این هفته در روسیه: قهوه و چای و تکنولوژی بالا

برای دریافت استیو Gutterman هفته در روسیه هر هفته از طریق ایمیل مشترک با کلیک کردن در اینجا.

قهوه برنده روسیه داغ-نوشیدنی جنگ سرد فوران چای برای اولین بار در یک تغییر عمده در ارزش های سنتی. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور می گوید این کشور نیاز به انجام بهتر در با تکنولوژی بالا برای حفظ موقعیت خود به عنوان یک “جداگانه تمدن” در حالی که یک متخصص تماس آن را “کاهش قدرت” است که باید تماشا احتیاط توسط غرب است. چچن و رهبر رمضان قدیروف است در بیمارستان بستری به عنوان COVID-19 راهپیمایی ،

در اینجا برخی از کلید تحولات در روسیه طی هفته گذشته و برخی از takeaways رفتن به جلو.

چای برگ ؟

زمانی که روس ها سعی در پیش بینی آینده بر اساس اندک اطلاعات در دست آنها خوانده قهوه نه برگ چای. گذشته از آن اگر چه چای گرفته است مقدم بر قهوه در روسیه است. تا به حال است.

در “سرزمین سماور” به عنوان مهر به نام آن که غیر قابل تصور اتفاق افتاده: قهوه پیشی گرفت و چای در 2019, با توجه به انجمن صنعت که قضاوت توسط نام خود را باید بدانید. RusTeaCoffee گفت که روس ها نوشید 180,000 تن از کل باقلا, زمین, فوری, و, قهوه, مخلوط, در حالی که چای مصرف کاهش یافته و به زیر 140,000 تن, سقوط پس از رقبا ريخته شد در برابر اندازه گیری – 160,000 تن متریک – به مدت دو سال در حال اجرا است.

غیر قابل تصور است که مگر اینکه شما فکر می کنم — به گزینه های ارائه در این دهه است که در طی آن چای عالی حاکم بود در دوران اتحاد جماهیر شوروی. هیچ استارباکس هیچ Kofe Khaus هیچ Kofemania یا Kofein هیچ mocha lattes در یک فنجان خود را با نام – یا تقریبی آن – ناخوانا در سمت.

چای – گاهی اوقات در colorfully برچسب مکعب است که اعلام آن در گرجستان و یا هندی — بود راحت تر و مسلما سخت تر از خراب کردن. جاذبه از یک فنجان قهوه و یک سیگار کاهش یافته است که این معلوم نیست که آیا سابق شامل قهوه واقعی و دومی توتون و تنباکو.

Russian President Vladimir Putin and then-Prime Minister Dmitry Medvedev drink tea during breakfast at the state residence in Sochi in 2015.


ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و نخست وزیر دیمیتری مدودف نوشیدن چای در صبحانه در کشور محل اقامت در سوچی در سال 2015.

“پس از دوران کمونیستی روس ها ترجیح داده اند و چای و در حالی که قهوه در نظر گرفته شد نخبگان نوشیدنی” بلومبرگ به نقل از RusTeaCoffee رئیس Ramaz Chanturiya عنوان کرد و گفت: در 14 ماه مه. “در طول چند دهه گذشته و قهوه در حال رشد بوده است و در نهایت برنده رهبری نسل جوان است مصرف خارج از خانه است.”

در دهه گذشته به تنهایی – دهه سوم پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی – قهوه مصرف نزدیک به دو برابر دولتی TASS ذکر این انجمن عنوان کرد و گفت.

در علاوه بر این به تعداد بی شماری از قهوه زنجیره ای در یک کشور که یک بار تا به حال تنها تعداد انگشت شماری از نقاط مانند Shokoladnitsa در نزدیکی مجسمه لنین در آغاز خیابان لنین در مسکو اکتبر مربع قهوه است که البته در دسترس مینی marts سوپر مارکت ها و hypermarkets در سراسر کشور.

