افزایش COVID-19 نفر از نیروهای کشورهای آسیای مرکزی به معکوس Reopenings

تنها چند هفته پس از ظهور از طولانی مستندات است که ضرب و شتم خود را شکننده اقتصاد قیام در coronavirus عفونت در آسیای مرکزی است و مقامات را مجبور به reimpose محدودیت است که کسب و کار و ترک مردم از بیکاری.

اما کار این است که همیشه فراوان در بیماری های همه گیر برای مراقبت از سلامت کارگران و gravediggers.

“به طور معمول در گورستان حدود پنج جسد به خاک سپرده شد هر ماه” Turganbek Otebaev یک گورستان کارگر در حومه شمال غربی قزاقستان در شهر Aqtobe گفت: RFE/RL در ژوئن 25. “اما در گذشته دو تا سه روز شش یا هفت بدن هستند که آورده برای دفن در هر روز است.”

در ازبکستان Bukhoro منطقه دولت دستور داده است تا “محدودیت” قرار داده می شود در حمل و نقل عمومی و بسته شدن برخی از بازارها به عنوان از 1 ژوئیه “به دلیل افزایش در تعداد از عفونت” رسانه های دولتی گزارش شده است.

تمام مراکز خرید و بازارهای سراسر ازبکستان بسته خواهد شد در طول تعطیلات آخر هفته به صورت گسترده ضد عفونی تلاش های دولت coronavirus نیروی کار اعلام کرد در ژوئن 30.

Health workers are seen at a mobile-testing station for the coronavirus in Almaty.


سلامت کارگران دیده می شود در یک موبایل-تست ایستگاه برای coronavirus در آلماتی.

آسیای مرکزی پرجمعیت ترین کشور از 32 میلیون, ازبکستان, ثبت حداقل 230 مورد جدید در هر روز به تازگی هر چند تعداد واقعی عفونت ناشناخته باقی مانده با توجه به کمبود شدید تست و اتهاماتی که مقامات underreporting موارد است.

در قزاقستان یک هفته دو مستند اعلام شد در تاریخ 1 ژوئیه برنامه ریزی شده برای شروع در جولای 5. جدید قرنطینه اقدامات اعلام شد و پس از این کشور تجربه شگفت انگیز سنبله در COVID-19 نفر در سه هفته گذشته.

رئیس جمهور Qasym-Jomart Toqaev دستور داده بود مقامات به معرفی “اقدامات مشابه سختگیرانه قرنطینه” قزاقستان اعمال کرده بود از 16 مارس آوریل 11.

تعداد تایید عفونت موارد رز به 41,065 در جولای 1, از حدود 5000 در اواسط ماه مه زمانی که قزاقستان — بزرگترین اقتصاد در آسیای مرکزی — برداشته در سراسر کشور خود را مستند.

برخی از 1,604 مردم تا به حال آزمایش مثبت برای این ویروس بیش از گذشته 24 ساعت یک وب سایت دولت منتشر شده در جولای 1.

موارد جدید نیز افزایش در قرقیزستان که در آن دولت می گوید بحران فشار فوق العاده ای را در این کشور تلاش نظام سلامت است.

موج دوم یا شارژ اولین موج ؟

مقامات در قزاقستان آغاز شد صدایی هشدار در مورد افزایش موارد جدید در اواسط ماه ژوئن زمانی که دولت برنامه ریزی شده به تدریج بازگشایی مراکز خرید بزرگ سینما و تئاتر.

به جای آن مجبور شده است به تشدید محدودیت در کسب و کار یک بار دیگر.

در آلماتی قزاقستان دومین شهر همه بازارها و مغازه ها را به حال خود باز ساعت کاهش از ژوئن 15.

محدودیت های مشابه معرفی شدند برای رستوران ها و فروشگاه های مواد غذایی و بازارهای در Qarangandy, Mangistau شمال قزاقستان جنوبی و قزاقستان ترکستان و غرب قزاقستان گردید.

بسیاری از قزاقستان شده اند در حال اجرا از تخت به دلیل رشد تعداد افراد بستری با COVID-19 علائم.

