پوشیدن دستکش و خانگی, ماسک صورت یک زن میانسال به نام Ziyoda به فروش می رساند گیاهان در سبزی بازار در حومه خجند باستان تاجیک شهرستان که یکی از قدیمی ترین در آسیای مرکزی است.

او می آید در تماس نزدیک با ده ها تن از مشتریان هر روز برخی از چانه زدن با او به عنوان خریداران انجام داده اند با فروشندگان در خجند پس از آن روز به عنوان یک توقف در امتداد جاده بزرگ ابریشم. دیگران فقط متوقف به چت با Ziyoda به عنوان آنها را با دقت انتخاب کنید, گشنیز, پیاز بهار یا اوایل برگ سیر از غرفه.

برخی از مشتریان پوشیدن ماسک صورت-اما بسیاری از همین حالا.

Ziyoda, 48, shrugs nonchalantly هنگامی که او را خواسته اگر او نگرانی در مورد ابتلا به کروناویروس در این شلوغ بازار.

“دولت می گوید ما اصلا coronavirus,” او می گوید. “من فکر کردم در مورد ماندن در خانه و زمانی که شایعاتی وجود دارد که به تازگی درگذشت کسی در [در نزدیکی] Rasulov منطقه. اما مقامات ما گفت: نبود coronavirus و مردم نباید فکر کنند که این شایعات دروغ.”

مقامات در تاجیکستان — که سهام یک مرز طولانی با چین این کشور که در آن COVID-19 سرچشمه — اصرار وجود نداشته است یک عفونت کروناویروس در کشور با وجود افزایش گزارش مشکوک کشنده موارد پنومونی و سایر بیماری های تنفسی در میان کارگران بیمارستان و دیگران.

برخی از اقوام می گویند که آنها در حال دریافت اجساد مرده پیچیده شده در پارچه که بوی کلر و که آنها مجاز به دیدن. یک خانواده مجبور به برگزاری یک تشییع جنازه بدون بدن نسبی گفت: RFE/RL تاجیک خدمات.

در یک مورد دیگر آمبولانس در زمان بدن از بیمارستان به طور مستقیم به گورستان تنها اجازه می دهد مرحوم خانواده برای برگزاری مختصری مراسم چند متر از خودرو.

چنین رفتار عجیب و غریب برای تدفین افزایش یافته است و سوء ظن در میان تاجیک ها که coronavirus زده کشور خود را اما که دولت حاضر به پذیرش آن است. همچنین این مجموعه آلارم است که دولت تاجیکستان در قمار است با بهداشت عمومی به عنوان تاجیک را تا حد زیادی گفته شده است برای ادامه زندگی به طور معمول.

غلط منفی ؟

با توجه به آمار رسمی به عنوان از آوریل 27 تنها 4,100 آزمون انجام شده است برای عفونت کروناویروس در کشور حدود 9 میلیون.

وزارت بهداشت می گوید تاجیکستان دریافت کرده است و در مجموع 46,900 کیت های آزمایش از روسیه و چین و آلمان است.

آن را تنها یک آزمایشگاه در پایتخت تاجیکستان قادر به پردازش coronavirus آزمون.

در ابتدا آزمون نمونه نیز فرستاده شده به آزمایشگاه در روسیه و بریتانیا برای رد کردن هر گونه خطا ممکن است ساخته شده در دوشنبه آزمایشگاه.

اما این عمل متوقف شود به پروازهای بین المللی بودند به حالت تعلیق در 19 مارس به عنوان بخشی از تلاش ها برای جلوگیری از شیوع ویروس.

گالینا Perfilyeva رئیس سازمان بهداشت جهانی (WHO) در شهر دوشنبه بود در ابتدا تایید تاجیک دولت موقعیت است که در این کشور باقی می ماند رایگان از coronavirus.

اما Perfilyeva اتحادش را تغییر تن او در روزهای اخیر.

