تاجیک پدر مبهوت از پسر بازداشت در آلمان به اتهامات تروریستی

کولاب تاجیکستان — ولی کریموف یک راننده تاکسی از جنوب تاجیک منطقه Muminobod فکر او زندگی محترم زندگی در آلمان با یک زن او ملاقات وجود دارد و دو فرزند آنها تا به حال با هم.

که همه تغییر در آوریل 16, زمانی که محققان تاجیک زدم در درب خود را به سوال در مورد 24-سال-پسر Sunatulloh کریموف. این زمانی است که خانواده متوجه شدند که Sunatulloh یکی از پنج تاجیک بازداشت شده در آلمان به اتهام توطئه دولت اسلامی (IS) حملات تروریستی است.

در واقع اخبار از دستگیری — اعلام شده توسط دادستان های آلمان در 15 آوریل — همچنین به عنوان یک شگفتی به مقامات در تاجیکستان. که به دلیل مظنون شده بود ذکر شده توسط امنیت داخلی خدمات به عنوان تروریست های بالقوه منابع می گویند.

ولی کریموف می گوید RFE/RL که پسر خود را به آلمان نقل مکان کرد در سال 2016 و ازدواج “آلمانی” زن وجود دارد.

سوم ولی کریم اف چهار فرزند Sunatuloh متولد و بزرگ شده در کنترل از راه دور روستایی منطقه Muminobod در نزدیکی مرز با افغانستان است.

پدرش می گوید Sunatulloh چپ خود را ایجاد کرد برای تاجیکستان پایتخت تاجیکستان در جستجوی کار در سال 2012 به این دلیل که خانواده ندارد پول به اندازه کافی برای او را به ادامه مطالعات خود را.

هنوز یک نوجوان Sunatulloh در بر داشت یک کار در یک فروشگاه خصوصی فروش قطعات خودرو در شهر دوشنبه. با توجه به پدرش Sunatulloh شد علاقه مند به یادگیری زبان و شد “کاملا مسلط به زبان انگلیسی و روسی است.”

Sunatulloh سفر به آلمان چهار بار همراه با خود شهر دوشنبه-بر اساس کسب و کار شریک بین 2012 و 2016 به restock مغازه پدرش را به یاد می آورد.

“ما او را عایشه’

Sunatulloh آخرین سفر کسب و کار به آلمان بود و در سال 2016. اما او برای بازگشت به خانه ندارد. به جای Sunatulloh گفت: پدر و مادر خود را که او می خواهم تصمیم به ماندن در آلمان به طور دائم.

در تاجیکستان Sunatulloh خانواده می دانستم که کمی در مورد زندگی جدید خود را در آلمان به غیر از چند کمیاب جزئیات او به اشتراک گذاشته شده در طول مکالمات تلفنی.

Sunatulloh گفت: پدر و مادر خود را که او ملاقات همسر آینده خود را — یک کارآموز در یک کلینیک دندانپزشکی — هنگامی که او به دنبال درمان برای دندان درد. او به آنها گفت که این زن به اسلام گروید و تغییر نام او به عایشه.

“ما به او عایشه. ما نمی دانیم که آنچه او نام اصلی بود” ولی کریموف می گوید: در مورد دختر او ملاقات هرگز.

شوکه اخبار Sunatulloh بازداشت پدرش می گوید خانواده تماس عایشه برای توضیح در مورد آنچه اتفاق افتاده بود. او می گوید: عایشه به آنها گفت بازداشت شد “مخلوط کردن” و “او را آزاد شود” به زودی. او همچنین گفت: خانواده نگران نباشید.

او می گوید: عایشه به آنها گفت که این زن و شوهر تا به حال شده است با توجه به حرکت به یک آپارتمان در زیر آلمانی اجتماعی-پروژه مسکن پس از تولد فرزند دوم خود را.

تا دستگیری او Sunatulloh شد هنوز هم به طور فعال درگیر در کسب و کار قدیمی در دوشنبه, ارسال قطعات یدکی از آلمان است.

RFE/RL به دست آمده جزئیات تماس برای Sunatulloh را شریک کسب و کار شناسایی شده توسط منابع به عنوان Nurmuhammad M. اما او در پاسخ به تماس های تلفنی شده است و در حال حاضر در محل کار خود را برای چند روز.

اتهام رهبر است, همراه

دولت در تاجیکستان نیست علنا اظهار نظر در این قانون بود. تاجیک مقامات و دیپلمات ها می گویند آنها هنوز به دریافت اطلاعیه رسمی از آلمان در مورد پرونده.

اما تاجیک منابع گفت: RFE/RL که سازمان های اجرای قانون در آسیای مرکزی کشور آغاز شد تحقیقات خود را پس از رسانه های بین المللی گزارش شده در مورد بازداشت. منابع آن گفت: هنوز هم وجود دارد بسیاری از چیزهایی که سرویس های اطلاعاتی داخلی نمی دانم در مورد پنج مظنون دستگیر شده در آلمان است.

