تیک تیک بوم: پس از آتش سوزی, سیل و COVID-19 سیبری آخرین معضل واقعا گزش

در حالی که برخی از نقاط جهان شده اند و ترس و وحشت توسط “قتل اورلئانز” یا ملخسیبری مواجه است تاریخی نبرد در برابر کوچک اما گاهی اوقات مرگبار عنکبوتیان — کنه.

در گسترده روسیه در منطقه است که اغلب در برخورد با جاری شدن سیل و آتش سوزی شده است و امان از coronavirus کنه و این بیماری ها انتقال آنها در حال شکل گیری به عنوان یکی دیگر از چالش های مهم این سال است.

“من فقط راه رفتن در امتداد یک مسیر هموار زمانی که تیک بیت من” می گوید: تاتیانا Redko ساکن Krasnoyarsk یک استان و سومین شهر بزرگ در سیبری. “آنها می گویند آنها در همه جا در چمن. ما یک مقدار زیادی از کنه این سال. نه تنها در پارک ها و جنگل اما حتی در خیابان های شهر.”

گزارش گزش کنه وسیع منطقه کراسنویارسک که امتداد از اراضی شمال مغولستان به قطب شمال ساحل هستند تا 400 درصد بیش از زمان مشابه در سال گذشته و فصل کنه فقط و فقط در راه. با توجه به دولت , آمار, 1,925 مردم گزارش گزش در هفته مه 22-28 در منطقه و بیش از 10 ، 000 گزش در حال حاضر گزارش شده است در سال 2020 است. موارد پیدا کنه با آلوده tick-borne شده اند شناسایی شده در 57 منطقه را 61 مناطق اداری. مشکل این است که به همان اندازه رایج در دیگر مناطق سیبری و شرق دور روسیه و همچنین بخش غربی روسیه است.


آنسفالیت یک التهاب مغز که ناشی از تعدادی از ویروس ها که بسیاری از آنها را می توان به انسان توسط کنه. بدون تشخیص به موقع و درمان آن می تواند باعث آسیب دائمی و یا حتی مرگ شود.

“ما شاهد سطح بالایی از فعالیت به طور طبیعی رخ می دهد عفونت های منتقله از راه” به خدمات مطبوعات از کراسنویارسک شعبه Rospotrebnadzor دولت مصرف کننده-محافظت در آژانس گفت: RFE/RL. “تعداد کنه به طور قابل توجهی بیشتر از متوسط است.”

علت این گفته بود که در منطقه غیر منتظره ای خفیف زمستان و به دنبال آن در اوایل شروع فصل بهار.

“شرایط آب و هوایی فعال اصلی میزبان کنه — جنگل-خانه جوندگان — برای زنده ماندن از زمستان خوب” آژانس گفت. “تعداد آنها افزایش یافته و تعداد کنه ها افزایش یافته است و به همان نسبت. به عنوان یک نتیجه 2020 فصل دیده است یک فعال شیوع tick-borne.”

کمبود دارو

کنه چندساله مشکل در بسیاری از نقاط سیبری. بسیاری از مردم محلی شده اند استفاده می شود برای خرید سالانه “تیک بیمه” سیاست های فروخته شده توسط شرکت های بیمه Rosgosstrakh. این سیاست قرار است برای تضمین درمان با ایمونوگلوبولین یک آنتی بادی که اعتقاد بر این است برای جلوگیری از عفونت آنسفاليت اگر معرفی به زودی به اندازه کافی معمولا در عرض سه روز.

اما بسیاری از بیمه گذاران می گویند که آنها در حال تبدیل دور گفت که هیچ ایمونوگلوبولین در روسیه در تمام این سال است.

“برادر من گاز گرفته شدن توسط یک تیک در یک شب جمعه” Redko می گوید. “او نمی تواند پیدا کردن کسی برای کمک به او به طوری که او آن را حذف خودش است. ما شروع به تماس در اطراف. ما به نام آمبولانس و آنها ما را به یک درمانگاه. آنها به ما اشتباه شماره تلفن, اما من در بر داشت تعداد دیگری در ما بیمه است. آنها به من گفتند که آنها نمی باید هر گونه ایمونوگلوبولین.”

کلینیک گرفت کنه که کمی Redko برادر برای تجزیه و تحلیل تایید عدم وجود ایمونوگلوبولین و فرستاده او را به خانه.

قبلا Redko عمه رو همین مشکل بود و با توجه به داروهای ضد ویروسی و آنتی بیوتیک و آنتی هیستامین. هیچ یک از کسانی که درمان شد تحت پوشش Rosgosstrakh سیاست پس از او به پایان رسید تا پرداخت از 7000 روبل (100 دلار) از جیب.

Health officials say there is no immunoglobin anywhere in Russia. (illustrative photo)


مقامات بهداشتی می گویند هیچ immunoglobin در هر نقطه در روسیه است. (گویا عکس)

تاتیانا Fyodorova که سر یک کراسنویارسک غیر دولتی خیریه می گوید دختر او را گاز گرفته بود توسط یک تیک در 24 مه در طول یک سفر کمپینگ. Rosgosstrakh فرستاده او را به یک کلینیک محلی به نام Santem.

“مدیر درمانگاه گفت که آنها نمی باید هر گونه ایمونوگلوبولین و که آنها نمی خواهد که هر یک برای حداقل دو ماه” Fyodorova به یاد می آورد. “من نوشت: عصبانی post on Facebook که متوجه شده بود توسط برخی از روزنامه نگاران.”

او می گوید: او ادامه داد: به گورکن Rosgosstrakh. “آنها به من گفتند که هیچ ایمونوگلوبولین در روسیه و بود که من به سرزنش خودم برای گرفتن دخترم به جنگل” او گفت: RFE/RL.

