هزاران عمل اعتراض در کوزوو پیش از دادگاه قانون اساسی حکم

پریشتینا – چندین هزار نفر از کوزوو را چپ ملی Vetevendosje (خود مختاری) حزب موسوم به یک “تمرین” اعتراض با سخت اجتماعی فاصله پیش از حکم دادگاه قانون اساسی که می تواند باعث ضربه محکم و ناگهانی به طور کلی انتخابات در کشور بالکان.

دادگاه در انتظار اعلام on May 29 حکم خود را در مورد اینکه آیا یک فرمان ریاست جمهوری انتصاب یک نخست وزیر جدید به جای اقدام نخست وزیر Albin Kurti قانونی است.

نگه داشتن در خط با ضد coronavirus اقدامات تظاهرکنندگان در مه 28 braved باران به عنوان آنها ایستاده بود با ماسک و دستکش در مرکز پایتخت پریشتینا.

این فعالان گفت: آنها در حال تمرین برای آماده شدن برای تظاهرات اگر دادگاه قانون اساسی حکم می کند راه خود را رفتن.

اختلاف مراکز اینکه کوزوو باید برگزاری انتخابات جدید به جای Vetevendosje رهبری دولت که سقوط در ماه مارس است.

رئیس جمهور هاشم Thaci در 30 آوریل نامزد Avdullah هوتی از مرکز-راست دموکراتیک لیگ کوزوو (LDK) به جای Kurti.

اما Kurti را Vetevendosje حزب استدلال این حکم بر خلاف قانون اساسی بود و شکایت به دادگاه قانون اساسی برای به چالش کشیدن آن است.

Kurti و حامیان او می خواهم به نگه داشتن ضربه محکم و ناگهانی انتخابات پارلمانی در حالی که رقبای خود را به رهبری Thaci ادعا می کنند که LDK باید فرصت داده شود برای تشکیل یک دولت جدید ،

این LDK دوم به پایان رسید و در ماه اکتبر انتخابات پشت Vetevendosje و دو طرف تشکیل مضطرب ائتلاف.

اما Kurti دولت سقوط در ماه مارس تنها پس از 50 روز در قدرت از دست دادن رای اعتماد آغاز شده توسط LDK میان اختلافات بر سر دست زدن به coronavirus همه گیر و حذف از تجارت تعرفه های صربی کالا.

Kurti است پس ماند در یک سرپرست ظرفیت.

با گزارش توسط AFP

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de