جنگ داخلی سوریه وارد 10 سال به عنوان, روسیه, ترکیه در تلاش برای حفظ آتش بس

در سوریه جنگ داخلی خونین وارد آن 10 سال با دولت بشار اسد ظاهر می شود به تحکیم خود را نگه دارید و بر روی قدرت و حمایت بسیار مهم نظامی و حمایت سیاسی از روسیه و ایران است.

این درگیری زمانی شروع شد که مردم سوریه به خیابان ها ریختند در 15 مارس سال 2011 در اعتراض به اسد با دولت که پس از آن راه اندازی یک سرکوب وحشیانه که منجر به یک درگیری که به کشته شدن بیش از 370,000 مردم و میلیون ها نفر آواره.

Geir Pedersen, نماینده ویژه سازمان ملل در سوریه گفت: در آستانه سالگرد: “درد و رنج مردم سوریه در طول این غم انگیز و وحشتناک دهه هنوز هم فراتر از درک و باور است.”

سازمان ملل متحد رئیس آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ در توییتر نوشت این هفته که “یک دهه جنگ به ارمغان آورده است چیزی جز تباهی و بدبختی است.”

جنگ در برابر اتحاد شبیه یک جنگ نیابتی میان قدرت های جهانی با مسکو و تهران در حمایت از بشار اسد در حالی که ایالات متحده و ترکیه حمایت کرده اند متفاوت گروه های شورشی.

دولت اسلامی (داعش) گروه های شبه نظامی نیز وارد نزاع و مخالف بودند با تمام طرف دیگر. آنها رانده شده از بسیاری از پایگاه های خود را, اگر چه برخی از افراط گرایان همچنان به نگه دارید تا در استان ادلب در شمال غربی این کشور است.

“نه سال از انقلاب نشان دادن میزان درد و رنج ما شناخته شده بین تبعید بمب و مرگ و میر” هلا ابراهیم یک فعال حقوق زندگی می کند که در استان ادلب گفت: AFP news agency.

“من سمت چپ من دانشگاه خانه من است که بمباران شد. ما از دست داده ام همه چیز” زن در 30s گفت.

نیروهای سوریه با حمایت جنگنده های روسی را به شدت بمباران در این استان هدف قرار دادن شورشیان باقی مانده اما آنها نیز منجر به کشته شدن حدود 500 غیرنظامی-به همراه ده ها تن از نیروهای ترکیه که در حال تلاش برای ایجاد یک منطقه حائل در منطقه مرزی بالا بردن احتمال یک درگیری مسلحانه بین دمشق و آنکارا.

سازمان ملل متحد می گوید که یک میلیون نفر نیز مجبور به ترک ایجاد یک فاجعه انسانی و تهدید به آتش جدید مهاجران در اروپا است.

آتش بس را به اثر این ماه و در غرب با ترکیه و نیروهای مجموعه به انجام گشت مشترک در ادلب اما نقض آتش بس اغلب گزارش شده است.

دولت روسیه-اجرای TASS خبر داد که برای اولین بار مشترک روسیه و ترکیه گشت از M-4 بزرگراه اتصال Al-حسکه و حلب در شمال سوریه برگزار خواهد شد در 15 مارس.

سازمان ملل متحد میانجیگری مذاکرات میان دو طرف درگیر در حالی که روسیه و ترکیه و ایران برگزار شد همزمان با مذاکرات-اغلب در قزاقستان — اما گسترده راه حل باقی مانده است دشوار است برای پیدا کردن.

به اصطلاح “آستانه فرمت” برگزار شده است در پایتخت قزاقستان پس از 2015. دور جدید برنامه ریزی شده برای ماه مارس اما قزاقستان وزیر امور خارجه مختار Tileuberdi گفت: بعید است را در محل برنامه ریزی شده است.

“[پیشنهاد برای برگزاری مذاکرات در ماه مارس] در دسامبر ساخته شده اما در حال حاضر وضعیت تغییر کرده است… آن را بسیار به احتمال زیاد است که این مذاکرات برگزار خواهد شد [مارس],” Tileuberdi خبرنگاران در مارس 10, بدون دادن هر گونه اطلاعات دیگر.

با گزارش AFP dpa و TASS

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de