دادستان های آلمان منتشر کرده اند تنها نام اولین و آخرین حرف از متهمان — شناسایی آنها به عنوان Azizjon B. Farhodshoh K. Muhammadali G. Sunatulloh K و Ravshan ب و که آنها در سن از محدوده 24 تا 32.

مقامات آلمانی همچنین گفت Ravshan B. تصور می شد به سر دسته یک سلولی است در آلمان.

According to the German authorities, all of the suspects arrived in Germany as asylum seekers.


به گفته مقامات آلمانی, همه متهمان وارد در آلمان به پناهجویان.

چهار نفر از متهمان دستگیر شدند و در مکان های مختلف در غرب آلمان در ایالت نوردراین وستفالن در یمن که درگیر برخی از 350 افسران در اوایل آوریل 15.

پلیس آلمان گفت: Ravshan B. شده است در بازداشت پس از 15 مارس 2019.

منابع در تاجیکستان گفت: RFE/RL که ادعا سر دسته را نام کامل Ravshan Boqiev. آنها گفت که او تا به حال زندگی می کردند در شهر دوشنبه قبل از ترک برای روسیه چند سال پیش.

به گفته مقامات آلمانی, همه متهمان وارد در آلمان به پناهجویان. ایالت نوردراین وستفالن وزیر کشور Herbet Reul گفت: پلیس آلمان “تا به حال گمان در [خود] مناظر برای یک مدت زمان طولانی است.”

مقامات آلمانی ادعا می کنند که پنج مرد متعهد و وفاداری به آن در ماه ژانویه 2019 بوده و گرفتن دستورالعمل از دو مقام عالی رتبه است که آمار و ارقام در سوریه و افغانستان است.

30 سال Boqiev است, ادعایی است که یک فرد تماس بین آلمان-همراه مبتنی بر است. او همچنین گفته توزیع دستورالعمل ها را به دیگران در مورد چگونگی ساخت مواد منفجره است.

آلمان اخبار هفتگی اشپیگل گزارش داده است که Boqiev آمد به توجه سازمان اطلاعات آلمان خدمات در دسامبر سال 2018 است.

مقامات آلمانی می گویند که گروه اولیه طرح بود برای بازگشت به تاجیکستان به مرحله حملات تروریستی وجود دارد. اما مقامات مسئول که مظنون پس از آن تصمیم به طرح حملات در آلمان در آمریکا امکانات نظامی و ناشناس فردی که این گروه تلقی می شود به عنوان مهم اسلام است.

مقامات آلمان می گویند متهمان در حال حاضر شروع به جمع آوری اسلحه و مهمات و ساخت بمب و مواد. آنها می گویند که آنها نیز شروع به نظارت از اهداف بالقوه.

مقامات گفتند مردان جمع آوری پول در آلمان برای تامین مالی طرح های تروریستی و ارسال به مبارزه با افراط گرایان در سوریه است. Boqiev نیز پذیرفته $40,000 برای انجام ترور در آلبانی با توجه به گزارش های رسانه ها.

این گزارش می گویند Boqiev و همدست سفر به آلبانی را به انجام قرارداد کشتن اما به آلمان بازگشت و پس از طرح آنها شکست خورده است.

بسیاری از ناشناختهها

در جنوب تاجیکستان ولیعصر کریم اف می گوید که او نمی داند هر چیزی در مورد Boqiev یا دیگر ادعا همکاران خود در آلمان است.

RFE/RL ایجاد کرده است که یک سوم مشکوک است Muhammadali Ghulomov از رودکی منطقه حدود 17 کیلومتری جنوب شهر دوشنبه.

RFE/RL خبرنگاران هنوز برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد Ghulomov و زندگی خود را در تاجیکستان. چیزی است که هنوز شناخته شده در مورد دو نفر دیگر مظنون شناسایی شده به عنوان Azizjon و B. K. Farhodshoh

آلمان فدرال دادستان عمومی و انقلاب می گوید مظنون در حال حاضر در بازداشت پیش از محاکمه و هر که به نمایندگی از وکلای مدافع.

تاجیکستان توسط اتصالات

دولت تاجیکستان می گوید: حدود 2000 نفر از اتباع تاجیک سفر کرده به سوریه و عراق در سال های اخیر برای پیوستن به داعش.

برخی از آنها از بازگشت به تاجیکستان با استفاده از عفو ارائه شده توسط دولت است.

ده ها تن از افراط گرایان دستگیر شدند, عراق, سوریه, کردها و نیروهای ترکیه پس از سقوط از گروه های شبه نظامی در سوریه و عراق است. تعداد دقیق تاجیک کشته شده در جنگ و حملات هوایی شناخته شده نیست.

برخی از اتباع تاجیک در حال فکر به پیوست یک این است که سهامداران در افغانستان در حالی است که گروه مسئولیت برای کشتن چهار غربی, دوچرخه سواران در تاجیکستان در ماه جولای سال 2018 است.

مرگبار شورش در تاجیک زندانها در نوامبر 2018 و ممکن است 2019 نیز ادعا شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>