سه روسها به اوکراین و جدایی طلبان در صورت MH17 دادگاه در هلند

محاکمه سه روس و یک شهروند اوکراین بیش از ژوئیه 2014 داونینگ مالزی 17 در تجزیه طلب-کنترل شرق اوکراین است که با توجه به شروع در هلند در مارس 9.

مظنون — شهروندان روسیه ایگور Girkin سرگئی Dubinsky و اولگ Pulatov و اوکراین لئونید Kharchenko — به اتهام قتل 298 مسافر و خدمه کشته شدند که پرواز MH17 پرواز از آمستردام به کوالالامپور به ضرب گلوله کشته شد توسط روسیه ساخته شده ضد هوایی موشک.

قربانیان شامل 193 هلندی شهروندان و همچنین 43 مالزیایی و 38 استرالیا.

مظنون تمام برگزار شد ارشد با روسیه مورد حمایت شبه نظامیان جدایی طلب تشکل شده اند که مبارزه با اوکراین و نیروهای دولتی در شرق اوکراین از بهار سال 2014.

Girkin شده بود به اصطلاح وزیر دفاع روسیه-حمایت گروه تجزیه طلب که خود را جمهوری خلق دونتسک. دیگر مظنون شدند اعضای تشکیل ارتش واحد اطلاعات.

با وجود شواهدی که نظامی روسیه که به طور مستقیم درگیر در تیراندازی پایین پرواز MH17 با یک موشک شلیک شده از تجزیه طلبان-کنترل خاک در شرق اوکراین کرملین بارها هرگونه دخالت.

کرملین نیز رد ارائه هر گونه نظامی و یا حمایت مالی به اوکراین طرفدار روسیه جدایی طلبان با وجود شواهد مونتاژ توسط هلندی-led مشترک Investigation Team (JIT) و Bellingcat باز-منبع تحقیقی ،

هیچ یک از متهمان است و انتظار می رود در مراسم افتتاح دادگاه در مارس 9. اگر آنها موفق به نظر می رسد و نه ارسال نمایندگان قانونی هلندی دادگاه است که انتظار می رود به منظور برگزاری دادگاه به صورت غیابی.

در آستانه محاکمه رئیس جمهور اوکراین ولدیمیر Zelenskiy گفت در توییتر که او معتقد است که “عدالت پیروز خواهد شد و کسانی که مسئول و پاسخگو خواهد بود برای مرگ 298 نفر از مردم بی گناه.”

نخست وزیر هلند گفت: در 6 مارس که محاکمه شد “یک گام بسیار مهم در جهت کشف حقیقت و به دنبال عدالت برای قربانیان و بازماندگان است.”

Rutte همچنین گفت که احتمال وجود خواهد داشت دیگر محاکمه در ارتباط با فاجعه MH17.

“تحقیقات مربوط به دخالت افراد دیگر در حال انجام است,” Rutte گفت.

دولت های مالزی و استرالیا نیز با استقبال از افتتاح آزمایشی. یک مالزی بیانیه وزارت امور خارجه گفت: دادگاه خواهد بود “یک نقطه عطف مهم” به سوی “پیدا کردن عدالت” برای کسانی که کشته شدند.

نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون گفت: در 7 مارس که دولت او “همچنان ثابت قدم در تعهد خود را به دنبال عدالت و پاسخگویی برای MH17.”

هلندی-led محققان جستوجو کرد که این حادثه برای چند سال را متهم کرد که چهار مظنون به تبانی برای انجام این حمله اگر چه آنها در واقع نه شلیک کردن هواپیمای مسافربری است.

به JIT نیز به این نتیجه رسیدند در مارس 2018 Buk ضد هوایی سیستم که به ضرب گلوله MH17 متعلق به روسیه 53 ضد هوایی موشکی تیپ.

محققان گفت: در سال 2019 است که وجود دارد “تقریبا روزانه تلفن تماس” بین جدایی طلبان دونتسک “و مخاطبین خود را در فدراسیون روسیه با استفاده از امن تلفن های ارائه شده توسط سرویس امنیتی روسیه.”

وزارت امور خارجه روسیه سخنگوی ماریا Zakharova متهم در مارس 6 که یک “بی سابقه” کمپین رسانه ای در اجرا به دادگاه بود “اتهامی نسبت به روسیه…و شهروندان آن است.”

در مارس 8, بستگان قربانیان MH17 راه اندازی 298 صندلی خالی در مقابل سفارت روسیه در لاهه به نماد کشته شدگان این حمله موشکی و در اعتراض به آنچه که آنها به عنوان امتناع مسکو از همکاری با بین المللی بررسی است.

دادگاه گفته است از طریق بسیاری از 2020.

با گزارش AP, Reuters, dpa, AFP و سی ان ان

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>