رای دهندگان در تاجیکستان در حال رفتن به پای صندوق های رای برای انتخابات مجلس در مارس 1, مارک مستبد آسیای مرکزی کشور اولین انتخابات پس از دیوان عالی کشور در سال 2015 ممنوع اسلامی رنسانس حزب (IRPT) پیشرو در مخالفت با گروه.

رئیس جمهور تاجیکستان را در حزب دموکراتیک خلق است که به طور گسترده ای انتظار می رود برای حفظ اکثریت در 63-صندلی مجلسی Namoyandagon این مجلس.

شش دیگر احزاب کوچکتر در حال بدست گرفتن بخشی در انتخابات-با حزب سوسیال دموکرات (SDP) تنها گروه مخالف در میان آنها است.

این SDP ثبت نام پنج نامزد پس از آن مجبور شد برای کاهش اولیه هشت حزب قوی لیست به دلیل عدم پرداخت پول به حدود 600 دلار هزینه درخواست هر نامزد.

این SDP بوده است و نتوانسته است در انتخابات گذشته به تصویب 5 درصد حداقل مانع به دست آوردن کرسی در مجلس قانونگذاری. حزب سرزنش کرده و آن را در مقامات تاجیک’ عدم برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه.

انتخابات گذشته در تاجیکستان شده اند خدشه دار اتهامات تقلب از جمله انتخابات-جعبه چاشنی رای گیری های متعدد و بی اعتنایی به رای شمارش روش های کمیسیون های انتخاباتی.

دولت شده است برای انتقاد از خفقان را در گروه های مخالف و منتقدان.

مخالفت جنبش گروه 24 ممنوع شد به عنوان یک سازمان افراطی در سال 2014 و IRPT مارک بود یک “سازمان تروریستی” سال بعد. هر دو آن را تکذیب می کند.

Muhiddin کبیری به IRPT رهبر گفت: مخالفان خواسته است تا حامیان خود را به رای دادن برای سوسیال دموکرات ها به جای به سادگی نادیده گرفتن انتخابات است.

“ما می دانیم که این انتخابات نمی تواند به شفاف و دموکراتیک اما ما هنوز هم می خواهید به استفاده از این پنجره کوچک از فرصت را به سعی کنید برای متقاعد کردن مردم یک بار دیگر که تنها راه مسالمت آمیز برای تغییرات در جامعه است که از طریق انتخابات” کبیری گفت: RFE/RL در فوریه 27.

مجلس در تاجیکستان دیده می شود به عنوان مهر لاستیکی مهر کردن بدن در حالی که قدرت واقعی سیاسی تثبیت شده است در دست رئیس جمهور ایران را در فرودگاه است که در قدرت پس از سال 1992.

کمیسیون مرکزی انتخابات گفت: 241 نامزدهای ثبت نام شده برای شرکت در انتخابات است.

چهل و یک مجلس انتخاب خواهد شد از منطقه تک دستور و 22 کرسی توسط حزب لیست سیستم.

در منطقه تک دستور یک نامزد باید دریافت 50 درصد به علاوه یک رای را برای پیروزی قاطع در دور اول.

اگر نامزد می رسد که سطح دو نامزد با کسب بیشترین آرا به رقابت در دور دوم.

به گفته کمیسیون مرکزی انتخابات وجود دارد 4,793,282 رای دهندگان واجد شرایط از جمله نیروی کار مهاجران ساکن در خارج از کشور.

بیکاری گسترده مجبور است صدها نفر از هزاران نفر از تاجیک برای تبدیل شدن به کارگران مهاجر در روسیه است.

تاجیکستان سفارت در مسکو گفت: آن آماده شده و پنج ایستگاه های رای گیری در روسیه برای مهاجران تاجیک کارگران به رای دادن.

حداقل 50 درصد از رای دهندگان باید رأی گیری برای انتخابات در نظر گرفته شود معتبر است.اگر مردم در انتخابات کمتر از 50 درصد یک انتخابات جدید نامیده خواهد شد. تاجیکستان معمولا گزارش یک مشارکت بالا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im