طالبان تیم می رسد در کابل به مانیتور آزادی زندانیان

سه نفر از اعضای طالبان افغانستان وارد کابل به “نظارت” دولت آزادی زندانیان طالبان به عنوان بخشی از یک توافق صلح امضا شده توسط طالبان و ایالات متحده در اواخر فوریه, گروه شبه نظامی می گوید.

سخنگوی طالبان Zabihullah مجاهد گفت: “ویژگی های” تیم وارد کابل شد در مارس 31, مارک اولین بار یک مقام رسمی هیئت طالبان بوده است در پایتخت افغانستان از گروه رانده شد از قدرت توسط آمریکا نیروهای در نوامبر 2001.

هیچ نظر فوری از افغانستان در مورد طالبان, تیم, ورود.

اما جاوید فیصل سخنگوی امنیت ملی افغانستان مشاور دفتر گفت: دولت افغانستان و طالبان موافقت کرده بود که نظامیان باید ارسال یک تیم به کابل به صورت چهره به چهره گفتگو در آزادی زندانیان.

پیشنهاد انتشار بخشی از قرارداد امضا شده توسط ایالات متحده و طالبان در دوحه در فوریه 29. این برای دولت افغانستان به انتشار 5,000 بازداشت مبارزان طالبان به عنوان یک اندازه گیری اعتماد پیش از رسمی مذاکرات صلح.

طالبان قول داده است به انتشار 1,000 دولت افغانستان و نیروهای نظامی و غیر نظامی کارگران آن در حال برگزاری است.

تحت ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله با طالبان نمایندگان نیز به توافق متعهد به مذاکرات مستقیم با دولت افغانستان مبنی بر پایان دادن این کشور 18 سال جنگ است.

در بازگشت برای شروع مذاکرات و یک سری تعهدات امنیتی از طالبان تمام نیروهای ایالات متحده و دیگر امور خارجه نیروهای ائتلاف به معنای خروج از افغانستان ظرف 14 ماه.

مبارزه قدرت میان رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب اصلی او در افغانستان 2019 انتخابات ریاست جمهوری سابق و رئیس اجرایی عبدالله عبدالله تهدید کرده است که برای منحرف کردن روند صلح است.

اما عبدالله در مارس 31 قول داد که او را اطمینان سیاسی خود اختلاف “نمی کند و تحت الشعاع قرار دادن تلاش های صلح.”

هفته گذشته دولت افغانستان رونمایی از 21 عضو تیم خواهد بود که وظیفه مذاکره با طالبان.

عبدالله گفت: تیم “نشان دهنده جمهوری اسلامی افغانستان و منافع ملی ما.”

“ما هنوز هم به بحث در مورد این تیم گزارش ساز و منبع آن مقامات” عبدالله گفت.

در واشنگتن وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo ستایش است کابل را از تیم مذاکره کننده به عنوان “بسیار فراگیر بسیار گسترده” — گفت که او “در مورد آن خوشحال است.”

در همین حال اتحادیه اروپا گفت: آن را ارائه کرده است “حمایت کامل” به ولایت را از تیم مذاکره کننده که در آن گفت: به منزله “یک گام مهم به سوی, شروع داخل افغانستان مذاکرات و حل بحران سیاسی داخلی.”

از اتحادیه اروپا نیز به نام طالبان به “نشان دادن تعهد واقعی به مذاکرات صلح و کاهش خشونت و تعامل معنی دار بحث” آتش بس.

با گزارش AP, AIP و RFE/RL رادیو آزاد افغانستان

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>