بالا, مقامات روسی برای بازدید از ترکیه به بحث در مورد لیبی درگیری

روسیه و وزرای خارجه و دفاع بازدید خواهد کرد ترکیه در ژوئن 14 برای بحث است که انتظار می رود به تمرکز بر جنگ در لیبی است.

ترکیه نیز که سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده دولت توافق ملی (GNA) در طرابلس در حالی که روسیه و مصر و امارات متحده عربی پشتیبانی نیروهای شرقی قدرتمند خلیفه Haftar.

وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف و وزیر دفاع سرگئی Shoigu ورود در استانبول توافق شد به بعد از مذاکرات بین ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و همتای ترک خود رجب طیب اردوغان دو طرف گفت.

وزارت امور خارجه ترکیه گفت: این هیئت برگزار خواهد شد “مشاوره و بحث در مورد هماهنگی در مسائل منطقه ای.”

ترکیه شبکه دولتی تی آر تی گزارش داد دو طرف نیز مورد بحث سوریه, جایی که آنها در تقابل بر سرنوشت آخرین شورشیان تحت محاصره در شمال غربی استان ادلب.

وزیر امور خارجه ایران محمد جواد ظریف همچنین انتظار می رود برای سفر به ترکیه در ژوئن 14, وزارت امور خارجه ایران گفت. ایران و روسیه رئیس جمهور سوریه بشار اسد را کلید خارجی حامیان در حالی که ترکیه پشت شورشی جناح.

ترکیه اعزام مشاوران نظامی هواپیماهای بدون سرنشین و شورشی سوری مزدوران به لیبی در ماه ژانویه به حمایت از دولت در طرابلس.

مداخله تبدیل جزر و مد در برابر توهین آمیز در پایتخت و بخش هایی از غرب لیبی به رهبری Haftar را خودخوانده لیبی ارتش ملی (LNA).

ایالات متحده متهم کرده است روسیه از ارائه جنگنده به Haftar نیروهای و یک گزارش سازمان ملل متحد در این سال داشت به حزب جدا حمایت از Vagner گروه مزدور. Vagner نیروهای معتقد هستند اجرا شده توسط کرملین مرتبط در آمریکا یوگنی Prigozhin.

پس از یک سری از میدان جنگ عقب نشینی در هفته های اخیر Haftar گزارش شده است که از دست دادن حمایت از برخی حامیان خارجی که می خواهند آتش بس در لیبی.

مصر یک رقیب منطقه ای ترکیه پیشنهاد کرده است که آن طرح آتش بس که استقبال روسیه و امارات متحده عربی.

آنکارا و GNA را رد کرد و آن را به عنوان یک شگرد برای خرید زمان برای Haftar را عقب نشینی نیروهای.

به طور جداگانه سازمان ملل در لیبی ماموریت گفت: در اوایل این ماه در شمال کشور متخاصم احزاب را آغاز کرده اند برای شرکت در یک دور جدید از مذاکرات آتش بس تحت نظارت آن.

ایالات متحده با پشتیبانی سازمان ملل متحد به رهبری پیشنهاد به کارگزار صلح است.

اردوغان قمار در لیبی نیز مربوط به یک بن بست با رقبای یونان و قبرس دریایی هیدروکربن منابع است.

در ژوئن 11, دومین نظامی در ناتو انجام یک هوایی و دریایی در مدیترانه شرقی از 2000 کیلومتر از سواحل ترکیه در یک نمایش اجباری مربوط به لیبی درگیری و اختلافات ارضی.

با گزارش TRT خبرگزاری فرانسه و رویترز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de