طالبان زندانیان آزاد شده به افغانستان آتش بس نگه می دارد برای دومین روز

کابل-مقامات افغان می گویند که آنها منتشر کرده اند 100 طالبان زندانیان به عنوان بخشی از دولت در پاسخ به سه روز آتش بس شبه نظامیان به نام به مناسبت پایان ماه رمضان, عید فطر تعطیلات.

100 طالبان زندانیان آزاد شده از بگرام در شمال کابل در 25 مه به عنوان “یک ژست حسن نیت برای پیشبرد تلاش های صلح از جمله تمدید آتش بس و شروع فوری مذاکرات مستقیم” با شبه نظامیان, شورای امنیت ملی سخنگوی جاوید فیصل نوشت: در یک صدای جیر جیر.

فیصل ارسال شده در عکس دربند داعش در داخل یک اتوبوس.

سه روز آتش بس آغاز شده در مارس 24, یک حرکت سریع مورد استقبال دولت است که متقابلا اعلام برنامه به رایگان به 2000 مبارز زندانیان.

“شده اند وجود دارد برخی از جزئی امنیت, حوادث امروز” وزارت کشور سخنگوی طارق آرین گفت. “به طور کلی شده است وجود ندارد و عمده نقض آتش بس است.”

فیصل گفته است که مقامات برنامه ریزی برای آزادی زندانیان در دسته 100 روزانه و اضافه کرد: “ما امیدواریم که این در نهایت منجر به یک صلح پایدار که مردم افغانستان بسیار تمایل و سزاوار است.”

در ماه فوریه در ایالات متحده و طالبان امضا توافق نامه با هدف پایان دادن به طولانی ترین اقدام نظامی در تاریخ ایالات متحده است. معامله میسازد یک جدول زمانی برای خروج نیروهای ایالات متحده از افغانستان در ازای تعهدات امنیتی از طالبان.

همچنین تصریح می کند که کابل باید رایگان 5000 طالبان زندانی در حالی که شبه نظامیان به انتشار 1,000 اسیران — یک حرکت رود که منجر به داخل افغانستان مذاکرات است.

رئیس جمهور گفت: دولت نیز آماده برای برگزاری مذاکرات صلح با طالبان دیده می شود به عنوان کلید برای پایان دادن به نزدیک به دو دهه جنگ.

آخرین نسخه از زندانیان طالب از زندان به ارمغان می آورد به 1100 تعدادی از نظامیان آزاد از اوایل ماه مارس یک مقام در شورای عالی امنیت ملی گفت, RFE/RL, در حالی که گروه های شبه نظامی آزاد 245 اعضای نیروهای امنیتی کارمندان دولت و افراد دیگر آن را به حال شده است برگزاری است.

در یک آدرس به ملت مارک عید فطر جمهور اعلام کرد او را “تسریع طالبان زندانی منتشر شده” در حالی که اصرار به مطبوعات پیش با انتشار امنیتی آن را نگه می دارد.

ریاست جمهوری صدیق صدیقی بعد از آن در مارس 24 توییتی که غنی “آغاز یک فرایند انتشار تا 2000 زندانیان طالبان به عنوان یک ژست حسن نیت” در پاسخ به طالبان اعلام آتش بس در عید.

صدیقی افزود که دولت “است گسترش ارائه صلح و در نظر گرفتن اقدامات بیشتر برای اطمینان از موفقیت روند صلح است.”

اما افغانستان کمیسیون حقوق بشر هشدار داد که دولت در برابر انتشار طالبان که مرتکب جنایات جنگی است.

آمریکا و نماینده ویژه برای افغانستان و زلمی Khalizad توصیف آتش بس به عنوان “اهمیت فرصت” برای سرعت بخشیدن به مذاکرات آمریکا و طالبان در روند صلح.

“دیگر گام های مثبت باید بلافاصله به دنبال: آزادی زندانیان باقیمانده به عنوان مشخص شده در آمریکا-طالبان توافق توسط هر دو طرف بدون بازگشت به سطوح بالایی از خشونت و توافق در یک تاریخ جدید برای شروع از داخل افغانستان مذاکرات” Khalizad در توییتر نوشت.

چشم انداز مذاکرات مستقیم میان حکومت افغانستان و طالبان به دست آورد افزایش در مارس 17 زمانی که غنی و سیاسی خود را رقیب عبدالله عبدالله به قدرت های توافق نزدیک به هشت ماه پس از انتخابات بحث برانگیز که منجر به موازی دولت و مانع تلاش ها برای کارگزار قرارداد صلح.

ایالات متحده حدود 12000 سرباز در افغانستان دارد. واشنگتن می پردازد در حدود 4 میلیارد دلار در سال برای حفظ نظامی افغان.

طالبان کنترل حدود نیمی از افغانستان را به خاک و ادامه داد: برای انجام حملات پس از این قرارداد امضا شد.

افغانستان سرویس اطلاعاتی سخنگوی جاوید فیصل گفت: در 23 مه که حداقل 146 تن و 430 زخمی در حملات طالبان در ماه رمضان.

با گزارش خبرگزاری فرانسه و آسوشیتدپرس

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de