A health worker takes a swab from a woman at a mobile-testing station for the coronavirus in Almaty. Many Kazakh hospitals are running out of beds because of the growing number of people being admitted with COVID-19 symptoms.


یک کارگر بهداشت با یک سواب از یک زن در یک موبایل-تست ایستگاه برای coronavirus در آلماتی. بسیاری از قزاقستان بیمارستان های در حال اجرا را از تخت به دلیل رشد تعداد افراد بستری با COVID-19 علائم.

این کشور نیز دیده می شود بی سابقه ای افزایش شدید پنومونی موارد بسیاری از آنها منجر به مرگ شود. پنومونی اغلب باعث بيماران مبتلا به COVID-19.

در ژوئن 30, وزیر بهداشت آلکسی Tsoi گفت: 2,500 جدید پنومونی موارد ثبت شده در هر روز است.

در قرقیزستان طب اورژانس مرکز سر Iskender Shayakhmatov گفت: تسهیلات اخذ شده است حجم بالایی از تماس از ساکنان بیشکک شکایت از ذات الریه علائم مانند. Shayakhanov گفت: آن است که بسیار غیر معمول برای فصل تابستان است.

پنومونی عفونت نیز در حال افزایش, در, تاجیکستان, اگر چه مقامات بهداشتی در تقریبا در هر کشور آسیایی مرکزی می گویند بیماران آزمایشات coronavirus اغلب به آینده منفی است.

مشکوک آمار

درست coronavirus آمار برای تعیین در آسیای مرکزی که در آن منتقدان را متهم به مقامات در بسیاری از کشورها از underreporting این موارد است.

با استثنا از قزاقستان تست نرخ باقی می ماند بسیار کم در سراسر منطقه که در آن کارشناسان پزشکی نیز سوال قابلیت تست کیت.

در تاجیکستان پزشکان در استان بیمارستان می گویند که آنها هیچ دسترسی به کروناویروس آزمون و ارسال نمونه ها به پایتخت تاجیکستان.

دو بیمارستان مدیران گفت: RFE/RL تاجیک سرویس است که به دلیل عدم استفاده از آزمایش آنها قرار داده پنومونی به عنوان علت مرگ برای همه بیمارانی که مرگ از آشکار COVID-19 علائم.

تاجیکستان گزارش داد 5,954 عفونت از 30 ژوئن در حالی که تعداد مرگ و میر بدون تغییر باقی مانده است در 52 برای چند روز.

اما یک گزارش تحقیقی توسط RFE/RL نشان داد که مقامات ارقام به طور قابل توجهی پایین تر از برآورد فعالان محلی و پزشکان.

یک وب سایت راه اندازی توسط برخی از فعالان قرار می دهد تعدادی از coronavirus مرگ و میر در 437 به عنوان 14 ژوئن با استناد به اطلاعات ارائه شده توسط بستگان مقامات بهداشتی محلی مقامات و یا رسانه های اجتماعی ، RFE/RL تا به حال تایید شده بیش از 150 نفر از کسانی که مرگ و میر ناشی از کوروناویروس.

تاجیک مقامات ادعا وجود دارد coronavirus موارد در کشور تا مارس 30. قبل از آن مقامات تا به حال مورد آزار و اذیت روزنامه نگاران که مورد سوال افزایش مشکوک “ذات الریه-مانند” موارد است.

ترکمنستان مخفی ترین و سرکوبگر کشور در آسیای مرکزی نیست به گزارش واحد coronavirus عفونت است.

اما منابع بیمارستانی گفته اند RFE/RL که COVID-19 موارد ثبت شده در تقریبا همه مناطق در ترکمنستان با وجود دولت انکار است.

پس برای اولین بار حاضر به اجازه می دهد سازمان بهداشت جهانی (WHO) هیئتی از بازدید از کشور, عشق آباد relented هفته گذشته گفت که مقامات می آیند. اما این سفر هنوز به جای.

چند پزشکان گفته می شود در میان کسانی که قرارداد coronavirus در ترکمنستان.

