ثروتمند ازبکی سناتور دخیل در سقوط مرگبار یک سد

ازبکی, مقامات می گویند که آنها در حال کاوش علت سد سقوط که منجر به کشته شدن حداقل چهار نفر و سوار دهها هزار نفر بیشتر از خانه های خود را در اوایل این ماه.

مقامات سرزنش بدبختی در “غیر عادی شدید windstorms.”

اما وجود داشته اند تماس به خصوص از طریق رسانه های اجتماعی برای دولت به نگه داشتن افراد مسئول Sardoba سد ساخت و ساز — یک میلیون دلاری هشت سال پروژه به این نتیجه رسیدند که در سال 2017 — مسئول است.

رئیس جمهور Shavkat Mirziyoev را در وب سایت رسمی می گوید که به عنوان نخست وزیر در زمان Mirziyoev شد این طرح برای ساخت سد — طراحی شده برای نگه داشتن 922 میلیون متر مکعب آب — برای آبیاری مزارع در جیزک و سیردریو استان.

فروپاشی این سد در مارس 1 سوالاتی در میان ازبک ها در مورد پتانسیل فساد cronyism و عدم شفافیت است که ممکن است در محاصره این پروژه از مراحل اولیه آن.

آن نیز درخشید و نور افکن در یک ثروتمند سناتور Abdughani Sanginov بود که از نزدیک درگیر در ساخت و ساز این پروژه از طریق یک شرکت خصوصی است که او صاحب.

61 سال Sanginov است گفت: به یک نزدیک “دوستی” با Mirziyoev گفته می شود قدمت چند دهه به خود دانشگاه روز.

در یک جلسه دولت در مارس 5, Mirziyoev قول داد که “کسانی که مسئول این فاجعه در Sardoba مخزن مسئول برگزار خواهد شد قبل از قانون بدون در نظر گرفتن آنها چه کسانی هستند.”

فقط دو روز بعد Sanginov بود علنا نام به یک دولت خاص کمیسیون برای بررسی این سد خبرداد.

Sanginov روابط به Sardoba

اسناد و مدارک نشان می دهد که این قرارداد برای ساخت این سد قرار گرفت به مناقصه در سال 2010 توسط UzSuvEnergo انجمن که گزارش به ازبکی منابع آب وزارت.

اما به نظر می رسد شده اند بدون اعلان عمومی می گویند که یک قرارداد پر سود در پیشنهاد مناقصه بالقوه.

اسناد و مدارک رسمی می گویند Sanginov بود سر از UzSuvEnergo در آن زمان است.

او مسئول انجمن از سال 2008 تا سال 2017 هنگامی که آن را تبدیل به یک شرکت سهامی به نام UzbekHydroEnergo. Sanginov است که در حال حاضر رئیس UzbekHydroEnergo مدیره.

A satellite image shows flooded homes near the Uzbek-Kazakh border following the collapse of the dam.


یک تصویر ماهواره ای نشان می دهد خانه های آب گرفتگی در نزدیکی ازبکستان-قزاقستان در مرز پس از فروپاشی سد.

این قرارداد پس از آن تعلق می گیرد به Topalang آب ساخت و ساز شرکت های خصوصی و کسب و کار ثبت نام در Sariosiyo منطقه Surkhondaryo استان است.

منابع متعدد در ازبکستان گفت: RFE/RL که Topalang کنترل Sanginov بومی از Sariosiyo منطقه.

RFE/RL را ازبکی خدمات نمی تواند به طور مستقل تایید مالکیت خود را از Topalang.

اما اگر درست Sanginov به نظر می رسد شده اند در پست های کلیدی و خوبی قرار داده شده به سادگی به دست بیش از یک سود دولت قرارداد به شرکت خود را.

و در حال حاضر او یک عضو از یک کمیسیون است که انتظار می رود به پروب سقوط یک سد که خود شرکت گفته که باید ساخته شده و گزارش آنچه که ممکن است اشتباه رفته در طول روند ساخت و ساز.

کمیسیون داده شده است یک ماه به ارائه یافته های آن است.

منابع که باید شناخته شده Sanginov برای مدت زمان طولانی ادعا می کنند که رئیس جمهور و سناتور روابط برگرد دهه به زمانی که آنها ظاهرا به اشتراک گذاشته شده اجاره محل اقامت به دانش آموزان است.

RFE/RL نمی تواند تایید کند که ادعا می کنند.

صحبت به شرط ناشناس ماندن یک ازبک رسمی گفت: RFE/RL که خود را “دوستی نزدیک” و به اشتراک گذاری وفادار متقابل ،

“Sanginov نیز از دوستان بسیار نزدیک از اواخر Fakhriddin Nizomiddinov که برادر کوچکتر Zainilobiddin رئیس دولت ریاست جمهوری” این منبع گفت.

