تابستان اردوگاه از جهنم: ترکمن کودکان فرستاده شده به انتخاب سیب زمینی

درگنتا ترکمنستان-آن را دقیقا نمی تعطیلات تابستانی بچه ها تا به حال در ذهن داشته باشند.

به جای فعالیت های سرگرم کننده رفتن به باغ وحش و بازی های بسیاری از کودکان در ترکمنستان در حال گذراندن تعطیلات تابستانی خود را در گرمای سوزان جمع آوری سیب زمینی در دولتی مزارع.

و پدر و مادر است که پرداخت می شود برای بچه های خود را برای رفتن به مدرسه سازمان یافته تفریحی اردوهای تابستانی می گویند که آنها تا به حال هیچ ایده این کودکان خواهد بود دستور داد به کار در این زمینه.

در شمال شرقی استان لباب چند پدر و مادر گفت: RFE/RL آنها پرداخت 85 دلار برای هر یک از فرزندان خود را به لذت بردن از تعطیلات تابستانی خود را در اردوگاه های که در آن برنامه قرار بود شامل بازدید از تئاتر و نمایشگاه ها و باغ وحش در علاوه بر این به بازی های ورزشی و فعالیت های دیگر.

که مقدار قابل توجهی از پول در ترکمنستان که متوسط حقوق ماهانه در حدود 400 دلار. نرخ بیکاری شایع به خصوص در مناطق روستایی استان به عنوان اقتصاد کشور شده است در سه سال downspin که منجر به بسیاری از مواد غذایی کمبود و افزایش سرسام آور تورم است. “ما پرداخت می شود که هزینه برای 20 روز بسته که همچنین قرار بود که شامل دو وعده غذا در هر روز” یکی از والدین گفت: در ژوئن 11, صحبت خواست نامش فاش نشود.

مسئولان مدرسه ارائه هیچ توضیحی به همین دلیل این کودکان هستند که مجبور به کار در حالی که پدر و مادر احساس به عنوان اگر آنها فریب به پرداخت پول برای مدتی تابستان-برنامه های اردوگاه. “مدیریت مدرسه به ما گفت که آنها صرف پول ما برای خرید مصالح ساختمانی برای بازسازی مدرسه” برخی از والدین زندگی می کنند که در لباب را درگنتا منطقه گفت.

پدر و مادر هم از ترس به پرونده شکایت رسمی و یا حتی به انتقاد از آنچه اتفاق افتاده است به فرزندان خود به عنوان دولت استبدادی در این کشور آسیایی مرکزی نیست تحمل مخالفت و وحشیانه گیره را بر منتقدان آن است.

Turkmen law bans children from forced labor, but rights activists say that the authorities often cancel classes during the harvest season and order minors to pick cotton.


ترکمن قانون ممنوعیت کودکان از بیگاری اما فعالان حقوق زن می گویند که مقامات اغلب لغو کلاس ها در طول فصل برداشت و سفارش افراد زیر سن قانونی به انتخاب پنبه.

با توجه به برخی از پدر و مادر که صحبت می کرد به خبرنگار ما در لباب مدرسه مقامات انتخاب کنید تا کودکان هر روز صبح از ساعت 8:30 صبح تا آنها را به مزارع. دانشجویان — سن بین 9 و 17-کار در مزارع تا 3 بعد از ظهر به پدر و مادر گفت. مسئولان مدرسه که ارائه شده جعلی اردوهای تابستانی حتی نمی ارائه وعده های غذایی و یا نوشیدن آب برای کودکان و نوجوانان, پدر و مادر گفت.

“کودکان شکایت دارند که آنها را مجبور به کار و که آنها در حال گرفتن چیزی برای خوردن” پدر و مادر توضیح داد. “آنها را به بطری آب و تنقلات از خانه با آنها. اما همانطور که درجه حرارت افزایش به بالای 40 درجه سانتیگراد بطری آب می شود تا آن را تقریبا غیر ممکن است برای نوشیدن.”

“برخی از کشاورزان — احساس متاسفم برای کودکان — در حال ارائه آنها با نوشیدن آب” خبرنگار گفت.

دانش آموزان در حال کار بر روی کشاورزی اراضی که متعلق به دولت با برخی از قطعات اجاره به کشاورزان خصوصی.

RFE/RL قادر به دریافت هر گونه نظر از لباب مقامات. مقامات در ترکمنستان خودداری از صحبت کردن با روزنامه نگاران از nonstate رسانه ها. این معلوم نیست که چگونه بسیاری از کودکان هستند که در بخش کشاورزی کار می کنند و یا چگونه گسترده عمل خارج از استان لباب.

به نقل از ساکنان محلی در شهر درگنتا ما خبرنگار گفت که همه مدارس در آن منطقه فرستاده بود بسیاری از دانش آموزان از سوم تا نهم کلاس برای کار در مزارع به جای لذت بردن از تابستان-فعالیت های اردوگاه. مسئولان مدرسه گفته اند پدر و مادر که کودکان را مجبور به کار تا ژوئیه 1, زمانی که سیب زمینی-چیدن فصل به پایان می رسد در لباب.

ترکمن قانون ممنوعیت کودکان از بیگاری اما فعالان حقوق زن می گویند که مقامات اغلب لغو کلاس ها در طول فصل برداشت و سفارش افراد زیر سن قانونی به انتخاب پنبه.

ترکمن مقامات همچنین خواهان آن است که بخش عمومی کارگران و حتی سربازان را در پنبه چیدن کمپین یک عمل است که حقوق بین المللی سازمان همواره انتقاد کرد و از دولت خواست برای پایان دادن به. یک کشور از برخی از 6 میلیون نفر ترکمنستان نهم بود-بزرگترین تولید کننده پنبه در جهان در سال 2019.

نوشته شده توسط فرنگیس نجیب الله بر اساس گزارش RFE/RL در ترکمن سرویس

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de