طالبان می گوید داخل افغانستان مذاکرات بعید است برای شروع در برنامه

طالبان می گوید مذاکرات برنامه ریزی شده در این هفته با دولت افغانستان بعید است که به جای زمان به دلیل برنامه توسط دو رقیب برای ریاست جمهوری افغانستان برای انجام موازی ادای سوگند در مراسم.

از آنجا که ایالات متحده امضا مشروط توافقنامه صلح در فوریه 29 با طالبان مذاکره کنندگان در دوحه و واشنگتن شده است در تلاش برای فشار به دولت افغانستان نسبت به مذاکرات مستقیم با طالبان.

به اصطلاح داخل افغانستان مذاکرات به معنای گرد هم آوردن مذاکره کنندگان از طالبان و دولت افغانستان و همچنین نمایندگان از یک مقطع جامعه افغانستان.

دوحه توافق تماس برای تبادل زندانیان به پایان خواهد رسید قبل از شروع از داخل افغانستان گفت و گو در مارس 10.

اما سخنگوی طالبان Zabihullah مجاهد می گوید که او فکر نمی کند که مقامات در کابل را تکمیل زندانی ارز در زمان به دلیل اختلاف نظر میان رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب اصلی او در سپتامبر سال 2019 انتخابات ریاست جمهوری افغانستان و رئیس اجرایی عبدالله عبدالله.

در ماه فوریه پس از ماهها تاخیر در افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد که غنی شده با رای بیش از 50 درصد از دور اول رای.

افغانستان انتخابات افغانستان عبدالله عبدالله به پایان رسید در جایگاه دوم با بیش از 39 درصد از آرا.

اما عبدالله ادعا تقلب گسترده در شمارش آرا اصرار که او برنده انتخابات است و قول داد به فرم خود دولت است.

هر دو غنی و عبدالله را صادر کرد دعوت به موازات تحلیف مراسم در مارس 9.

“به جای ادای سوگند در ما آنها را می خواهید به تمرکز در داخل افغانستان مذاکرات” مجاهد ، سخنگوی طالبان گفت: ایسنا در 8 مارس. “ما آنها را به ترک اختلافات داخلی توقف از ادای سوگند و کار برای صلح است.”

مجاهد گفت: بدون گام های عملی برداشته شده توسط کابل برای آزادی 5,000 طالبان زندانیان برگزار شد در افغانستان برگزار شود.

غنی علنا رد پیشنهاد آزادی زندانیان طالبان با وجود فشارهای واشنگتن و طالبان وعده را به مقابله به مثل با انتشار 1,000 افغانستان به نیروهای نظامی و غیر نظامی دولت و کارکنان آن را بازداشت است.

این مجاهد گفت: جلسات میان نگهبانان زندان از هر دو طرف صورت گرفت در دوحه در ماه مارس 7-8.

کسانی که در جلسات اول شناخته شده رسمی رسمی تماس بین دولت افغانستان و طالبان پس از مشروط پیمان صلح امضا شده توسط طالبان, و واشنگتن است.

با گزارش Reuters, AP, AFP و RFE/RL رادیو آزاد افغانستان

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>