تاشکند مقامات آموزش و پرورش ظاهرا پشت آنلاین تمجید از رئیس جمهور ازبکستان

مقامات تاشکند شهرستان اداره کل آموزش و پرورش ممکن است در پشت صدها نفر از پیام های الکترونیکی فرستاده شده توسط معلمان محلی ستایش تلاش های ازبکی جمهور Shavkat Mirziyoev و چند نهادهای دولتی به سرعت گسترش coronavirus در آسیای مرکزی کشور است.

RFE/RL را ازبکی خدمات شده است هولناک با پیام اکثریت که همان متن به آن فرستاده می شود تلگرام حساب در مارس 24-25. آن را بلافاصله روشن نیست که آیا رسانه های خبری دیگر نیز هولناک با پیام.

RFE/RL تماس برخی از “نویسندگان” از پیام که گفت: شهرستان تاشکند وزارت آموزش و پرورش آماده متن پیام و توزیع آن در میان معلمان کودکستان ها و مدارس از تاشکند را Olmazor منطقه سفارش آنها را به ارسال پیام به RFE/RL.

این پیام می گوید: “از نظر ما به عنوان درست و صحیح تمام اقدامات اجرا شده توسط سرزمین مادری ما رئیس جمهور Mirziyoev در طول مصیبت مواجه با کشور ما است.”

“این کار از پرسنل پزشکی که در حال مبارزه برای نجات زندگی بیماران قرار دادن زندگی خود را در خطر سخت است برای ارزیابی…اختصاص داده شده روز و شب کار ماموران اجرای قانون و گارد ملی در حال انجام است برای ما مادری ایمنی و رفاه…. ما تعظیم و بیان قدردانی ما به آنها” این پیام می گوید.

برخی از معلمان می گویند آنها دستور برای اضافه کردن کلمات خود را به پیام, که آنها خواستار Mirziyoev “مراقبت Yurtbashi [رهبر ملت]” و “رهبر واقعی از کاروان [ادبی یا شعری در ستایش از یک کشور رهبر در آسیای مرکزی].”

مشابه پیام ارسال شد به RFE/RL در تلگرام حساب توسط پدر و مادر برخی از دانش آموزان است.

پدر و مادر گفت: RFE/RL که معلمان خواسته بود آنها را برای ارسال پیام در حالی که معلمان خود را دریافت کرده بود دستورالعمل از مدیران مدارس که زیر سفارش از وزارت آموزش و پرورش است که از “مربوط به سازمان” یک عبارت استفاده می شود در زمان شوروی سابق به تعریف سرویس های مخفی.

RFE/RL در بر داشت یک متن راهنما ارسال به اصول مدارس در Olmazor منطقه توسط وزارت آموزش و پرورش رسمی Yashigul Shadieva.

او نوشت: “عزیز اصول من بپرسید شما را به طور فعال در انتشار اطلاعات مثبت در مورد اقدامات انجام شده در کشور ما در این وضعیت خطرناک که آلارم جهان است.”

در این نامه همچنین سفارشات مدیران به ارائه گزارش در مورد نحوه آموزش انجام شد با ارسال تصاویری از تمام پیام های ارسال شده به RFE/RL توسط معلمان و پدر و مادر.

Shadieva همچنین اشاره کرد در آموزش نامه ای که یک پیام مشابه-روش ارسال مورد استفاده قرار گرفت در طول سال گذشته انتخابات پارلمانی است.

در آوریل 10, ازبکستان, وزارت کشور اعلام کرد: یک پروژه برای ایجاد “گروه مجازی patriot-وبلاگ نویسان” با مشارکت اتحادیه جوانان و این دانشگاه در تاشکند.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de