Galina Perfeleva, the WHO representative in Dushanbe


گالینا Perfeleva که با نماینده تاجیکستان

او گفت: روسیه روزانه روزنامه کومرسانت که با تاجیکستان را “ظرفیت محدود در تشخیص و درمان” آن را به سادگی غیر ممکن است بدانید که این وضعیت واقعی است.

“این غیر ممکن است به طور قطعی بگویم که هیچ عفونت کروناویروس در تاجیکستان” Perfilyeva گفت.

“COVID-19 است بدون علامت, فرم, بیش از حد,” او اضافه شده است. “در تاجیکستان بود و در اکثریت قریب به اتفاق کشورهای, آن را ممکن است برای انجام تست های آزمایشگاهی از کل جمعیت به شناسایی آنها است.”

این است که انتظار می رود برای ارسال متخصصان به تاجیکستان به زودی بیشتر به ارزیابی وضعیت.

محلی RFE/RL خبرنگاران قادر به صحبت با Perfilyeva با وجود چندین تلاش برای رسیدن به او.

رسانه های سرکوب

بهداشت عمومی وضعیت ناگهان تبدیل به یکی از حساس ترین موضوعات برای مقامات در تاجیکستان.

مقامات بهداشتی اغلب متهم به رسانه ها از “پخش شایعات دروغ” و “کاشت وحشت” در میان همه گیر.

دو روزنامه نگاران محلی بودند احضار توسط پلیس برای بازجویی در اوایل ماه آوریل پس از آنها به چالش کشیده مقامات بهداشتی در یک کنفرانس مطبوعاتی.

مستقل اخبار سایت Akhbor مسدود شده بود در آوریل 22, پس از آن گزارش گسترده در مورد افزایش مشکوک به بیماری و مرگ و میر در کشور است.

دولت شده است برای انتقاد از خفقان را در رسانه ها و جلوگیری از آزادی بیان اما coronavirus بحران ساخته شده است که گزارش “حتی سخت تر در تاجیکستان” رسانه watchdog گزارشگران بدون مرز گفت.

فشار بر روزنامه نگاران در مورد مسائل بهداشتی آغاز شد و پس از RFE/RL را تاجیک سرویس گزارش در مورد ناگهانی قرنطینه در یک بیمارستان در Jabbor Rasulov منطقه پس از مرگ یک بیمار از ذات الریه.

تاجیکستان رفت برای دیدن افزایش مرگ و میر در میان کارگران بهداشت و درمان و دیگران که در قرنطینه پس از کوتاه مدت بیماری.

در میان آنها یک تمیز کننده بیمارستان و یک پزشک که جان خود را در عرض چند روز از یکدیگر در بيمارستان هاي مختلف در جنوب Bokhtar منطقه در این ماه.

مقامات نسبت مرگ و میر به بیماری سل و ذات الریه بود و گفت: نه کسی تا به حال COVID-19.

مقامات همچنین قرار دادن نسبتا تعداد زیادی از مردم تحت قرنطینه در چه مقامات می گویند یک اقدام احتیاطی.

در مارس 17, بهداشت مقامات وزارت مقصر ظهور ذات الریه موارد در تاجیکستان در آب و هوای نامساعد.

در میان فشار از فعالان مدنی وزارت توافق به مسئله آمار و ارقام در تعداد موارد پنومونی در تاجیکستان بین ماه های ژانویه و مارس هر سال از سال 2015. اما این سند نشان می دهد کمتر پنومونی موارد در سال 2020 با وجود گزارش در سراسر کشور از افزایش ذات الریه و دولت در بیانیه خود که افزایش در چنین مواردی با توجه به آب و هوای سرد.

کمک های خارجی هنوز خوش آمدید

وجود ندارد و گزارش هر گونه عفونت کروناویروس تاجیکستان بیش از خوشحال به دریافت کمک های خارجی برای جلوگیری از گسترش ویروس. کمک می آید در قالب پول نقد بلکه در تامین مواد غذایی و تجهیزات پزشکی.

