دوشنبه — یک تاجیک دادگاه به تعویق افتاد محاکمه یک روزنامه نگار است که در مواجهه با آنچه رسانه های بین المللی-آزادی ناظران را “پوچ” افراط گرایی اتهامات عنوان شده علیه.

یک دادگاه در شهر دوشنبه را Shomansur منطقه برنامه ریزی شده بود برای برگزاری یک جلسه در مارس 13, اما یک وکیل برای Daler Sharifov گفت: RFE/RL که این جلسه به تعویق افتاد برای دو روز به این دلیل که دولت دادستان غایب بود.

یک گروه بزرگی از روزنامه نگاران و فعالان مدنی با تجمع در مقابل ساختمان دادگاه به امید حضور در جلسه.

اما همچنان مشخص نیست که آیا دادگاه می تواند به روی عموم باز گفت Sharifov وکیل Abdurahmon Sharifov که مربوط نیست.

32-در سال Sharifov که می نویسد: در مورد سیاست داخلی و مسائل مذهبی دستگیر شد در ژانویه 28. پلیس همچنین جستجو آپارتمان خود در شهر دوشنبه و ضبط کامپیوتر و چندین کتاب.

Sharifov بعدها به اتهام تحریک قومی و نژادی و مذهبی و نفرت. او می تواند حبس تا پنج سال و اگر گناهکار.

دادستان کل دفتر می گوید این پرونده بر اساس “بیش از 200 مقاله و تفسیر حاوی افراطی محتوا” با هدف “تحریک عدم تحمل مذهبی” که منتشر شد در رسانه های اجتماعی بین 2013 و 2019.

Sharifov بستگان سازمان های حقوق بشر و رسانه-آزادی گروه را رد کرد و این اتهامات به عنوان بی اساس و تقاضای خود را فوری آزاد کند.

تماس با تحریک اتهامات را “پوچ” گزارشگران بدون مرز (RSF) و کمیته حمایت از روزنامه نگاران (CPJ) باید گفت Sharifov بازداشت شد و با هدف خاموش کردن صدای انتقادی روزنامه نگار پیش از انتخابات پارلمانی در ماه مارس که برنده شد به عنوان انتظار می رود رئیس جمهور تاجیکستان حزب حاکم.

کنگره تاجیک روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان به نام Sharifov بازداشت غیر قانونی و تاکید کرد که این روزنامه نگار به طور منظم مخالف افراط گرایی مذهبی و تروریسم است.

نوشتن به صورت مستقل اخبار سایت Ozodagon از سال 2013 تا بسته شدن آن در سال گذشته پس از “سال از آزار و اذیت” Sharipov اغلب اظهار نظر در نقض حقوق بشر و آزادی مذهبی با توجه به RSF.

هشت سال پیش این روزنامه نگار صرف چند روز در بیمارستان پس از ضرب و شتم در یک هنوز مجازات حمله.

سازمانهای بین المللی حقوق بشر بارها و بارها مورد انتقاد مقامات برای سرکوب مخالفان و رسانه های مستقل در تاجیکستان است که در رتبه 161 از 180 کشور جهان در RSF را 2019 جهان در فهرست آزادی مطبوعات.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im