تاجیک مذهبی روحانی و بستگان محکوم به بودن اعضای ممنوع گروه مذهبی

دوشنبه-یک روحانی مسلمان و بستگان خود را در تاجیکستان در منطقه جنوب از Khatlon محکوم شده است برای اینکه اعضای ممنوع گروه اخوان المسلمین.

Bobojon Sherali یک قاضی در Khatlon منطقه ای دادگاه گفت: RFE/RL در ژوئن 9 که یک امام مسجد مرکزی در ووس منطقه Muhammadsaid Akramov و بستگان او را محکوم شدند روز قبل.

Akramov و سه نفر از برادران خود را دریافت کرد به حالت تعلیق در زندان شرایط در حالی که 10 متهم دیگر از جمله Akramov پسر و داماد و برادرزاده بودند محکوم به زندان از نظر بین پنج تا هفت سال Sherali گفت.

بستگان زندانیان گفت: احکام خواهد بود به دادگاه تجدید نظر.

محاکمه شد و پشت درهای بسته برگزار شد و مقامات نمی دهد هر گونه اطلاعات از رسیدگی.

Akramov و چند تن از فرزندان خود را مورد مطالعه در مدارس اسلامی در مصر و بازگشت به تاجیکستان در سال 2014 در Tajik دولت درخواست.

یکی از Akramov را فرزندان عبدالعزیز Akramov مورد استفاده برای میزبان یک برنامه تلویزیونی است که با انتقاد از تروریسم است.

تاجیک دادستان کل Yusuf ایران را در فرودگاه گفت: در ماه ژانویه که تاجیک پلیس دستگیر شده بود 113 نفر را به ظن اینکه اعضای ممنوع گروه اخوان المسلمین.

“هدف این گروه این است که به زور سرنگونی دولت و ایجاد یک دولت اسلامی و آن را ممنوع اعلام شده است به عنوان یک تروریست و افراطی سازمان در بسیاری از کشورها” ایران را در فرودگاه گفت: در آن زمان.

اخوان المسلمین یک سازمان اسلامگرای سنی تاسیس در مصر در سال 1928 توسط محقق اسلامی حسن البنا.

گروه آموزه های گسترش یافته در سطح بین المللی و تحت تاثیر های مختلف گروه اسلامی, جنبش ها و احزاب در سراسر جهان — که برخی از آنها استفاده نمی کند به همین نام است.

این گروه ادعا می کند صلح آمیز باشد اما ممنوع شده است در بسیاری از کشورها به عنوان یک سازمان افراطی.

تاجیک مقامات ممنوع اعلام شده اخوان المسلمین به عنوان یک گروه افراطی در سال 2006.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de