در سال 2018 11 سال پس از باز کردن آن اولین شعبه مستقر در ایالات متحده استارباکس باز روسیه برای اولین بار قهوه drive-thru, انگلیسی-زبان مسکو تایمز گزارش داددر یک “خواب آلود در حومه” است که شاید کمی کمتر خواب آلود در حال حاضر.

Coffee consumption in Russia has nearly doubled in the last decade alone.


مصرف قهوه در روسیه تقریبا دو برابر شده در دهه گذشته به تنهایی.

سپس و در حال حاضر

با baristas و بقیه روسیه است که در برخی از راه دور بیشتر شبیه به اتحاد جماهیر شوروی را در جنگ سرد دشمنان از آن بود که نزدیک به 30 سال پیش و یا حتی 20 یا 10.

اما در سخنان پخش در تلویزیون دولتی در مارس 17, ولادیمیر پوتین رئیس جمهور پیشنهاد روسیه به برخی از ابتلا به انجام حداقل در یک گروه: فن آوری بالا.

پوتین اغلب نیمکتها ابراز نگرانی در پهلوانان و یا پنهان رضایت در پشت نشان می دهد سرپیچی.

در این مورد استدلال او این بود که روسیه در خطر از دست دادن آنچه که او اظهار داشت که وضعیت خود را به عنوان یک تمدن متمایز اگر آن عقب غرب و بقیه. به کمتر مانند آنها عبارت دیگر ما باید مانند آنها – و یا حداقل انجام آنچه آنها را به عنوان خوب یا بهتر است.

“روسیه است و نه فقط یک کشور واقعا یک جداگانه تمدن” پوتین گفت. “اگر ما می خواهیم برای حفظ این تمدن ما باید با تمرکز بالا-سطح تکنولوژی و توسعه آن در آینده.

“این فن آوری های جدید به نظر می رسد و آنها جهان را تغییر دهید — آنها در حال حاضر تغییر آن را,” او گفت که از اظهارات ثبت شد و در سپتامبر.

President Vladimir Putin: "Russia is not just a country."


رئیس جمهور ولادیمیر پوتین: “روسیه است و نه فقط یک کشور است.”

مسکو تایمز اشاره کرد که در آنها پخش “چند روز پس از پوتین به ریاست یک جلسه در تکنولوژی ژنتیکی که در آن مدیر عامل شرکت دولتی غول نفتی روس نفت” – نزدیک پوتین متحد ایگور Sechin“در خواست معافیت مالیاتی برای سرمایه گذاری در این زمینه است.”

علوم سیاسی آمریکا جوزف نای یک قهرمان “وابستگی متقابل” در امور بین المللی پیشنهاد کرد که روسیه کاستی در فن آوری بالا هستند از جمله دلایلی است که ایالات متحده باید تماشا مسکو نزدیک است.

مخاطره آمیز روسیه ؟

نای نفوذ که به کمک شکل تفکر غربی در مرحله دوم جنگ سرد نیز عنوان این تصور که اروپا ممکن است مشتاق به میزان قابل توجهی افزایش روابط با روسیه و یا چین در هزینه اطلس روابط.

روسیه یک “زوال دولت” با توجه به عواملی مانند کاهش نیروی کار و شکست آن “برای انطباق اقتصاد خود را به مدرن-تکنولوژی اقتصاد به عنوان یک انرژی مبتنی بر اقتصاد” نای سابق دین در دانشگاه هاروارد John F. Kennedy School دولت گفت: RFE/RL در بالکان خدمات در یک مصاحبه در آوریل 11.

Joseph Nye: Russia “has to be taken very seriously."


جوزف نای: روسیه “را باید بسیار جدی گرفته شود.”

یک کشور پهناور با “افراد با استعداد” و یک زرادخانه هسته ای روسیه را نمی توان نادیده گرفت و “باید بسیار جدی گرفته شود,” نای گفت.

