حلب سوریه (AP) — سوریه تجاری پرواز فرود در فرودگاه حلب در روز چهارشنبه از دمشق به مناسبت از سرگیری پروازهای داخلی و بین سوریه و دو تا از بزرگترین شهرستانها برای اولین بار پس از سال 2012 است.

پرواز حمل سوریه مقامات و روزنامه نگاران بود و نمادین پیام از رئیس جمهور بشار اسد را دولت روز پس از آن نیروهای تثبیت کنترل بر شمال غربی استان حلب و تصرف آخرین بخش از استراتژیک M5 بزرگراه لینک حلب به دمشق. بزرگراه بین سوریه و دو تا از بزرگترین شهرهای بازگشایی شد برای اولین بار در هشت سال است.

حمایت سنگین روسیه حملات هوایی نیروهای دولتی شده اند در حمله هفته به پس گرفتن حلب و نقاط همجوار استان ادلب در شمال غربی سوریه, آخرین شورشی مناطق در کشور است.

پیشرفت فرستاده اند صدها نفر از هزاران نفر از شهروندان سوری در حال فرار به سوی مرز ترکیه در یکی از بزرگترین واحد جابجایی از جنگ در حال حاضر در هشتمین سال است. U. N. قرار است تعداد کسانی که آواره پس Dec. 1 در بیش از 900,000 شهروندان — بیش از نیمی از آنها را زنان و کودکان است.

سوریه هوایی پرواز فرود در فرودگاه حلب پس از 40 دقیقه پرواز از دمشق. پیش از آن در روز سوریه, وزیر گردشگری Bishr al-Yazigi و وزیر حمل و نقل علی Hammoud افتتاح فرودگاه برای کسب و کار.

Hammoud گفت: افتتاح فرودگاه “شادی” برای سوریه و یک “رویا” برای وزارت.

فرودگاه بسته شده است از سال 2012 به دلیل مبارزه با, پس از حلب سقوط کرد و به تصرف مخالفان. حمایت ایران و روسیه از بشار اسد سوار شورشیان از شهر حلب در ماه دسامبر سال 2016 پس از یک خرد سال-محاصره و بمباران مبارزات انتخاباتی. فرودگاه باز به طور خلاصه در سال 2017 به هیاهو اما بسته بود دوباره با توجه به نگرانی های امنیتی.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im