوفان زدگان شرق

ترکمنآباد ترکمنستان — فعالان در ترکمنستان می گویند مقامات جلوگیری از توزیع کمک های آنها جمع آوری شده از منابع خارجی را به ساکنان این کشور طوفان زده مناطق شرقی.

فعالان می گویند که مسدود شده کمک های اهدا شده توسط شهروندان ترکمن در کشورهای دیگر برای کمک به ساکنان مناطق لباب و مریم که در حال دریافت کمک های دولت.

این فعالان گفت: RFE/RL که مقامات امنیتی بازداشت شده اند به کمک کارگران بودند که در تلاش برای شناسایی افراد در ایست که نیاز به کمک.

عشق آباد شده و مورد سکوت طوفان ویرانگر که ضربه این منطقه در 27 آوریل و پس از باران های سنگین خروج تعداد زیادی از مردم با خانه های آسیب دیده و خراب دام پناهگاه است.

یکی از فعالان که در زمان جمع آوری کمک های مردمی برنامه گفت: RFE/RL به شرط ناشناس ماندن گفت که یک گروه از ترکمن در ایالات متحده مطرح $5,000 برای ساکنان لباب منطقه که به شدت نیاز به کمک دارید اما پول هرگز آنها رسیده است.

“این گروه در ایالات متحده نیز در بر داشت یک راه برای انتقال این مبلغ به ترکمنستان اما مقامات امنیتی به نحوی یافت که دقیقا دریافت پول آنها را احضار و به آنها هشدار داد که آنها خواهد بود زندانی اگر آنها توزیع شده حتی یک دلار از آمریکا در میان مردم در ترکمنستان” فعال گفت.

گروه های حقوق بشر را مورد انتقاد مقامات ترکمن برای نادیده گرفتن نیازهای مردم آسیب دیده از طوفان و باران های سنگین و بازداشت ساکنان برای فیلمبرداری آسیب ایجاد می شود.

RFE/RL خبرنگاران گفت: آنها از شمارش حداقل 30 نفر از جمله بسیاری از کودکان کشته شده توسط طوفان در لباب منطقه است.

مستقل ترکمن وب سایت خبری به نقل از پزشکی رسمی در ترکمنآباد عنوان کرد و گفت که در این منطقه سرمایه به تنهایی در این طوفان کشته و 300 نفر است.

ویدئوها که گردش در اینترنت نشان داد بی سقف ساختمان ها و خانه های خصوصی که ویران شده بود از داخل.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de