مغلوب ساختن پیشی جستن ایران: آمریکا و روسیه به داشتن سلاح هسته ای, مذاکرات در ماه ژوئن در چین دعوت

ایالات متحده و روسیه توافق کرده اند که در یک زمان و مکان برای سلاح هسته ای مذاکرات این ماه و دعوت چین, رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن سلاح های مذاکره کننده می گوید.

“امروز توافق با معاون وزیر امور خارجه [سرگئی] درگیر در زمان و جایی برای سلاح هسته ای, مذاکرات در ماه ژوئن در” ایالات متحده فرستاده ویژه برای کنترل سلاح مارشال Billingslea در توییتر نوشت در ژوئن 8.

“چین نیز دعوت شده است. آیا چین نشان می دهد و مذاکره با حسن نیت” او اضافه شده بدون ارائه جزئیات بیشتر.

وجود دارد هیچ فوری نظرات از مقامات روسی.

پیشتر بلومبرگ به نقل از معاون وزارت امور خارجه ایالات متحده رسمی عنوان کرد و گفت که خود را درگیر و Billingslea خواهد در وین دیدار در 22 ژوئن.

رسمی نمی رد که ایالات متحده ممکن است مایل به گسترش شروع جدید هسته ای-سلاح پیمان, اگر روسیه “مرتکب به سه راه کنترل تسلیحات با چین و کمک می کند تا به یک مقاوم در برابر پکن به جدول” توجه کنیم.

شروع جدید, آخرین عمده کنترل تسلیحات پیمان بین ایالات متحده و روسیه برنامه ریزی شده است به پایان می رسد در ماه فوریه 2021.

توافق کلاه تعداد کلاهک های هسته ای و به اصطلاح تحویل سیستم های برگزار شده توسط این دو کشور.

در حالی که مسکو تحت فشار قرار دادند تا برای پنج سال تمدید واشنگتن خودداری کردند گفت: در آن می خواهد این معامله به گسترش شامل چین است.

چین که دارای زرادخانه هسته ای است که کسری از اندازه مسکو و واشنگتن است گفت که علاقه مند به شرکت در این گفتگو.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت از جیبش عمده معاهدات بین المللی باعث هشدار از افزایش احتمال مسابقه تسلیحاتی یا اتفاقی درگیری نظامی.

ماه گذشته واشنگتن اطلاع داد در خروج از 35 کشور پیمان آسمان های باز است که اجازه می دهد تا غیر مسلح نظارت پروازهای بیش از کشورهای عضو با توجه به آنچه که مقامات ایالات متحده گفته شد روسیه نقض شده است.

ایالات متحده همچنین با اشاره روسی نقض هنگامی که آن را خارج از این Intermediate-Range Nuclear Forces پیمان با روسیه است.

مسکو را رد کرده است ایالات متحده اتهامات و گفت: ایالات متحده به دنبال تضعیف امنیت بین المللی.

با گزارش بلومبرگ

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de