طالبان از سوی دولت افغانستان برای سرعت بخشیدن به آزادی زندانیان به منظور هموار کردن راه برای مذاکرات با شبه نظامی جنبش است.

نقطه عطفی قرارداد امضا شده توسط ایالات متحده و طالبان در فوریه 29 خواستار دولت افغانستان برای آزادی 5,000 مبارزان طالبان به عنوان یک اندازه گیری اعتماد پیش از رسمی مذاکرات صلح با هدف پایان دادن به 18 سال جنگ است.

این توافق همچنین فراهم می کند و برای داعش و انتشار 1,000 نیروهای افغان.

“در آخرین 3 روز ما 300 زندانیان از Kbl Adm. (کابل دولت) زندان که ما خوش آمدید” سخنگوی طالبان سهیل شاهین توییتی در اواخر مارس 4.

“اما این کافی نیست — این روند باید تسریع شود تا زندانیان ذخیره شود از Coronavirus و راهی هموار برای اولین ابتدا از داخل افغانستان مذاکرات” شاهین نوشت.

دولت افغانستان تا کنون منتشر کرده است حدود 750 زندانیان طالبان از زندان های, با توجه به دفتر شورای امنیت ملی (ONSC).

طالبان منتشر کرده است 112 اعضای نیروهای امنیتی این ONSC می گوید.

کابل شده است با احتیاط از آزاد کردن گروه زیادی از زندانیان به خصوص با نیروهای افغان رنج می برند تلفات سنگین در هفته های اخیر از حملات طالبان در سراسر کشور است.

خشونت یک تهدید فوری به یک شکننده صلح میان ایالات متحده و طالبان به عنوان نظامی افغانستان مجبور است برای مبارزه با یک جسارت طالبان با کمتر از ایالات متحده پشتیبانی می کند.

اضافه کردن به نگرانی از وضعیت گزارش های اخیر از بازرس ویژه امریکا-کل برای بازسازی افغانستان هشدار داد که گسترش COVID-19 می تواند از خط خارج متوقف شده صلح.

افغانستان ثبت شده 2,704 coronavirus عفونت و 85 مرگ و میر.

اما نگرانی گسترده است که تعدادی از موارد در تعارض و فقر زده کشور از نزدیک به 37 میلیون می تواند بسیار بالاتر به عنوان تنها حدود 12000 تست های انجام شده تا به امروز است.

با گزارش AP, AFP و TOLOnews.com

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net