رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن می گوید او آماده است تا به امضای توافقنامه صلح با طالبان در افغانستان اگر یک آتش بس موقت بین دو طرف نگه می دارد.

“ما فکر می کنیم آنها می خواهند به یک توافق, ما می خواهیم به ایجاد یک معامله. من فکر می کنم این قراره کار ما را” مغلوب ساختن پیشی جستن به خبرنگاران گفت: قبل از عزيمت به هند در فوریه 23.

در اوایل این ماه دو طرف اعلام کرد یک یک هفته ای “کاهش خشونت” که در زمان اثر از آغاز فوریه 22.

اگر آتش بس نگه می دارد, آن خواهد شد و پس از امضای قرارداد صلح به اینکه ایالات متحده’ طولانی ترین جنگ.

“شما می دانید ما یک دوره معینی از خشونت. آن بوده است نگه داشتن این یک روز و نیم تا ما ببینیم که چه چیزی اتفاق می افتد” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت:, و اضافه کرد که “پس از 19 سال” جنگ آن زمان برای نیروهای ایالات متحده “به خانه آمده است.”

وجود دارد بیش از 12000 نیروهای ایالات متحده در افغانستان است.

افغانستان, رسانه ها, با این حال گزارش شده است که طالبان با انجام چند در مقیاس کوچک حمله به پست های بازرسی سرنشین دار توسط نیروهای امنیتی افغان در استان, در دو روز گذشته.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo گفت: در تاریخ 21 فوریه که ایالات متحده و طالبان درگیر شده اند در مذاکرات به منظور تسهیل حل و فصل سیاسی برای پایان دادن به جنگ در افغانستان و کاهش حضور ایالات متحده در منطقه است.

Pompeo گفت که اگر آتش بس نگه می دارد “امضای ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق است انتظار می رود به جلو حرکت کند.”

“ما در حال آماده سازی برای ورود به محل در فوریه 29,” Pompeo گفت.

او گفت که در داخل افغانستان مذاکرات شروع خواهد شد به زودی پس از آن با هدف نهایی از ارائه “جامع و دائمی آتش بس و آینده سیاسی نقشه راه برای افغانستان است.”

طالبان را تایید کرد برنامه ریزی امضای یک قرارداد در مارس 29 “در مقابل ناظران بین المللی” و گفت که “زمینه را برای داخل افغانستان مذاکرات حل خواهد شد.”

با گزارش AP, dpa, AFP

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im