“گاهی اوقات آن رو به کاهش است کشورهایی که خطرناک ترین, چرا که آنها بیشتر مایل به گرفتن خطرات,” او گفت:. “بنابراین روسیه نباید سقوط به زیر رادار.”

نفت و ژن

تلاش های روسیه برای کاهش تکیه بر صادرات انرژی و یا عدم وجود آن تلاش شده است چند موضوع در سراسر پوتین از 20 سال به عنوان رئیس جمهور و یا نخست وزیر با فوریت جوش هنگامی که بحران مالی جهانی ضربه زدن به اقتصاد پس از سال ها از نفت سوخت رشد خود را در طول دو کرملین نظر در 2000-08.

بیش از یک دهه بعد که وابستگی باقی می ماند با وجود بحث های زیادی و پوتین تماس های مکرر برای “دستیابی به موفقیت.”

در اوایل ماه مارس Sechin و معاون نخست وزیر تاتیانا Golikova امضا توافق نامه بین روس نفت و دولت بیشتر به “شتاب توسعه فناوری ژنتیک.” هدف عبارتند از: کاهش اتکا به کشورهای خارجی و تبدیل روسیه به “یکی از رهبران” در این زمینه توسط 2027.

است که در آن, این است که در حال حاضر.

در مارس 1, تعداد تایید coronavirus موارد در روسیه صفر بود. بیش از دو هفته پس از آن پوتین گفت: اوضاع تحت کنترل و مقامات “موفق به جلوگیری از جرم نفوذ و گسترش این بیماری در روسیه است.”

امروز – در میان مداوم شک و تردید در مورد صحت آن اعداد رسمی روسیه است دوم تنها به ایالات متحده در نظر تایید عفونت با بیش از 325,000 و ثبت بیش از 3200 مرگ و میر.

چچن و COVID-19

اقتصاد روسیه شده است, ضربه سخت, در بخشی به دلیل ادامه اتکا به صادرات نفت در زمانی که تقاضا شده است به شدت افسرده مجازی shutdown از جهان سفر و کاهش فعالیت های صنعتی.

برخی از پوتین نزدیک ترین همکاران قرارداد COVID-19. خود را سخنگوی دیمیتری Peskov, در بیمارستان بستری شده است از تاریخ 12 مه و یا قبل از آن در حالی که نخست وزیر میخائیل Mishustin منتشر شد این هفته.

Chechen leader Ramzan Kadyrov visited a hospital for patients with COVID-19 in Grozny on April 20. Now he may be infected, too.


رهبر چچن رمضان قدیروف بازدید از یک بیمارستان برای بیماران مبتلا به COVID-19 در گروزنی در مارس 20. در حال حاضر او ممکن است آلوده بیش از حد.

و در روز 21 رمضان قدیروف – سابق شورشی جنگنده پوتین را مسئول از چچن منطقه در سال 2007 بود گزارش پرواز به مسکو و بستری با یک مشکوک به عفونت کرونا ويروسی. اگر قدیروف است ناتوان برای یک دوره قابل توجهی از زمان آن را در بالا بردن سوال در مورد چگونه کرملین را مدیریت چچن.

فعالان حقوق زن می گویند که قدیروف قوانین از طریق اقدامات سرکوبگرانه و ایجاد یک آب و هوا از مصونیت برای نیروهای امنیتی در منطقه است. آنها ادعا می کنند قدیروف است که در نهایت مسئول نقض حقوق بشر از مخالفان سیاسی توسط مقامات چچنی که شامل آدم ربایی و مجبور ناپدید شدن, شکنجه و قتل های فراقضایی.

کرملین منتقدان می گویند مسکو تبدیل چشم خود را به رفتار خود دلیل آن متکی سابق فرمانده شورشی به کنترل تمایلات جدایی طلب و خشونت در چچن سایت از دو ویرانگر شوروی سابق و جنگ و یک اسلامگرا شورش است که گسترش به دیگر عمدتا مسلمان مناطق در قفقاز شمالی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de