در پایان Fyodorova فرستاده شد به بیمارستان دیگر. او را دیدم یک متخصص وجود دارد در مارس 27, پس از آن او قادر به صحبت با مدیریت منطقه ای از Rosgosstrakh. او گفت که این شرکت تا به حال “بر” برخی از ایمونوگلوبولین برای دخترش بود که با توجه به تزریق همان روز.

Fyodorova است که برخی از او به دست آورد موفقیت تنها به این دلیل که او “بالا بردن بوی بد” بود در تماس با روزنامه نگاران و تهدید به طرح دعوی در دادگاه.

“هیچ کس در این شهر می داند در مورد عدم ایمونوگلوبولین, اما آنها هنوز هم فروش این سیاست” او می گوید. “آنها را مردم بگویید هر چیزی و مقالات تنها شروع به ظاهر شدن در مطبوعات پس از مورد من.”

خدمات مطبوعات از Rosgosstrakh قبول نکرد خواستار نظر این مقاله برای سه روز.

پزشکی شده است سخت برای پیدا کردن در مناطق دیگر نیز هست. در خاباروفسک یک شهر در نزدیکی سواحل اقیانوس آرام ساکن اینا Aslamova می گوید که او قادر به پیدا کردن هر زمانی که او را گاز گرفته بود.

“پزشکان وجود دارد گفت: هیچ کدام در شهر و یا در کل منطقه” Aslamova می گوید. “من جستجو در تمام داروخانه ها و آنها هیچ ندارد.”

در نووسیبیرسک بزرگترین شهر در سیبری دکتر سر از بیمارستان شهرستان شماره 3 الکساندر Asadchy گفت: روزنامه نگاران در ماه گذشته بود که هیچ ایمونوگلوبولین در شهر خود یا. “ما فرستاده اند دو دستور به منطقه نووسیبیرسک وزارت بهداشت اما بدون هیچ نتیجه” او به نقل از رسانه های محلی عنوان کرد و گفت.

ناتالیا Shekhodanova مدیر نادژدا خصوصی شرکت بیمه در کراسنویارسک اما توضیح می دهد که چرا هیچ ایمونوگلوبولین. “آن گم شده است به دو دلیل” او می گوید. “برای اولین بار آن را به سادگی تولید نشده بود و گواهی در زمان به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس. دوم, تجاری, کلینیک خریداری کنید و آن را به دلیل آن گران است.”

“چه کسی می توانست پیش بینی ما چنین یک سال ؟” او می افزاید. “هیچ کس نمی دانست. شرکت های بیمه موافقت نامه های امضا شده با کلینیک های خصوصی که وعده داده شده به خرید ایمونوگلوبولین. به طوری که نمی تعهدات خود را?”

جلوگیری از ‘, طبیعی, مکان’

Yelena Averyanova پزشک و مدرس دانشگاه در پسکوف دانشگاه ایالتی در غرب روسیه می گوید: این یک اشتباه است به تمرکز بر روی هزینه ایمونوگلوبولین.

“دولت است و با در نظر گرفتن احتمال از افراد معلول برای زندگی و یا هزینه های توانبخشی بیماران,” او می گوید. “آنها تنها بحث در مورد قیمت ایمونوگلوبولین اما خسیس دو برابر می پردازد…. این غیر منطقی است که ما به پیروزی تاکتیکی در حالی که از دست دادن استراتژیک در جنگ علیه این کوچک اما خطرناک کنه.”

"Danger, natural area!"


“خطر منطقه طبیعی!”

به مسائل بدتر دانشمندان سیبری شعبه آکادمی علوم روسیه می گویند آنها باید آنها را ردیابی نسبتا جدید تیک که ترکیبی از شایع تایگا (Ixodes persulcatus) و شرق دور (Ixodes pavlovskyi) کنه. این هیبرید کنه به نظر می رسد قادر به انتقال به انسان تمام انگل ها از هر دو نوع شایع تر از جمله چهار نوع از این باکتری است که باعث بیماری لایم آنسفالیت کمروف tick-borne ویروسی تب و سیبری tick-borne تیفوس (Rickettsia).

علاوه بر این کارشناسان بر این باورند که ترکیبی تیک ممکن است بیشتر سازگار با محیط های مختلف و با قابلیت بسیار گسترش جغرافیایی آن محدوده است.

در یک پست در وب سایت رسمی فرماندار پسکوف منطقه ساکن محلی اولگا Kolesnikova نوشت که او منتظر بود در یک خط طولانی از کودکان و بزرگسالان مبتلا به گزش کنه به دیدن این شهر تنها متخصص.

“وجود دارد هیچ ایمونوگلوبولین در بیمارستان و یا در داروخانه ها,” او نوشت. “وجود دارد هیچ جایگزین یا نه. چگونه می تواند این باشد ؟ چگونه می توانم محافظت از فرزند من? عواقب ناشی از گزش کنه که کمتر ترسناک از کسانی که از coronavirus. اما ما در حال آماده شده برای این تهدید است.”

رئیس منطقه ای بهداشت و درمان کمیته مارینا Garashchenko, در پاسخ گفت: “در حال حاضر هیچ ایمونوگلوبولین برای پیشگیری از tick-borne در فدراسیون روسیه است.”

شهروندان او نوشته شده بود بارها و بارها توصیه “به خودداری از بازدید از, طبیعی, مکان های درمان نشود در برابر کنه.”

نوشته شده توسط رابرت Coalson بر اساس گزارش لیودمیلا Savitskaya از سیبری میز RFE/RL را خدمات

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de