دو پزشک از درگذشت COVID-19 در Choganly بیمارستان بیماری های عفونی در حومه عشقآباد در حالی که دیگر پزشکان آلوده شد با ویروس های مختلف تجهیزات پزشکی در استان ها, منابع گفت: RFE/RL.

رئیس جمهور قزاقستان Toqaev می گوید دولت او است “چیزی برای پنهان کردن از جامعه بین المللی” و می خواهد برای نشان دادن “وضعیت واقعی” در کشور است. او گفت: در تاریخ 29 ژوئن که قزاقستان ظرفیت برای انجام برخی از 28,000 آزمون در روز است.

در جولای 1, قزاقستان, وب سایت رسمی برای coronavirus آمار به پایان رسید آن عمل به استثنای موارد بدون علامت از مجموع شمارش.

تا زمانی که در حال حاضر دولت روزانه گزارش موارد جدید را شامل نمی شود آن موارد یک روش است که منتقدان را “دستکاری” از آمار.

به عنوان مثال در تاریخ 30 ژوئن دولت coronavirus دفتر گزارش 492 جدید کروناویروس عفونت های قبلی در 24 ساعت. اما این رقم را شامل نمی شود 1,003 افرادی که همچنین آزمایش مثبت برای coronavirus در همان روز و در عین حال نشان داد هیچ نشانه ای ندارند. این وب سایت گزارش موارد بدون علامت در یک مقوله جداگانه است.

دکتر Bakhyt Tumenova سر از Aman-Saulyk عمومی سازمان گفت: این روش به یک تحریف شده و گمراه کننده تصویر از این وضعیت است.

“افراد بدون علامت هستند و به عنوان عفونی به عنوان کسانی که تظاهرات بالینی,” او گفت: RFE/RL.

“همچنین در طول همه گیر هنگامی که یک بیمار می میرد از یک بیماری زمینهای است که بود بدتر شده توسط coronavirus علت اصلی مرگ باید ثبت شود به عنوان COVID-19,” Tumenova گفت.

کشورهای آسیای مرکزی را تا به حال گزارش نسبتا پایین coronavirus مربوط به مرگ و میر نرخ مرگ و میر بیماران مبتلا به بیماریهای همراه به طور کلی به عنوان شمارش COVID-19 مرگ و میر و مانند آنها در بسیاری از کشورهای غربی است.

چه بعدی ؟

Toqaev دستور فرمانداران محلی برای ارائه منابع کلیدی برای سیستم مراقبت های بهداشتی در طول مستند جدید با شروع در 5 جولای.

او همچنین دستور داد 50 درصد افزایش در تعداد تخت در بیماری های عفونی بیمارستان ها تا پایان ماه جولای “با در نظر گرفتن احتمال شروع موج دوم این بیماری همه گیر.”

دولت قزاقستان است به برگزاری یک جلسه در تاریخ 10 ژوئیه به بحث در مورد تاثیر بحران بر اقتصاد از جمله اقدامات برای حفظ مشاغل و فعالیت های اقتصادی است.

در ماه آوریل این کشور سرشار از انرژی متعهد حدود 13.5 میلیارد دلار برای حمایت از شهروندان خود و کسب و کارهای کوچک در طول بیماری همه گیر.

دیگر کشورهای آسیای مرکزی هنوز به آمده تا با یک اقدام عملی برنامه به طور موثر رسیدگی به این بحران و حمایت خود را از جمعیت بسیاری از آنها به شدت ضعیف قبل از همه گیر زده در اوایل این سال است.

تاجیکستان و قرقیزستان معرفی شده اند یک افزایش کوچک در دستمزد کارگران بهداشت و دست از برخی از کمک های انسان دوستانه به خانواده های کم درآمد.

“همه گیر و یا هیچ بیماری همه گیر من هرگز احساس حفاظت شده توسط دولت گفت:” Ghanijon یک تاجیک مهاجر کارگر در روسیه Tyumen منطقه است. “وضعیت من بستگی به وضعیت در روسیه است. آن را همیشه….”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de