در مارس 13, اتحادیه اروپا متعهد 48 میلیون یورو (53 میلیون دلار) به تاجیکستان برای کمک به کاهش این تاثیر ممکن است از این بیماری همه گیر کوروناویروس.

و بانک جهانی تصویب یک $11.3 میلیون دلار کمک مالی برای تاجیکستان اضطراری COVID-19 پروژه در 2 آوریل.

چند روز بعد دولت آمریکا وعده داده شده $866,000 برای کمک به افزایش تاجیکستان توانایی برای پاسخ دادن به این بیماری همه گیر.

تماشا کنید: آن را متوقف نمی Coronavirus اما تاجیک ها در حال خرید کردن سیر

کمک های انسان دوستانه نیز به خود اختصاص دوشنبه با آسیای مرکزی همسایه قزاقستان و ازبکستان در حالی که صندوق بین المللی پول گفت: در تاجیکستان است که در میان 25 آسیب پذیر کشور برای دریافت کمک از این سازمان به دلیل بیماری همه گیر.

حتی اگر coronavirus نمی رسیدن به تاجیکستان فقیر آسیای مرکزی کشور است که در حال حاضر مبتلا به تاثیر اقتصادی این بیماری همه گیر.

حدود 1 میلیون تاجیک در روسیه کار می کنند به عنوان کارگران مهاجر به عنوان مشاغل سخت برای پیدا کردن در خانه. اما با مرزهای بسته و بسیاری از آنها گیر کرده در تاجیکستان رو به آینده نامشخص و قادر به ارائه برای خود و یا خانواده خود را.

با وجود وعده های چند دلار کمک های خارجی دولت نیست ذکر یک بسته امداد و یا ارائه جایگزین منابع درآمد خود را برای صدمه زدن به شهروندان با توجه به در سراسر جهان همه گیر.

فقط در مورد…

به عنوان از آوریل 27, دانشگاه ها و ادارات باز باقی می ماند و بازارها و خیابان های شلوغ با مردم است.

اما آن را به طور کامل کسب و کار به عنوان معمول دیگر در تاجیکستان وجود این کشور که رسما coronavirus-رایگان.

مقامات اعلام کرد در آوریل 25 که همه مدارس و مهد کودک خواهد بود به طور غیر منتظره بسته برای دو هفته بین آوریل 27 مارس 10 به “حفاظت از بهداشت عمومی و ایمنی است.”

در همان روز وزارت بهداشت ممنوع همه توده-حضور در رویدادهایی مانند مسابقات ورزشی و کنسرت.

بود که خبر بزرگ به عنوان تاجیکستان بالا-تقسیم بندی لیگ فوتبال به دست آورده بودند بد نامی خاص برای ادامه به بازی بازی خود را-هر چند بدون طرفداران — و بازاریابی مسابقات به طرفداران در فوتبال دیوانه کشورهایی مانند اسپانیا و صربستان و اوکراین است.

و همه رسمی ساختمان بازارها و حمل و نقل عمومی در حال ضد عفونی به طور منظم در شهر دوشنبه و در جاهای دیگر.

معامله گران در بازارهای در حال دستور به پوشیدن دستکش در حالی که عمومی-حمل و نقل و رانندگان باید با پوشیدن ماسک. وجود دارد هیچ جسمی-دورى قوانین در جای خود و در عین حال ،

پشت در او متواضع غرفه در خجند سبزی بازار Ziyoda است که کار یک روز طولانی تا اوایل شب به پول او نیاز به حمایت خانواده بزرگ او.

او همچنین بازدیدکننده داشته است با تامین کنندگان مختلف برای دریافت تازه سهام از گیاهان برای این شلوغ بازار روز صبح روز بعد.

هر چند ماسک باعث می شود آن را سخت برای تشخیص Ziyoda به یک لبخند رضایت بر چهره او را به عنوان او در نهایت سر خانه.

RFE/RL تاجیک خدمات کمک به این گزارش

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im