رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن می گوید او آماده است برای کمک به ایران در مقابله با آن به طور فزاینده ای مرگبار شیوع کروناویروس در صورتی که کشور او به تلخی انتقاد و تحریم می پرسد برای کمک.

“اگر ما می تواند کمک به ایرانیان با این مشکل ما قطعا مایل به انجام این کار…همه آنها باید انجام دهید این است که بپرسید” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: سالانه محافظه کارانه عمل سیاسی کنفرانس (CPAC) در نزدیکی واشنگتن در مارس 29.

“ما باید بزرگ حرفه ای بیش از وجود دارد,” او اضافه کرد: با اشاره به ایران تبدیل شده است که کانون این بیماری در خاورمیانه است.

ایالات متحده که تا به حال هیچ روابط دیپلماتیک با ایران از سال 1980 گفت: آن را به حال به طور رسمی گفت: تهران از تمایل خود برای کمک به بحران است. این بود پیام ارسال شده از طریق سوئیس که نشان دهنده منافع ایالات متحده در ایران است.

یک ایرانی سخنگوی وزارت بهداشت در 29 فوریه گفت: نه نفر از COVID-19 ویروس بیش از 24 ساعت گذشته, آوردن تعداد کل مرگ و میر گزارش شده به 43 میان 593 تایید عفونتs.

بسیاری از منتقدان و خارج از کارشناسان ابراز نگرانی می کند که تهران به شدت underreporting قدر از بحران در این کشور اتهامات دولت را به شدت تکذیب کرد.

این ویروس به آمار 61 کشور با چین — که در آن شیوع شروع — سخت ترین ضربه اما با تعداد رو به افزایش در جاهای دیگر.

این ویروس کشته 2,870 مردم و آلوده 79,24 دیگران در سرزمین اصلی چین است.

در سراسر جهان را آلوده کرده است بیش از 86,000 نفر کشته و بیش از 100. قوی ترین خوشه هایی از این بیماری در خارج از چین هستند در ایران, ایتالیا, ژاپن و کره جنوبی.

چند مقامات ایرانی همچنین قرارداد این ویروس از جمله معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده معاون وزیر بهداشت و نمایندگان مجلس.

ایران مرتبط شده است بسیاری از بیش از 200 مورد تأیید این ویروس در حال حاضر در سراسر منطقه و بسیاری از کشورهای در داخل و خارج از قفقاز و خاورمیانه و آسیای مرکزی را به اعمال محدودیت در سفر به و

از ایران در تلاش برای محدود کردن این بیماری را گسترش.

در مارس 1, نخست وزیر Nikol Pashinian در کشور همسایه ارمنستان گزارش داد این کشور کوچک اولین coronavirus مورد که 29 ساله که به تازگی با همسر خود را از ایران است.

با گزارش RFE/RL رادیو فردا خبرگزاری فرانسه و آسوشیتدپرس

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im