طالبان انکار گزارش که رهبر درگذشت از Coronavirus

طالبان را رد کرده اند یک گزارش که رهبر آن ملا Haibatullah Akhundzada درگذشت پس از ابتلا به کوروناویروس.

مجله سیاست خارجی با استناد به unnamed طالبان مقامات گزارش شده در ژوئن 1 که ملا Akhundzada قرارداد COVID-19 و احتمالا درگذشت در حالی که دریافت درمان در خارج از کشور.

سیاست خارجی به نقل از مولوی محمد علی جان احمد ارشد طالبان مقام نظامی گفته است که ملا Akhundzada شد “بیمار” پس از ابتلا به ویروس بود اما “در حال بهبود است.”

اما سه نفر دیگر از طالبان ارقام در پاکستان شهر کویته که در آن رهبری طالبان است که تصور می شود بر اساس گفته سیاست خارجی به شرط ناشناس ماندن گفت که آنها معتقد بودند Akhunzada مرده بود از بیماری است.

سیاست خارجی گفت: coronavirus اتحاد زده تعدادی از فرماندهان طالبان در کویته و در قطر که در آن گروه های شبه نظامی است سیاسی ،

سخنگوی طالبان Zabiullah مجاهد در ژوئن 2 را تکذیب کرد که ملا Akhundzada و یا هر گونه دیگر رهبران ارشد تا به حال قرارداد این بیماری یا درگذشت.

در یک صدای جیر جیر, مجاهد متهم سیاست خارجی تبلیغ “تبلیغ” و گفت: ملا Akhundzada خوبی بود و “مشغول فعالیت های روزانه خود را.”

سید محمد اکبر آغا سابق طالبان فرمانده نظامی که زندگی در پایتخت افغانستان کابل گفت: RFE/RL که این گزارش از ملا Akhundzada مرگ بود “نادرست است.”

اما طالبان رسمی در کویته گفت: RFE/RL که او می تواند نه تایید و نه انکار رهبر مرگ است.

ملا Akhundzada در زمان بیش از رهبری طالبان پس از سلف خود را ملا اختر محمد منصور کشته شد در یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در پاکستان در ماه مه سال 2016.

دنج رهبر سابق طالبان رئیس دادگستری و سران نظامی گروه های مذهبی شورای.

یک محقق اسلامی گفته اند: قوی مذهبی اعتبار شده است و مسئول صدور فتواها و یا احکام اسلامی برای توجیه نظامی و تروریستی.

طالبان گفت: در سیاست خارجی که ملا Akhundzada دیده شده بود برای سه ماه گذشته و تا به حال ساخته شده است هر گونه ضبط صدا.

برخی منابع طالبان در کویته گفت: در سیاست خارجی که ملا Akhunzada به روسیه رفت و برای درمان.

سیاست خارجی گزارش داد که بسیاری از رهبران ارشد طالبان در کویته بود COVID-19 از جمله ملا Akhunzada معاون Sirajuddin حقانی رهبر شبکه حقانی.

شبکه یک افغانستان جناح بوده است و در پشت برخی از مرگبارترین حملات در افغانستان و نیروهای بین المللی و غیر نظامیان در افغانستان است.

با دو نفر از رهبران از عمل, سیاست خارجی گزارش شده است که طالبان در حال حاضر در حال اجرا توسط ملا محمد Yuqub پسر ارشد طالبان بنیانگذار و رهبر معنوی ملا محمد عمر.

ملا عمر را به مرگ شد نشان داد در سال 2015 بیش از دو سال پس از او درگذشت در پاکستان است.

ملا Yuqub فارغ التحصیل از حوزه علمیه در پاکستان در شهر بندری کراچی.

اعتقاد بر این بود در اوایل 30s او گفته شده است که با حمایت تعداد قابل توجهی از رشته فرماندهان و طالبان رتبه و فایل.

کارشناسان می گویند که ملا Yuqub پشتیبانی ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق امضا شده در ماه فوریه است که با هدف مذاکره برای پایان دادن به 18 سال ریاست جمهوری افغانستان.

مشخص نیست که چگونه ممکن است یک تغییر در رهبری طالبان را تحت تاثیر قرار میدهد که معامله که خواستار خروج همه نیروهای خارجی از افغانستان در ازای مبارزه با تروریسم تضمین از طالبان که متعهد به مذاکره دائمی آتش بس و قدرت های آرایش با طالبان.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de