تاجیکستان متهم قرقیزستان از “سید محمد خاتمی” Border وضعیت پس از دیگری تیراندازی

شهر دوشنبه تاجیکستان — مرز حراست اداره را متهم قرقیزستان از “تلاش برای بی ثبات کردن” وضعیت در مورد مناقشه بخشی از مرز بین دو مرکزی کشورهای آسیایی را پس از درگیری در روز های اخیر.

تاجیک طرف در بیانیه ای گفت در 27 مه که آخرین تحریک آمد و به عنوان یک قرقیزی مرد گفته شات 25-ساله تاجیک که در بیمارستان بستری شد با زخم گلوله.

“ما در نظر گرفتن آن به عنوان یک اقدام از پیش برنامه ریزی شده بی ثباتی اوضاع در امتداد مرز دولتی که ممکن است باعث یک پاسخ توسط شهروندان تاجیک ساکن نزدیک به آسیب پذیر منطقه” بیانیه ای گفت:.

مقامات قرقیزستان مرز امنیت خدمات گفت: RFE/RL که تاجیکستان آخرین ادعا در مورد تیراندازی قرار گرفت.

چند روز قبل در 24 مه مقامات تاجیک سعید تاجیک مرد دچار زخم گلوله پس از نگهبانان مرزی دو کشور رد و بدل آتش در همان منطقه در حالی که در مارس 8, مقامات قرقیزستان گفت: یکی دیگر از تیراندازی در امتداد مرز با تاجیکستان در قرقیزستان جنوبی منطقه بتکن چپ سه قرقیزستان نگهبانان مرزی زخمی شدند که یکی از آنها پایدار زخم های جدی شده است و درمان در یک بیمارستان پس از آن.

تاجیک مقامات در آن زمان گفت که دو شهروندان تاجیک بودند زخمی در تیراندازی.

این وضعیت در امتداد مرز شده است زمان برای سال, با هر کشور متهم به افزایش تنش است.

تاجیک-قرقیزستان مرز مورد بحث قرار گرفت در 26 ماه مه در یک جلسه آنلاین از وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) که شامل ارمنستان, بلاروس, قزاقستان, قرقیزستان, روسیه و تاجیکستان.

وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف گفت: پس از این جلسه که کشور خود را به نام به حال در تاجیکستان و قرقیزستان مقامات برای حل مسالمت آمیز مسئله و ارائه شده به واسطه یک معامله بین دو کشور.

بسیاری از قطعات از مرز بین جمهوری های شوروی سابق در آسیای مرکزی اختلاف شده اند پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 و درگیری اغلب گیرد.

در پی تشدید تنش ها در امتداد تاجیکستان-قرقیزستان مرز در ماه ژوئیه گذشته در قرقیزستان رئیس جمهور Sooronbai Jeenbekov و تاجیک رئیس جمهور تاجیکستان برگزار شد جلسات در تاجیکستان در شهر اسفره و قرقیزستان شهر چولپوناتا ، به بحث در مورد وضعیت اما تنش باقی مانده اند.

با گزارش آسیا پلاس

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de