سوئد بازداشت دو تبعه خود در ارتباط با “اقدام به قتل” از چچن وبلاگ نویس

دو تبعه بازداشت شده اند توسط پلیس در سوئد در ارتباط با آنچه که مقامات در حال تماس اقدام به قتل یک وبلاگ نویس برجسته و منتقد دولت چچن در ماه گذشته.

Tumso Abdurakhmanov که فرار کرد روسیه چند سال پیش گفت که او جان سالم به در فوریه 26 حمله گسسته ضارب مسلح با یک چکش.

این دومین حمله در خارج از روسیه در این سال در یک منتقد چچن را کرملین حمایت رهبر رمضان قدیروف.

رسانه watchdog گروه ابراز alarm بیش از این حمله در Abdurakhmanov از جمله کمیته حمایت از روزنامه نگاران.

Abdurakhmanov زندگی جریان پس از حمله ایستاده بیش از یک خون آلود روی زمین و از او درخواست در روسیه: “چه کسی به شما ارسال می شود? شما از کجا؟”

مرد پاسخ: “از مسکو … آنها مادر من است.”

محلی سوئدی دادستان ترزا Stensson به رویترز گفت در مارس 6 که دادستان مشغول به تحصیل شد این ویدئو که به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی اما نه به طور مستقل تایید نشده است.

او افزود که حمله قرار گرفته بود در شهر یوله.

29-ماه-پیر مرد روسی بازداشت شده است پس از مارس 1 به ظن اقدام به قتل دادستان گفت: در حالی که در مارس 6 یوله منطقه دستور دادگاه به زندان به اتهام همدست 30 سال نیز از روسیه است.

در آنلاین پست ها و ارتباط Abdurakhmanov شده است بسیار مهم قدیروف برای سرکوب مخالفان است.

سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov در تاریخ 27 فوریه برگزار کردن این حادثه و دیگر حملات منتقدان از رهبر چچن گفت: “ما تمایل به تشابه رسم.”

این حادثه برای اولین بار گزارش شده توسط یک چچنی گروه حقوق هر چند آن را تا به حال با توجه به محل به لهستان. در گذشته Abdurakhmanov به دنبال پناهندگی در لهستان اما پایین تبدیل شده بود با وجود درخواست های خود از گروه های حقوق بشر از جمله سازمان عفو بین الملل.

حقوق بشر کارگران را متهم به قدیروف از نقض گسترده در منطقه اتهامات او را رد می کند. آنها می گویند قدیروف است که در نهایت مسئول خشونت و ارعاب مخالفان سیاسی توسط مقامات چچنی از جمله آدم ربایی, مجبور, ناپدید شدن, شکنجه و فوق العاده قضایی قتل. حامیان ادعا قدیروف به ارمغان آورده است آرامش نسبی به فرار منطقه پس از دو جنگ بین مسکو و جدایی طلبان پس از سال 1991 از اتحاد جماهیر شوروی.

در اواخر ژانویه بدن از عمران علی اف یکی دیگر از چچن وبلاگ نویس شناخته شده خود را برای انتقاد از قدیروف داشت در یک اتاق هتل در شمال فرانسه در شهر لیل با زخم چاقو, با توجه به رسانه های فرانسه.

کمیته حمایت از روزنامه نگاران گفت که این حمله در Abdurakhmanov بود “نگران کننده است و باید به دقت بررسی شود.”

“آوردن عاملان این حمله به عدالت بسیار مهم است برای اطمینان از ایمنی از چچن مخالفان زندگی در اروپا” گفت: Gulnoza گفت:اروپا و آسیای مرکزی هماهنگ کننده برنامه در نیویورک-بر اساس رسانه ها ناظر است.

“نگران این گزارش تلاش برای ترور” Abdurakhmanov نماینده در آزادی رسانه ها برای سازمان امنیت و همکاری در اروپا (OSCE) هارلم Desir, توییتی در 27 فوریه اشاره کرد که این حمله پس از ماه گذشته مظنون به قتل علی اف در فرانسه.

با گزارش رویترز و خبرگزاری فرانسه

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>