Sardoba Dam

Sardoba سد

“Fakhriddin Nizomiddinov که مشغول به کار به عنوان معاون رئیس Sariosiyo منطقه حفظ کرده بود بسیار خوب روابط با Mirziyoev” منبع اضافه شده است. “Nizomiddinov مربی خود را برادر کوچکتر Zainilobiddin و فرستاده او را به عنوان یک شاگرد برای کار Mirziyoev.”

“Sanginov و Nizomiddinovs همیشه نزدیک و دوستانه روابط با Mirziyoev” این مقام گفت.

با Uzbek رسانه های اجتماعی با تمرکز بر Sanginov را Sardoba اتصالات و اتهام روابط Mirziyoev بسیاری از تعجب که در آن سرزنش خواهد زمین برای سد خبرداد.

نسخه رسمی

سد پشت سر هم در اوایل مارس 1, باعث تخلیه برخی از 70,000 مردم در 22 روستا در Sardoba, Oqoltin و Mirzoobod مناطق.

حداقل چهار نفر کشته شدند یکی دیگر از دست رفته است و 56 بیشتر در بیمارستان بستری شد با صدمات مقامات می گویند.

برخی از 5000 نفر تخلیه شدند به کشور همسایه قزاقستان پس از جاری شدن سیل.

ازبکی مقامات می گویند شدید windstorms که از طریق این منطقه در اوایل ممکن است ناشی از “قدرتمند امواج آب” در مخزن آسیب رساندن به بخش پایین تر از سد.

“بالاترین نقطه از سد 32 متر کمترین 28 متر” گفت: Sharifjon Quchqorov سر از مخزن نظارت وزارت منابع آب وزارت. “بخش پایین تر از سد سقوط به عنوان یک نتیجه از امواج و شسته شود.”

اما چند ازبک آشنا با پروژه های مشابه گفت: RFE/RL که آنها مشکوک سقوط بود و نتیجه نهایی از “فساد” و “سرقت است.”

یک ازبک متخصص درگیر در ساخت و ساز سد گمانه زنی در مورد آنچه که او به عنوان “سرقت طرح های” غیر قانونی به قطع گوشه و کنار و در هر جنبه ای از پروژه است.

“سرقت طرح بسیار ساده است: به عنوان مثال با توجه به طراحی شما باید با استفاده از 1000 متر مکعب از شن و ماسه در بخشی از این پروژه است. شما با استفاده از فقط 500 متر مکعب است. شما همین کار را با دیگر مصالح ساختمانی مانند سنگ و بتن” این منبع گفت.

او ادعا به اطلاعات خاص در مورد Sardoba پروژه.

“تا به حال از آن ساخته شده است با توجه به قوانین و بدون هر گونه خطا را سد نمی سقوط در اولین توفان,” کارشناس گفت.

او اضافه کرد که کسانی که در پشت چنین طرح تبدیل به “افسانه ای غنی است.”

یک پیمانکار از سیردریو استان که مشغول به کار در Sardoba سد ساخت و ساز گفت: RFE/RL که سرقت و مواد ساخت و ساز گسترده بود.

“من می دانم دست اول که مقدار مصالح ساختمانی مانند سنگ و سنگ خرد شده مورد استفاده در ساخت و ساز بسیار کمتر از مورد نیاز هنجارهای” او گفت:.

تماشا کنید: Uzbek سد فاجعه تحت بررسی; قزاقستان همچنین برخورد با جاری شدن سیل

برخی از مواد فروخته شد به ساکنان روستاهای همجوار در طول راه به او گفت: راست کردن کامیون حمل و نقل آنها را به سایت ساخت و ساز.

“این پروژه ممکن است طراحی شده اند با توجه به قوانین دقیق و حرفه ای محاسبات اما روند ساخت و ساز انجام شد با به اصطلاح ازبکی نسخه انجام کسب و کار” مرد گفت.

این پیمانکار سابق اضافه شده است که چنین شیوه گسترده در ازبکستان.

همه کسانی که به صحبت کرد RFE/RL نخواست نامش فاش شود با اشاره به حساسیت موضوع و بالا قرار داده شده و مقامات مربوط به آن است.

زیر فرش جاروب?

ازبکستان رتبه 153rd در میان 180 کشور در شفافیت بین المللی فساد برداشت شاخص در سال 2019.

با ویژه کمیسیون دولت تقریبا در نیمه راه از طریق بررسی آن دوره برخی از ازبک ها بر این باورند که مقامات سعی خواهد کرد برای رفت و برگشت این موضوع در زیر فرش.

اما مخزن نظارت وزارت Quchqorov تلاش کرده است برای اطمینان دادن به مردم که Sardoba پروب خواهد بود شفاف و عادلانه است.

“پیش بینی که همه چیز خواهد بود سرزنش در بادهای قوی و درست مجرمان خواهد فرار از مجازات به طور کامل بی پایه و اساس,” Quchqorov گفت: RFE/RL.

“دولت در کمیسیون بررسی همه علل Sardoba حادثه را عادلانه نتیجه,” او اضافه شده است.

نوشته شده توسط فرنگیس نجیب الله با گزارش RFE/RL را ازبکی خدمات

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de