این نووسیبیرسک-بر اساس اخبار سایت Taiga.info به تازگی منتشر شده مصاحبه ای با یک زن که به مستقل خروجی است که او را به نام یک آمبولانس پس از تجربه شدید آنفولانزا مانند علائم است که او می ترسید می تواند COVID-19. امدادگران نشان داد که تا به حال هیچ دستکش و ماسک و یا دیگر تجهیزات حفاظت شخصی (PPE), او گفت:.

“مدیریت نووسیبیرسک را خدمات آمبولانس نوشت: یک شکایت به دفتر دادستانی و [دولت رسانه-نظارت آژانس] Roskomnadzor,” سیبری وب سایت ویرایشگر آلکسی Mazur گفت: RFE/RL. “چند روز بعد یک آمبولانس paramedic که دست زدن ممکن است عفونت کروناویروس مبتلا شد COVID-19. معلوم شد او تنها یک ماسک طبیعی و تا به حال نشده است با صدور یک ماسک.”

در اوایل این ماه در سن پترزبورگ روزنامه نگار تاتیانا Voltskaya که می نویسد: RFE/RL را خدمات چاپ یک مصاحبه با یک دکتر محلی هشدار داد که از یک بلندی کمبود هواکش و واجد شرایط اضطراری پزشکان در این شهرستان است. دکتر نگران امکان قصاص برای صحبت کردن اصرار داشت که نام او بود نکردن.

روز پس از این مصاحبه منتشر شده بود Voltskaya دریافت یک تماس تلفنی از پلیس محقق شده است. “او بلافاصله از من خواست به من آشکار منبع” Voltskaya گفت. “من خودداری کرد.”

Tatyana Voltskaya


تاتیانا Voltskaya

Voltskaya گفت: محقق ادعا کرد که او فقط می خواستم مطمئن شوید این بیمارستان که پزشک مشغول به کار بود به اندازه کافی منابع.

“محقق گفت که Bastrykin علاقه مند بود در مصاحبه با” او به یاد می آورد با اشاره به رئیس فدرال کمیته تحقیقاتی الکساندر Bastrykin. “اگر درست است که پس از آن شروع به کار! آنها باید قرار داده در ماسک و رفتن و دیدن آنچه در جریان است]…. این است که خیلی سخته ؟ چرا کشیدن من به آن؟”

چند روز بعد دولت محلی پسند رسانه ها گزارش دادند که سنت پترزبورگ فرماندار الکساندر Beglov هشدار داده بود که این شهرستان با آن مواجه وخیم کمبود هواکش و PPE پزشکی کارگران است.

فشار واقعی بر روی ‘جعلی, اخبار’

روزنامه نگاران مستقل در سراسر روسیه روبرو هستند مشابه برخورد آنها به عنوان کار برای پوشش اتفاق می افتند COVID-19 همه گیر و روسیه تلاش های دولت برای مقابله با آن است. در مارس 31, حتی قبل از این دولت اعلام کرده بود کلی مستند و دیگر اقدامات اضطراری قوه مقننه به تصویب یک قانون جرم توزیع “اطلاعات جعلی” در مورد بحران بهداشت و درمان اندازه گیری است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور امضا و به قانون در تاریخ 1 آوریل.

در آوریل 4, St. Petersburg فعال آنا Shushpanova شد اولین کسی که به تحقیقات صورت طبق قانون به دلیل اجتماعی-رسانه, پست های نگرانی در مورد کفایت اقدامات بهداشتی در یک بیمارستان محلی است.

“نمایندگان ما در دنیایی زندگی می کنند که آنها باید سال ها وقت صرف ایجاد در ذهن خود را — یک جهان که در آن اطلاعاتی که منتشر شده در منافع کارفرمایان خود را که “درست ” اطلاعات” گفت: ویکتور Muchnik سردبیر در رئیس TV2 آژانس اطلاعات در سیبری شهر تومسک. “و هر” نادرست اطلاعات توزیع شده است برای کمک به کارفرمایان خود را دشمنان. و آنها نمی توانند تصور هر نوع دیگر از اطلاعات به طوری که آنها نیاز به پایان دادن به تمام این اطلاعات جعلی ” است که در حال آمدن است یا از خارج از کشور و یا از برخی از مرتب کردن بر اساس از [مخالفت رهبر آلکسی] Navalny و یا برخی دیگر از دشمنان نظام است.”

Viktor Muchnik


ویکتور Muchnik

“و کارفرمایان البته خوش آمدید هر گونه طرح,” او به این نتیجه رسیدند. “واضح است که چرا این کار در حال انجام است.”

در چنین آب و هوای Muchnik گفت: “پزشکان واقعا وحشت زده.” او به تازگی در مصاحبه با یک دکتر که به او گفت “همه چیز عادی بود” در بیمارستان. بعد از آن شب او به نام او برگشت و به او گفت که بیمارستان بود به شدت کوتاه از پرسنل واجد شرایط است. “قبل از آن من تا به حال او را و او قادر به صحبت صادقانه” او گفت:.

ماریا Bukhtuyeva سردبیر در رئیس TVK تلویزیونی شرکت در Krasnoyarsk گفت: بهترین راه برای مبارزه با شایعات و حدس و گمان خواهد بود برای مقامات برای کار بهتر با رسانه ها. “ما سیاستمداران و نمایندگان مجلس و پرسنل اجرای قانون و دیگران درگیر در این موضوع محلی از دست داده اند توانایی تصمیم گیری مستقل و بنابراین آنها نه در یک موقعیت به اندازه کافی و به موقع تفسیر [رسانه ها],” او گفت:. “چه می تواند تحت پیگرد قانونی قرار به عنوان “خبر جعلی’? هر آنچه که آنها می خواهند.”

و بیش از فشار…

علاوه بر تهدید آمیز قانون “جعلی اخبار” روسیه از منطقه ای چهره شده اند ارعاب روزنامه نگاران بیشتر به طور مستقیم. چچن را کرملین حمایت, رهبر, رمضان قدیروف به تازگی متهم به روزنامه نگاران مستقل نوایا گازتا بودن “خائن.” مدت کوتاهی پس از او به نام یک مقاله در مورد منطقه COVID-19 بحران “پوچ” مقامات روسی مجبور نوایا گازتا به آن را خاموش اینترنت.

پیشتر در ماه آوریل قدیروف صادر تصویری که او در آن تهدید رئیس RFE/RL در قفقاز شمالی خدماتاصلان Doukaev برای یک مقاله در مورد چگونگی این منطقه کشاورزان در حال مبارزه از طریق این بیماری همه گیر. “سر از آن منطقه شده است کاملا موثر در استفاده از فراقضایی وسیله ای برای حل و فصل مسائل” Taiga.info’s Mazur گفت: با اشاره به قدیروف. “اما شکایت اصلی نباید به او به مقامات فدرال.”

Alexei Mazur


الکسی Mazur

قدیروف “همواره تمایل به تست محدودیت های قوانین و دستورالعمل ها. هنگامی که شما در قرعه کشی یک خط در شن و ماسه برای او از آن می گذرد و منتظر برای دیدن آنچه که اتفاق می افتد. زمانی که چیزی اتفاق می افتد او می رود بیشتر است,” او گفت:. “این شرم آور است که دولت فدرال و [رئیس جمهور] قرار داده تا با این.”

وجود دارد نمونه های مشابه در جاهای دیگر در روسیه است. در یک مصاحبه با رسانه های دولتی در آوریل 17, منطقه تومسک فرماندار سرگئی Zhvachkin هشدار داد کسانی که “لام مقامات با خاک” در یک “نیمه جنگ دوره است.”

“دولت می داند نام خود را و که در آن شما زندگی می کنند,” او گفت:. “جرم نمی شود اما اگر شما عبور از خط ما را مجبور خواهد کرد برای متوقف کردن تو…. همین حالا بازی در اطراف.”

TV2 را Muchnik و تیم خود را استفاده می شود به کار تحت فشار دولت. گل سرسبد شرکت ایستگاه تلویزیون تعطیل شد در سال 2014 پس از مبارزه با آن توسط مقامات محلی است.

“اگر این اتفاق افتاده بود در اواخر 1990s و یا اوایل 2000s ما را به حال کسانی که مسئول بودند در استودیوی ما به طور مداوم در برقراری ارتباط با بینندگان ما,” او گفت:. “ما می توانیم راههایی را برای انتقال در جزئیات آنچه اتفاق می افتد. و نه تنها ما-وجود دارد بسیاری از رسانه ها بودند که به رقابت با یک دیگر.

“اما بیش از یک دوره از سال های بسیاری از رسانه ها در فضای ساخته شده و تنظیم شده” او به این نتیجه رسیدند. “البته ما منابع اطلاعاتی, اما این افراد در حال حاضر در هراس هستند و بسیاری از اطلاعات غیر قابل اعتماد است که در خارج وجود دارد. ما باید به صرف مقدار زیادی از زمان چک کردن همه چیز. و ما نیز باید برای بررسی اطلاعات رسمی ،

نوشته شده توسط رابرت Coalson بر اساس گزارش توسط الکساندر Molchanov از سیبری میز RFE/RL را خدمات

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de